Fortsæt til primært indhold
Bus - 236

236

Hvalsø St. (Hvalsø St) - Roskilde St. Sygehuset (Køgevej)

Movia

236 bus Køreplan

236 bus rute går om hver dag. Normale driftstider: 06:26 - 23:29

Dag Kørselstider
mandag 06:26 - 23:29
tirsdag 06:26 - 23:29
onsdag 06:26 - 23:29
torsdag 06:26 - 23:29
fredag 06:26 - 23:29
lørdag 08:29 - 23:29
søndag 08:29 - 23:29
Vis den fulde rejseplan

236 bus Rutekort

236 bus Linjekort

236 bus Ruteplan og stoppesteder

236 bus (retning: Hvalsø St.) har 15 stoppesteder med afgang fra Rye (Ryegade) og endestation Hvalsø St. (Hvalsø St).

236 bus køreplansoversigt for næste uge: Begynder at køre kl. 06:26 og stopper kl. 23:29. Kørselsdage denne uge: hver dag.

Vælg hvilken som helst af 236 bus stoppesteder herunder for at få opdaterede køreplaner i realtid og se deres rutekort.

Se på kort

Retning: Hvalsø St. (15 stop)

Se PDF: 236 køreplan, stoppesteder og kort

236 OSS

  • Hvad tid begynder 236 busat køre?

    Service på bus 236 begynder kl. 06:26 på mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, fredag.

    Flere detaljer
  • Hvad tider holder 236 bus op med at køre?

    Service på bus 236 stopper kl. 23:29 på søndag, mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, fredag, lørdag.

    Flere detaljer
  • Hvad tid ankommer 236 bus?

    Hvornår ankommer Bus Hvalsø St. (Hvalsø St) - Roskilde St. Sygehuset (Køgevej) linjen? Klik her for at se ankomsttider i realtid og for at se hele køreplanen for den Bus Hvalsø St. (Hvalsø St) - Roskilde St. Sygehuset (Køgevej) linje, der er tættest på din placering.

    Flere detaljer

Liste over 236 bus stoppesteder

Rye (Ryegade) • Vink - Torkilstrupvej (Torkilstrupvej) • Vink - Skovvejen (Torkilstrupvej) • Vink - Egtvedgård (Ryevej) • Torkilstrup (Odinsvej) • Landevejen (Egevej) • Magnolievej (Egevej) • Kirke Såby Kirke (Bogøvej) • Omøvej (Rømøvej) • Bjergskovvej (Alsvej) • Spurvevej (Bjergskovvej) • Nørre Hvalsø (Holbækvej) • Rådhuset I Hvalsø (Møllebjergvej) • Pileager (Tolskovvej) • Hvalsø St. (Hvalsø St)

Liste over gader under 236 bus

Ejbyvej 7 • Odinsvej 13 • Egevej 15 • Fynsvej 1 • Rømøvej 3 • Granhaven 17 • Bogfinkevænget 2 • Holbækvej 44 • Jernbanevej 43 • Tolskovvej 23 • Tølløsevej 1C

236 bus Køreplan

236 bus rute går om hver dag. Normale driftstider: 06:26 - 23:29

Dag Kørselstider
mandag 06:26 - 23:29
tirsdag 06:26 - 23:29
onsdag 06:26 - 23:29
torsdag 06:26 - 23:29
fredag 06:26 - 23:29
lørdag 08:29 - 23:29
søndag 08:29 - 23:29

Servicealarmer for Movia Bus

For service alarmer for Movia bus bedes du tjekke Moovit App. Desuden kan du få oplysninger i realtid om bus status, busforsinkelser, ændringer af bus ruter, ændret placering af stoppesteder og eventuelle service ændringer.

Den mest populære urbane transportapp i Danmark.
Alle lokale transportmuligheder i en enkelt app
Get it on Google Play Download on the App Store

236 (Movia)

Det første stop på 236 bus ruten er Rye (Ryegade), og det sidste stop er Hvalsø St. (Hvalsø St). 236 (retning: Hvalsø St.) går hver dag.

Yderligere oplysninger: 236 har 15 stoppesteder og den samlede transport tid for denne rute er ca. 20 minutter.

Er du på farten? Se, hvorfor over 865 million brugere stoler på Moovit som den bedste app for offentlig transport. Moovit giver dig Movia foreslåede ruter, tracker med realtid bus, live vejvisning, linjerutekort for Danmark, og hjælper dig med at finde den nærmeste 236 bus stoppesteder omkring dig. Har du ingen internetforbindelse? Download et offline PDF kort og bus køreplan for 236 busfor at komme på.

236 i nærheden af mig

Lettere at få oplysninger om linje 236 med appen!