68 linje
Bella Center
Movia
Movia 68 bus Ruteplan og stop (Opdateret)
68 bus (Bella Center) har 28 stoppesteder med afgang fra Bellahøj (Borups Allé) og endestation Bella Center St. (Martha Christensens Vej).
68 bus oversigt over køreplan for den kommende uge: Afgår en gang om dagen kl. 05:30. Kørselsdage i denne uge: Weekend.
Vælg hvilken som helst af 68 bus stoppesteder herunder for at få opdaterede køreplaner i realtid og se deres rutekort.
Retning: Bella Center (28 stop)
Bellahøj (Borups Allé)
Hulgårdsvej (Borups Allé)
Mågevej (Borups Allé)
Fuglebakken St.
Nordre Fasanvej (Borups Allé)
Borups Plads (Borups Allé)
Nuuks Plads St. (Jagtvej)
Jagtvej (Ågade)
Blågårdsgade (Åboulevard)
Peblinge Dossering (Åboulevard)
Vester Farimagsgade (Gyldenløvesgade)
Vesterport St. (Vester Farimagsgade)
Vesterport St. (Hammerichsgade)
Hovedbanegården Tivoli (Bernstorffsgade)
Polititorvet
Otto Mønsteds Plads (Rysensteensgade)
Weidekampsgade (Klaksvigsgade)
Isafjordsgade (Njalsgade)
Bergthorasgade (Isafjordsgade)
Halfdansgade
Kigkurren (Sturlasgade)
Axel Heides Gade (Artillerivej)
Drechselsgade (Artillerivej)
Rundholtsvej (Artillerivej)
Hf Sønderbro (Artillerivej)
Artillerivej (Vejlands Allé)
Center Boulevard (Vejlands Allé)
Bella Center St. (Martha Christensens Vej)
68 OSS
Hvad tid begynder 68 busat køre?
Service på bus 68 begynder kl. 05:30 på søndag, lørdag.
Hvad tider holder 68 bus op med at køre?
Service på bus 68 stopper kl. 05:30 på søndag, lørdag.
Hvad tid ankommer 68 bus?
Hvornår ankommer Bus Bella Center linjen? Tjek live ankomsttider for at se ankomsttider i realtid og for at se hele køreplanen for den Bus Bella Center linje, der er tættest på din placering.
Kører Movias 68 bus linje Grundlovsdag?
68 buss kørselstider Grundlovsdag kan ændre sig. Tjek venligst Moovit-appen for yderligere detaljer.
Er der en 68 bus stop i nærheden af mig?
Klik her for at se den nærmeste 68 bus stop.
68 bus Køreplan
68 bus rute opererer i weekenden. Almindelige åbningstider: 05:30
Dag | Kørselstider | Hyppighed (min) |
---|---|---|
man | Ikke I Drift | Ikke I Drift |
tir | Ikke I Drift | Ikke I Drift |
ons | Ikke I Drift | Ikke I Drift |
tor | Ikke I Drift | Ikke I Drift |
fre | Ikke I Drift | Ikke I Drift |
lør | 05:30 | Enkel afgang |
søn | 05:30 | Enkel afgang |
Servicealarmer for Movia bus
Se alle opdateringer på 68 (fra Bellahøj (Borups Allé)), herunder information om realtidstatus, forsinkelser på bus, ændringer af ruter, ændringer af stoppestedsplaceringer og eventuelle andre ændringer af servicen. Få et realtidskort over 68 (Bella Center) og spore bus mens den bevæger sig på kortet. Download appen for al information fra Movia nu.
68 linje bus billetpris
Movia 68 (Bella Center) priser kan ændre sig baseret på flere faktorer. For mere information om billetpriser hos Movia, tjek Moovit-appen eller Movias officielle hjemmeside.
68 (Movia)
Det første stop på 68 bus ruten er Bellahøj (Borups Allé), og det sidste stop er Bella Center St. (Martha Christensens Vej). 68 (Bella Center) går Weekend.
Yderligere oplysninger: 68 har 28 stoppesteder og den samlede transport tid for denne rute er ca. 32 minutter.
Er du på farten? Se, hvorfor over 1.5 million brugere stoler på Moovit som den bedste app for offentlig transport. Moovit giver dig Movia foreslåede ruter, tracker med realtid bus, live vejvisning, linjerutekort for Danmark, og hjælper dig med at finde den nærmeste 68 bus stoppesteder omkring dig. Har du ingen internetforbindelse? Download et offline PDF kort og bus køreplan for 68 busfor at komme på.
Linje 68 Bus sporing i realtid
Spor linje 68 (Bella Center) på et live kort i realtid og følg dens placering, mens den bevæger sig mellem stationer. Brug Moovit til sporing af linje 68 bus eller en live Movia bus sporingsapp, så du aldrig kommer forsent til bus
Brug appen som rejseplanlægger for Movia eller rejseplanlægger for Metro, Jernbane, Bus, Bybane eller Færge til at planlægge din rute omkring Danmark. Rejseplanlæggeren viser opdaterede data for Movia og enhver bus, inklusive linje 68, i Danmark
68 - AAlternative ruter
- 68 - Bella Center Via Mellemvangen / Tidsplan
- 68 - Bella Center Via Utterslev Torv / Tidsplan
- 68 - Bellahøj / Tidsplan
- 68 - Gladsaxe Trafikplads / Tidsplan
- 68 - Gladsaxe Trafikplads Via Mellemvangen / Tidsplan
- 68 - Gladsaxe Trafikplads Via Utterslev Torv / Tidsplan
- 68 - Islands Brygge Kigkurren / Tidsplan
- 68 - Islands Brygge Via Mellemvangen / Tidsplan
- 68 - Islands Brygge Via Utterslev Torv / Tidsplan
- 68 - Lyngby St. Via Mellemvangen / Tidsplan
- 68 - Lyngby St. Via Utterslev Torv / Tidsplan
Movia linjer i Danmark
- 9A - Glostrup St. - Kgs. Enghave Valbyparken (Hammelstrupvej)/ Tidsplan
- 320R - Frederikssund St. - Helsinge St./ Tidsplan
- 205 - Roskilde St. (Stationscentret) - Neergårdsparken/ Tidsplan
- 142 - Skovlunde St. - Flintholm St. (Grøndals Parkvej)/ Tidsplan
- 182 - Lyngby St. - Lyngby St./ Tidsplan
- 375R - Hillerød St. - Hørsholm Hallen (Stadion Allé)/ Tidsplan
- 680 - Næstved St. (Farimagsvej) - Ringsted St./ Tidsplan
- 598 - Jerslev Hvidebækhallen (Skolevejsstien) - Jerslev Hvidebækhallen (Skolevejsstien)/ Tidsplan
- 141 - Glostrup St. (Banegårdspladsen) - Albertslund St. (Hedemarksvej)/ Tidsplan
- 10 - Åmarken St. ved broen (Åmarkvej) - Brønshøj Torv (Krabbesholmvej)/ Tidsplan
- 300S - Ishøj St. - Gl. Holte Øverødvej (Helsingørmotorvejen)/ Tidsplan
- 504 - Holbæk St. - Vipperødhallen (Asmindrupvej)/ Tidsplan
- 960R - Tisvildeleje St. (togbus) (Banevej) - Kagerup St. togbus (Kagerup Stationsvej)
- 261 - Faxe Bystation (Kirketorvet) - Faxe Syd St. (Gl. Strandvej)/ Tidsplan
- 803 - Helsingør St. - Snekkersten St./ Tidsplan
- 1A - Avedøre St. - Hellerup St./ Tidsplan
- 313 - Frederikssund St. - Kyndby Huse (Kyndbyvej)/ Tidsplan
- 577 - Kalundborg St. - Kalundborg St./ Tidsplan
- 714 - Nakskov St. anlægget (Jernbanegade) - Nakskov St. anlægget (Jernbanegade)/ Tidsplan
- 312 - Frederikssund St. - Egedal St./ Tidsplan