Fortsæt til primært indhold
Bus - 32

32

Kastrup St. (Ved Stationen) - Ørestad St. (Ørestads Boulevard)

Movia

32 bus Køreplan

32 bus rute går om hver dag. Normale driftstider: 06:40 - 23:10

Dag Kørselstider
mandag 06:40 - 23:10
tirsdag 06:40 - 23:10
onsdag 06:40 - 23:10
torsdag 06:40 - 23:10
fredag 06:40 - 23:10
lørdag 08:10 - 23:10
søndag 08:10 - 23:10
Vis den fulde rejseplan

32 bus Rutekort

32 bus Linjekort

32 bus Ruteplan og stoppesteder

32 bus (retning: Kastrup St.) har 22 stoppesteder med afgang fra Ørestad St. (Ørestads Boulevard) og endestation Kastrup St. (Ved Stationen).

32 bus køreplansoversigt for næste uge: Begynder at køre kl. 06:40 og stopper kl. 23:10. Kørselsdage denne uge: hver dag.

Vælg hvilken som helst af 32 bus stoppesteder herunder for at få opdaterede køreplaner i realtid og se deres rutekort.

Se på kort

Retning: Kastrup St. (22 stop)

Se PDF: 32 køreplan, stoppesteder og kort

32 OSS

  • Hvad tid begynder 32 busat køre?

    Service på bus 32 begynder kl. 06:40 på mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, fredag.

    Flere detaljer
  • Hvad tider holder 32 bus op med at køre?

    Service på bus 32 stopper kl. 23:10 på søndag, mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, fredag, lørdag.

    Flere detaljer
  • Hvad tid ankommer 32 bus?

    Hvornår ankommer Bus Kastrup St. (Ved Stationen) - Ørestad St. (Ørestads Boulevard) linjen? Tjek live ankomsttider for at se ankomsttider i realtid og for at se hele køreplanen for den Bus Kastrup St. (Ved Stationen) - Ørestad St. (Ørestads Boulevard) linje, der er tættest på din placering.

    Flere detaljer

Liste over 32 bus stoppesteder

Ørestad St. (Ørestads Boulevard) • Vestamager St. (Ørestads Boulevard) • Foldbyvej (Otto Baches Allé) • Kongelundsvej (Løjtegårdsvej) • Oliefabriksvej (Løjtegårdsvej) • Egensevej (Løjtegårdsvej) • Præstefælledvej (Løjtegårdsvej) • Englandsvej (Løjtegårdsvej) • Plejehjemmet Løjtegårdsvej (Løjtegårdsvej) • Amagerhallen (Løjtegårdsvej) • Løjtegårdsskolen (Løjtegårdsvej) • Løjtegårdsvej (Amager Landevej) • Maglebo (Amager Landevej) • Skyttehøj (Amager Landevej) • Gammel Kirkevej (Amager Landevej) • Bøgevang (Sirgræsvej) • Røllikevej (Sirgræsvej) • Terosevej (Sirgræsvej) • Sirgræsvej (Alleen) • Kastruplundgade (Alleen) • Kastruplundgade (Ved Stationen) • Kastrup St. (Ved Stationen)

32 bus Køreplan

32 bus rute går om hver dag. Normale driftstider: 06:40 - 23:10

Dag Kørselstider
mandag 06:40 - 23:10
tirsdag 06:40 - 23:10
onsdag 06:40 - 23:10
torsdag 06:40 - 23:10
fredag 06:40 - 23:10
lørdag 08:10 - 23:10
søndag 08:10 - 23:10

Servicealarmer for Movia Bus

For service alarmer for Movia bus bedes du tjekke Moovit App. Desuden kan du få oplysninger i realtid om bus status, busforsinkelser, ændringer af bus ruter, ændret placering af stoppesteder og eventuelle service ændringer.

Den mest populære urbane transportapp i Danmark.
Alle lokale transportmuligheder i en enkelt app
Get it on Google Play Download on the App Store

32 (Movia)

Det første stop på 32 bus ruten er Ørestad St. (Ørestads Boulevard), og det sidste stop er Kastrup St. (Ved Stationen). 32 (retning: Kastrup St.) går hver dag.

Yderligere oplysninger: 32 har 22 stoppesteder og den samlede transport tid for denne rute er ca. 21 minutter.

Er du på farten? Se, hvorfor over 930 million brugere stoler på Moovit som den bedste app for offentlig transport. Moovit giver dig Movia foreslåede ruter, tracker med realtid bus, live vejvisning, linjerutekort for Danmark, og hjælper dig med at finde den nærmeste 32 bus stoppesteder omkring dig. Har du ingen internetforbindelse? Download et offline PDF kort og bus køreplan for 32 busfor at komme på.

32 i nærheden af mig

32 - AAlternative ruter

Lettere at få oplysninger om linje 32 med appen!