236 linje
Hvalsø St. (Hvalsø St) - Roskilde St. Sygehuset (Køgevej)
Movia
Movia 236 bus Ruteplan og stop (Opdateret)
236 bus (Kirke Såby Kirke) har 7 stoppesteder med afgang fra Hvalsø St. (Hvalsø St) og endestation Kirke Såby Kirke (Bogøvej).
236 bus oversigt over køreplan for den kommende uge: Afgår en gang om dagen kl. 07:47. Kørselsdage i denne uge: mandag, tirsdag, onsdag.
Vælg hvilken som helst af 236 bus stoppesteder herunder for at få opdaterede køreplaner i realtid og se deres rutekort.
Retning: Kirke Såby Kirke (7 stop)
Hvalsø St. (Hvalsø St)
Gundestedgård (Holbækvej)
Nørre Hvalsø (Holbækvej)
Spurvevej (Bjergskovvej)
Bjergskovvej (Alsvej)
Omøvej (Rømøvej)
Kirke Såby Kirke (Bogøvej)
236 OSS
Hvad tid begynder 236 busat køre?
Service på bus 236 begynder kl. 07:47 på mandag, tirsdag, onsdag.
Hvad tider holder 236 bus op med at køre?
Service på bus 236 stopper kl. 07:47 på mandag, tirsdag, onsdag.
Hvad tid ankommer 236 bus?
Hvornår ankommer Bus Hvalsø St. (Hvalsø St) - Roskilde St. Sygehuset (Køgevej) linjen? Tjek live ankomsttider for at se ankomsttider i realtid og for at se hele køreplanen for den Bus Hvalsø St. (Hvalsø St) - Roskilde St. Sygehuset (Køgevej) linje, der er tættest på din placering.
Kører Movias 236 bus linje Kristi Himmelfartsdag?
236 buss kørselstider Kristi Himmelfartsdag kan ændre sig. Tjek venligst Moovit-appen for yderligere detaljer.
Er der en 236 bus stop i nærheden af mig?
Klik her for at se den nærmeste 236 bus stop.
236 bus Køreplan
236 bus rute opererer den mandag til onsdag. Almindelige åbningstider: 07:47
Dag | Kørselstider | Hyppighed (min) |
---|---|---|
man | 07:47 | Enkel afgang |
tir | 07:47 | Enkel afgang |
ons | 07:47 | Enkel afgang |
tor | Ikke I Drift | Ikke I Drift |
fre | Ikke I Drift | Ikke I Drift |
lør | Ikke I Drift | Ikke I Drift |
søn | Ikke I Drift | Ikke I Drift |
Servicealarmer for Movia bus
Se alle opdateringer på 236 (fra Hvalsø St. (Hvalsø St)), herunder information om realtidstatus, forsinkelser på bus, ændringer af ruter, ændringer af stoppestedsplaceringer og eventuelle andre ændringer af servicen. Få et realtidskort over 236 (Kirke Såby Kirke) og spore bus mens den bevæger sig på kortet. Download appen for al information fra Movia nu.
236 linje bus billetpris
Movia 236 (Kirke Såby Kirke) priser kan ændre sig baseret på flere faktorer. For mere information om billetpriser hos Movia, tjek Moovit-appen eller Movias officielle hjemmeside.
236 (Movia)
Det første stop på 236 bus ruten er Hvalsø St. (Hvalsø St), og det sidste stop er Kirke Såby Kirke (Bogøvej). 236 (Kirke Såby Kirke) går mandag, tirsdag, onsdag.
Yderligere oplysninger: 236 har 7 stoppesteder og den samlede transport tid for denne rute er ca. 8 minutter.
Er du på farten? Se, hvorfor over 1.5 million brugere stoler på Moovit som den bedste app for offentlig transport. Moovit giver dig Movia foreslåede ruter, tracker med realtid bus, live vejvisning, linjerutekort for Danmark, og hjælper dig med at finde den nærmeste 236 bus stoppesteder omkring dig. Har du ingen internetforbindelse? Download et offline PDF kort og bus køreplan for 236 busfor at komme på.
Linje 236 Bus sporing i realtid
Spor linje 236 (Kirke Såby Kirke) på et live kort i realtid og følg dens placering, mens den bevæger sig mellem stationer. Brug Moovit til sporing af linje 236 bus eller en live Movia bus sporingsapp, så du aldrig kommer forsent til bus
Brug appen som rejseplanlægger for Movia eller rejseplanlægger for Metro, Jernbane, Bus, Bybane eller Færge til at planlægge din rute omkring Danmark. Rejseplanlæggeren viser opdaterede data for Movia og enhver bus, inklusive linje 236, i Danmark
236 - AAlternative ruter
Movia linjer i Danmark
- 570 - Næstved St. (Banegårdspladsen) - Gørlev Skole (Kalundborgvej)/ Tidsplan
- 520 - Holbæk St. - Kalundborg St./ Tidsplan
- 500S - Ørestad St. (Ørestads Boulevard) - Kokkedal St./ Tidsplan
- 762 - Vink - Holeby Skole (Vestervej) - Holeby Skole (Vestervej)/ Tidsplan
- 321 - Hanebjerg Skole Brødeskov (Brødeskovvej) - Hanebjerg Skole Brødeskov (Brødeskovvej)/ Tidsplan
- 680 - Næstved St. (Farimagsvej) - Ringsted St./ Tidsplan
- 15E - Nørreport St. (Nørre Voldgade) - Rævehøjvej DTU (Helsingørmotorvejen)/ Tidsplan
- 251 - Køge St. Østre Banevej (Østre Banevej) - Mandehoved/ Tidsplan
- 406 - Ringsted St. - Gyrstinge Kildeskolen (Gyrstinge Bygade)/ Tidsplan
- 486 - Stenlille St. (Stationsvej) - Stenlille skole (Elmevej)/ Tidsplan
- 302 - Sophienlund (Sophienborg Allé) - Egedammen (Fredskovhellet)/ Tidsplan
- 563 - Højby Sjælland St. (Højby Stationsvej) - Nykøbing Sj. St. (Jernbanevej)/ Tidsplan
- 141 - Glostrup St. (Banegårdspladsen) - Albertslund St. (Hedemarksvej)/ Tidsplan
- 147 - Ballerup St. (Banegårdspladsen) - Ballerup St. (Banegårdspladsen)/ Tidsplan
- 166 - Værebroparken (Værebrovej) - Vallensbæk St./ Tidsplan
- 716 - Nakskov St. (Banegården) - Maribo St. (Banegårdspladsen)/ Tidsplan
- 220 - Solrød Strand St. - Trekroner Øst (Trekroner Parkvej)/ Tidsplan
- 772 - Onsevig (Byskovvej) - Ravnsborgskolen (Pederstrupvej)/ Tidsplan
- 322 - Skævinge St. - Kornmarkskolen Skævinge (Ny Harløsevej)/ Tidsplan
- 155 - Herlev St. - Herlev St./ Tidsplan