483 linje
Sorø Byterminal - Sorø St. (Stationspladsen)
Movia
Movia 483 bus Ruteplan og stop (Opdateret)
483 bus (Sorø St. (Stationspladsen)) er en ringlinje med 29 stoppesteder, der afgår fra Sorø St..
Vælg hvilken som helst af 483 bus stoppesteder herunder for at få opdaterede køreplaner i realtid og se deres rutekort.
Retning: Sorø St. (Stationspladsen) (29 stop)
Sorø St.
Enghavevej (Banevej)
Sorø Akademi (Priorgade)
Holberg Arkaden (Rolighed)
Sorø Byterminal
Gulagervej
Vink - Knabstrupvej (Hylstrupvej)
Alsted (Alstedvej)
Engelsborgvej (Fjenneslevmaglevej)
Vink - Fjenneslevmagle (Sasserbrovej)
Fjenneslev Kirke (Tornmarksvej)
Tornmarksvej (Ringstedvej)
Ringstedvej Efter Brohusvej (Ringstedvej)
Bygagervej (Havrevænget)
Fjenneslev Havebo (Fjenneslevmaglevej)
Gartnervænget (Ringstedvej)
Egekærsvej (Ringstedvej)
Pilegårdsvej (Ringstedvej)
Slaglille (Ringstedvej)
Søbjærg (Ringstedvej)
St. Ladegårdsvej (Ringstedvej)
Tuelsborgvej (Ringstedvej)
Sorøhallen (Ringstedvej)
Sorø Byterminal
Absalonsgade (Vedelsgade)
Holberg Arkaden (Rolighed)
Sorø Akademi (Priorgade)
Enghavevej (Banevej)
Sorø St.
483 OSS
Hvad tid begynder 483 busat køre?
Service på bus 483 begynder kl. 12:59 på mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, fredag.
Hvad tider holder 483 bus op med at køre?
Service på bus 483 stopper kl. 15:59 på mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, fredag.
Hvad tid ankommer 483 bus?
Hvornår ankommer Bus Sorø Byterminal - Sorø St. (Stationspladsen) linjen? Tjek live ankomsttider for at se ankomsttider i realtid og for at se hele køreplanen for den Bus Sorø Byterminal - Sorø St. (Stationspladsen) linje, der er tættest på din placering.
Kører Movias 483 bus linje Store Bededag?
483 buss kørselstider Store Bededag kan ændre sig. Tjek venligst Moovit-appen for yderligere detaljer.
Er der en 483 bus stop i nærheden af mig?
Klik her for at se den nærmeste 483 bus stop.
483 bus Køreplan
483 bus rute opererer den mandag til fredag. Almindelige åbningstider: 12:59 - 15:59
Dag | Kørselstider | Hyppighed (min) |
---|---|---|
man | 12:59 - 15:59 | 60 |
tir | 12:59 - 15:59 | 60 |
ons | 12:59 - 15:59 | 60 |
tor | 12:59 - 15:59 | 60 |
fre | 12:59 - 15:59 | 60 |
lør | Ikke I Drift | Ikke I Drift |
søn | Ikke I Drift | Ikke I Drift |
Servicealarmer for Movia bus
Se alle opdateringer på 483 (fra Sorø St.), herunder information om realtidstatus, forsinkelser på bus, ændringer af ruter, ændringer af stoppestedsplaceringer og eventuelle andre ændringer af servicen. Få et realtidskort over 483 (Sorø St. (Stationspladsen)) og spore bus mens den bevæger sig på kortet. Download appen for al information fra Movia nu.
483 linje bus billetpris
Movia 483 (Sorø St. (Stationspladsen)) priser kan ændre sig baseret på flere faktorer. For mere information om billetpriser hos Movia, tjek Moovit-appen eller Movias officielle hjemmeside.
483 (Movia)
Det første stop på 483 bus ruten er Sorø St., og det sidste stop er Sorø St.. 483 (Sorø St. (Stationspladsen)) går arbejdsdage.
Yderligere oplysninger: 483 har 29 stoppesteder og den samlede transport tid for denne rute er ca. 47 minutter.
Er du på farten? Se, hvorfor over 1.5 million brugere stoler på Moovit som den bedste app for offentlig transport. Moovit giver dig Movia foreslåede ruter, tracker med realtid bus, live vejvisning, linjerutekort for Danmark, og hjælper dig med at finde den nærmeste 483 bus stoppesteder omkring dig. Har du ingen internetforbindelse? Download et offline PDF kort og bus køreplan for 483 busfor at komme på.
Linje 483 Bus sporing i realtid
Spor linje 483 (Sorø St. (Stationspladsen)) på et live kort i realtid og følg dens placering, mens den bevæger sig mellem stationer. Brug Moovit til sporing af linje 483 bus eller en live Movia bus sporingsapp, så du aldrig kommer forsent til bus
Brug appen som rejseplanlægger for Movia eller rejseplanlægger for Metro, Jernbane, Bus, Bybane eller Færge til at planlægge din rute omkring Danmark. Rejseplanlæggeren viser opdaterede data for Movia og enhver bus, inklusive linje 483, i Danmark
483 - AAlternative ruter
Movia linjer i Danmark
- 581 - Nr. Jernløse Skole (Gl. Skovvej) - Kildebjergskolen (Skamstrupvej)/ Tidsplan
- 507 - Holbæk Sportsby (Omfartsvejen) - Holbæk St./ Tidsplan
- 36 - Københavns Lufthavn (Ellehammersvej) - Nøragersmindevej (Kongelundsvej)/ Tidsplan
- 962 - Slagelse St. (Ndr.Stationsvej) - Slagelse St. (Ndr.Stationsvej)/ Tidsplan
- 566 - Nykøbing Sj. St. (Jernbanevej) - Asnæs St./ Tidsplan
- 22 - Glostrup St. Glosemosevej (Glosemosevej) - Husum Torv/ Tidsplan
- 406 - Ringsted St. - Gyrstinge Kildeskolen (Gyrstinge Bygade)/ Tidsplan
- 106 - Køge St. Østre Banevej (Østre Banevej) - Bornholmerfærgen (Sandvej)/ Tidsplan
- 607 - Næstved St. (Farimagsvej) - Næstved St. (Farimagsvej)/ Tidsplan
- 108 - Køge St. Østre Banevej (Østre Banevej) - Køge St. Østre Banevej (Østre Banevej)/ Tidsplan
- 608 - Næstved St. (Banegårdspladsen) - Næstved St. (Banegårdspladsen)/ Tidsplan
- 541 - Jyderup St. - Havnsø vest (Lyngvej)/ Tidsplan
- 737 - Stubbekøbing Havn (Vestre Havn) - Nykøbing Falster St. (Brovejen)/ Tidsplan
- 584 - Nr. Jernløse Skole (Gl. Skovvej) - Undløse Skole (Øvej)/ Tidsplan
- 114 - Høje-Taastrup Rådhus (Sportorne Alle) - Sengeløsehallen (Spangåvej)/ Tidsplan
- 120 - Karlslunde St. (Stationsager) - Høje Taastrup St./ Tidsplan
- 27 - Færgeterminal Søndre Frihavn (Dampfærgevej) - Østerport St. (Oslo Plads)/ Tidsplan
- 742 - Nykøbing Falster St. (Brovejen) - Bøtøskoven (Sølvpilevej)/ Tidsplan
- 353 - Kokkedal St. - Hellebo Park/ Tidsplan
- 115 - Høje Taastrup St. (Høje Taastrup Boulev) - Høje Taastrup St. (Høje Taastrup Boulev)/ Tidsplan