Fortsæt til primært indhold
Bus - 302

302

Sophienlund (Sophienborg Allé) - Egedammen (Fredskovhellet)

Movia

302 bus Køreplan

302 bus rute går om hver dag. Normale driftstider: 06:27 - 23:14

Dag Kørselstider
mandag 06:27 - 23:14
tirsdag 06:27 - 23:14
onsdag 06:27 - 23:14
torsdag 06:27 - 23:14
fredag 06:27 - 23:14
lørdag 07:04 - 23:14
søndag 07:14 - 23:14
Vis den fulde rejseplan

302 bus Rutekort

302 bus Linjekort

302 bus Ruteplan og stoppesteder

302 bus (Sophienlund Sophienborg) har 24 stoppesteder med afgang fra Egedammen (Fredskovhellet) og endestation Sophienlund (Sophienborg Allé).

302 bus køreplansoversigt for næste uge: Begynder at køre kl. 06:27 og stopper kl. 23:14. Kørselsdage denne uge: hver dag.

Vælg hvilken som helst af 302 bus stoppesteder herunder for at få opdaterede køreplaner i realtid og se deres rutekort.

Se på kort

Retning: Sophienlund Sophienborg (24 stop)

Se PDF: 302 køreplan, stoppesteder og kort

302 OSS

  • Hvad tid begynder 302 busat køre?

    Service på bus 302 begynder kl. 06:27 på mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, fredag.

    Flere detaljer
  • Hvad tider holder 302 bus op med at køre?

    Service på bus 302 stopper kl. 23:14 på søndag, mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, fredag, lørdag.

    Flere detaljer
  • Hvad tid ankommer 302 bus?

    Hvornår ankommer Bus Sophienlund (Sophienborg Allé) - Egedammen (Fredskovhellet) linjen? Tjek live ankomsttider for at se ankomsttider i realtid og for at se hele køreplanen for den Bus Sophienlund (Sophienborg Allé) - Egedammen (Fredskovhellet) linje, der er tættest på din placering.

    Flere detaljer

302 bus Køreplan

302 bus rute går om hver dag. Normale driftstider: 06:27 - 23:14

Dag Kørselstider
mandag 06:27 - 23:14
tirsdag 06:27 - 23:14
onsdag 06:27 - 23:14
torsdag 06:27 - 23:14
fredag 06:27 - 23:14
lørdag 07:04 - 23:14
søndag 07:14 - 23:14

Servicealarmer for Movia Bus

For service alarmer for Movia bus bedes du tjekke Moovit App. Desuden kan du få oplysninger i realtid om bus status, busforsinkelser, ændringer af bus ruter, ændret placering af stoppesteder og eventuelle service ændringer.

Den mest populære urbane transportapp i Danmark.
Alle lokale transportmuligheder i en enkelt app
Get it on Google Play Download on the App Store

302 (Movia)

Det første stop på 302 bus ruten er Egedammen (Fredskovhellet), og det sidste stop er Sophienlund (Sophienborg Allé). 302 (Sophienlund Sophienborg) går hver dag.

Yderligere oplysninger: 302 har 24 stoppesteder og den samlede transport tid for denne rute er ca. 28 minutter.

Er du på farten? Se, hvorfor over 930 million brugere stoler på Moovit som den bedste app for offentlig transport. Moovit giver dig Movia foreslåede ruter, tracker med realtid bus, live vejvisning, linjerutekort for Danmark, og hjælper dig med at finde den nærmeste 302 bus stoppesteder omkring dig. Har du ingen internetforbindelse? Download et offline PDF kort og bus køreplan for 302 busfor at komme på.

302 i nærheden af mig

302 - AAlternative ruter

Lettere at få oplysninger om linje 302 med appen!