33 linje
Dragør Stationsplads - Rådhuspladsen St. (H.C. Andersens Boulevard)
Movia
Movia 33 bus Ruteplan og stop (Opdateret)
33 bus (Mod København) har 49 stoppesteder med afgang fra Dragør Stationsplads og endestation Ørestad St. (Ørestads Boulevard).
Vælg hvilken som helst af 33 bus stoppesteder herunder for at få opdaterede køreplaner i realtid og se deres rutekort.
Retning: Mod København (49 stop)
Dragør Stationsplads
Dragør Kirke (Linde Allé)
Kongevejen (Stationsvej)
F.J. Madsens Vej (Stationsvej)
Nordre Tangvej (Stationsvej)
D. B. Dirchsens Allé (Nordre Dragørvej)
Køjevænget (Hartkornsvej)
Magleby Torv (Hartkornsvej)
Hf Maglebylund (Kirkevej)
Slørvej (Kirkevej)
Dragør Rådhus (Kirkevej)
Søndergade (Møllegade)
Fasanvænget (Møllevej)
Gåsevænget (Møllevej)
Store Magleby Strandvej (Bachersmindevej)
Copenhagen Camping (Bachersmindevej)
Fælledvej (Bachersmindevej)
Bachersmindelejren (Fælledvej)
Søvang Kalvebodvej (Fælledvej)
Kastanievej (Fælledvej)
Søvang Rønnevej (Fælledvej)
Birkelund (Fælledvej)
Skolevej (Fælledvej)
Rosenlund Sandagergård (Skydebanevej)
Skovvej (Kalvebodvej)
Rosenlundsvej (Kalvebodvej)
Tamu-Center (Kalvebodvej)
Kongelundslejren (Kalvebodvej)
Sydvestpynten (Kalvebodvej)
Kongelundslejren (Kalvebodvej)
Tamu-Center (Kalvebodvej)
Rosenlundsvej (Kalvebodvej)
Kalvebodvej (Skovvej)
Kongelunden (Skovvej)
Frieslandsvej (Kongelundsvej)
Goudavej (Kongelundsvej)
Nøragersmindevej (Kongelundsvej)
Haarlem Allé (Kongelundsvej)
Alkmaar Allé (Kongelundsvej)
Tunisvej (Kongelundsvej)
Ugandavej (Kongelundsvej)
Oliefabriksvej (Kongelundsvej)
Kollundvej (Kongelundsvej)
Ryumgårdsvej (Kongelundsvej)
Pilegård Allé (Kongelundsvej)
Kongelundsvej (Otto Baches Allé)
Foldbyvej (Otto Baches Allé)
Vestamager St. (Ørestads Boulevard)
Ørestad St. (Ørestads Boulevard)
33 OSS
Hvad tid begynder 33 busat køre?
33 bus er tilgængelig 24/7
Hvad tider holder 33 bus op med at køre?
33 bus kører 24/7
Hvad tid ankommer 33 bus?
Hvornår ankommer Bus Dragør Stationsplads - Rådhuspladsen St. (H.C. Andersens Boulevard) linjen? Tjek live ankomsttider for at se ankomsttider i realtid og for at se hele køreplanen for den Bus Dragør Stationsplads - Rådhuspladsen St. (H.C. Andersens Boulevard) linje, der er tættest på din placering.
Kører Movias 33 bus linje Kristi Himmelfartsdag and Pinsedag?
33 buss kørselstider Kristi Himmelfartsdag and Pinsedag kan ændre sig. Tjek venligst Moovit-appen for yderligere detaljer.
Er der en 33 bus stop i nærheden af mig?
Klik her for at se den nærmeste 33 bus stop.
33 bus Køreplan
33 bus rute kører hver dag. Almindelig køreplan: 24 timer
Dag | Kørselstider | Hyppighed (min) |
---|---|---|
man | 24 timer | 6 - 40 |
tir | 24 timer | 6 - 40 |
ons | 24 timer | 6 - 40 |
tor | 24 timer | 6 - 58 |
fre | 24 timer | 6 - 40 |
lør | 24 timer | 2 - 41 |
søn | 24 timer | 6 - 58 |
Servicealarmer for Movia bus
Se alle opdateringer på 33 (fra Dragør Stationsplads), herunder information om realtidstatus, forsinkelser på bus, ændringer af ruter, ændringer af stoppestedsplaceringer og eventuelle andre ændringer af servicen. Få et realtidskort over 33 (Mod København) og spore bus mens den bevæger sig på kortet. Download appen for al information fra Movia nu.
33 linje bus billetpris
Movia 33 (Mod København) priser kan ændre sig baseret på flere faktorer. For mere information om billetpriser hos Movia, tjek Moovit-appen eller Movias officielle hjemmeside.
33 (Movia)
Det første stop på 33 bus ruten er Dragør Stationsplads, og det sidste stop er Ørestad St. (Ørestads Boulevard). 33 (Mod København) går hver dag.
Yderligere oplysninger: 33 har 49 stoppesteder og den samlede transport tid for denne rute er ca. 36 minutter.
Er du på farten? Se, hvorfor over 1.5 million brugere stoler på Moovit som den bedste app for offentlig transport. Moovit giver dig Movia foreslåede ruter, tracker med realtid bus, live vejvisning, linjerutekort for Danmark, og hjælper dig med at finde den nærmeste 33 bus stoppesteder omkring dig. Har du ingen internetforbindelse? Download et offline PDF kort og bus køreplan for 33 busfor at komme på.
Linje 33 Bus sporing i realtid
Spor linje 33 (Mod København) på et live kort i realtid og følg dens placering, mens den bevæger sig mellem stationer. Brug Moovit til sporing af linje 33 bus eller en live Movia bus sporingsapp, så du aldrig kommer forsent til bus
Brug appen som rejseplanlægger for Movia eller rejseplanlægger for Metro, Jernbane, Bus, Bybane eller Færge til at planlægge din rute omkring Danmark. Rejseplanlæggeren viser opdaterede data for Movia og enhver bus, inklusive linje 33, i Danmark
33 - AAlternative ruter
Movia linjer i Danmark
- 172 - Hellerup St. - Hellerup St./ Tidsplan
- 483 - Sorø Byterminal - Sorø St. (Stationspladsen)/ Tidsplan
- 78 - DR Byen St. (Grønjordsvej) - Femøren St. (Engvej)/ Tidsplan
- 233 - Roskilde St. (Stationscentret) - Sagnlandet Lejre (Slangealleen)/ Tidsplan
- 582 - Jyderup St. (Skarridsøgade) - Kildebjergskolen (Skamstrupvej)/ Tidsplan
- 252 - Hårlev St. - Store Heddinge Skole (Kronhøjvej)/ Tidsplan
- 742 - Nykøbing Falster St. (Brovejen) - Bøtøskoven (Sølvpilevej)/ Tidsplan
- 314 - Egedal St. - Egedal St./ Tidsplan
- 196 - Kajerød Soldraget (Andreas Jensens Vænge) - Bistrup Trafikplads/ Tidsplan
- 350S - Ballerup St. (Banegårdspladsen) - Nørreport St. (Nørre Voldgade)/ Tidsplan
- 221 - Lyndby kirke (Hornsherredvej) - Kirke Hyllinge (Bygaden)/ Tidsplan
- 520 - Holbæk St. - Kalundborg St./ Tidsplan
- 751 - Rødby Rutebilstation (Fruegade) - Rødby Rutebilstation (Fruegade)/ Tidsplan
- 224 - Hedehusene St. - Hundige St./ Tidsplan
- 762 - Vink - Holeby Skole (Vestervej) - Holeby Skole (Vestervej)/ Tidsplan
- 513 - Mørkøv St. (Jernbanevej) - Dianalund Torvet (Ventemøllevej)/ Tidsplan
- 586 - Vink - Tølløse kirke (Nybyvej) - Tølløse Skole (Tølløsevej)/ Tidsplan
- 730 - Nykøbing Falster St. (Banegårdspladsen) - Holeby Rutebilstation (Jernbanevej)/ Tidsplan
- 507 - Holbæk Sportsby (Omfartsvejen) - Holbæk St./ Tidsplan
- 630R - Næstved St. (Farimagsvej) - Faxe Ladeplads (Postvej)/ Tidsplan