Fortsæt til primært indhold
Bus - 2A

2A

Operaen Holmen

Movia

2A bus Køreplan

2A bus rute går om arbejdsdage. Normale driftstider: 21:42 - 22:22

Dag Kørselstider
mandag 21:42 - 22:22
tirsdag 21:42 - 22:22
onsdag 21:42 - 22:22
torsdag 21:42 - 22:22
fredag 21:42 - 22:22
lørdag 21:42 - 22:22
søndag Ikke i drift
Vis den fulde rejseplan

2A bus Rutekort

2A bus Linjekort

2A bus Ruteplan og stoppesteder

2A bus (retning: Operaen Holmen) har 41 stoppesteder med afgang fra Tingbjerg Gavlhusvej (Terrasserne) og endestation Operaen.

2A bus køreplansoversigt for næste uge: Begynder at køre kl. 21:42 og stopper kl. 22:22. Kørselsdage denne uge: arbejdsdage.

Vælg hvilken som helst af 2A bus stoppesteder herunder for at få opdaterede køreplaner i realtid og se deres rutekort.

Se på kort

Retning: Operaen Holmen (41 stop)

Se PDF: 2A køreplan, stoppesteder og kort

2A OSS

  • Hvad tid begynder 2A busat køre?

    Service på bus 2A begynder kl. 21:42 på mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, fredag, lørdag.

    Flere detaljer
  • Hvad tider holder 2A bus op med at køre?

    Service på bus 2A stopper kl. 22:22 på mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, fredag, lørdag.

    Flere detaljer
  • Hvad tid ankommer 2A bus?

    Hvornår ankommer Bus Operaen Holmen linjen? Tjek live ankomsttider for at se ankomsttider i realtid og for at se hele køreplanen for den Bus Operaen Holmen linje, der er tættest på din placering.

    Flere detaljer

Liste over 2A bus stoppesteder

Tingbjerg Gavlhusvej (Terrasserne) • Fuglegavl (Gavlhusvej) • Arkaderne (Langhusvej) • Tingbjerg Kirke (Ruten) • Tingbjerg Skole (Ruten) • Terrasserne (Åkandevej) • Energicenter Voldparken (Åkandevej) • Husumvold Kirke (Åkandevej) • Veksøvej (Frederikssundsvej) • Astrupvej (Frederikssundsvej) • Brønshøj Torv (Brønshøjvej) • Valløvej (Brønshøjvej) • Fuglsang Allé (Annebergvej) • Bellahøjvej (Primulavej) • Rødkildevej (Godthåbsvej) • Hulgårdsvej (Godthåbsvej) • Rønnebærvej (Godthåbsvej) • Grøndal St. (Godthåbsvej) • C.F. Richs Vej (Godthåbsvej) • Tesdorpfsvej (Godthåbsvej) • Ndr. Fasanvej (Godthåbsvej) • Aksel Møllers Have St. (Godthåbsvej) • Falkoner Allé (Rolighedsvej) • Det Biovidenskabelige Fakultet (Rolighedsvej) • H.C. Ørsteds Vej (Rosenørns Allé) • Forum St. (Rosenørns Allé) • Vester Farimagsgade (Gyldenløvesgade) • Rådhuspladsen (Vesterbrogade) • Hovedbanegården Tivoli (Bernstorffsgade) • Glyptoteket (Tietgensgade) • Stormbroen Nationalmuseet (Vindebrogade) • Gammel Strand St. Christiansborg (Vindebrogade) • Børsen (Børsgade) • Knippelsbro (Torvegade) • Christianshavn St. (Torvegade) • Skt. Annæ Gade (Prinsessegade) • Bodenhoffs Plads (Prinsessegade) • Arsenaløen • Galionsvej (Danneskiold-Samsøes Allé) • Fabrikmestervej Operaen • Operaen

2A bus Køreplan

2A bus rute går om arbejdsdage. Normale driftstider: 21:42 - 22:22

Dag Kørselstider
mandag 21:42 - 22:22
tirsdag 21:42 - 22:22
onsdag 21:42 - 22:22
torsdag 21:42 - 22:22
fredag 21:42 - 22:22
lørdag 21:42 - 22:22
søndag Ikke i drift

Servicealarmer for Movia Bus

For service alarmer for Movia bus bedes du tjekke Moovit App. Desuden kan du få oplysninger i realtid om bus status, busforsinkelser, ændringer af bus ruter, ændret placering af stoppesteder og eventuelle service ændringer.

Den mest populære urbane transportapp i Danmark.
Alle lokale transportmuligheder i en enkelt app
Get it on Google Play Download on the App Store

2A (Movia)

Det første stop på 2A bus ruten er Tingbjerg Gavlhusvej (Terrasserne), og det sidste stop er Operaen. 2A (retning: Operaen Holmen) går arbejdsdage.

Yderligere oplysninger: 2A har 41 stoppesteder og den samlede transport tid for denne rute er ca. 45 minutter.

Er du på farten? Se, hvorfor over 930 million brugere stoler på Moovit som den bedste app for offentlig transport. Moovit giver dig Movia foreslåede ruter, tracker med realtid bus, live vejvisning, linjerutekort for Danmark, og hjælper dig med at finde den nærmeste 2A bus stoppesteder omkring dig. Har du ingen internetforbindelse? Download et offline PDF kort og bus køreplan for 2A busfor at komme på.

2A i nærheden af mig

Lettere at få oplysninger om linje 2A med appen!