708 linje
Nykøbing Busterminal (Nykøbing Mors) - Neessund Mors (Morsø Kommune)
NT
NT 708 bus Ruteplan og stop (Opdateret)
708 bus (Mod øst) har 19 stoppesteder med afgang fra Neessund Mors (Morsø Kommune) og endestation Fgu Nordvest (Elsøvej / Nykøbing Mors).
Vælg hvilken som helst af 708 bus stoppesteder herunder for at få opdaterede køreplaner i realtid og se deres rutekort.
Retning: Mod øst (19 stop)
Neessund Mors (Morsø Kommune)
Karby (Morsø Kommune)
Vester Hvidbjerg (Morsø Kommune)
Hvidbjerg Hallen (Morsø Kommune)
Øster Hvidbjerg (Morsø Kommune)
Hvidbjerg Kirke (Næssundvej/Morsø Komm)
Gammel Møllevej V/Torvevej (Redsted)
Sindbjerg (Morsø Kommune)
Sindbjerg Plantage (Morsø Kommune)
Vils (Morsø Kommune)
Sydmors Skole (Morsø Kommune)
Vils (Morsø Kommune)
Lødderup (Morsø Kommune)
Lødderup Friskole (Morsø Kommune)
Lødderup Bro (Morsø Kommune)
Ole Rømersvej (Limfjordsvej / Nykøbing Mors)
Morsø Gymnasium (Morsø Kommune)
Morsø Gymnasium (Morsø Kommune)
Fgu Nordvest (Elsøvej / Nykøbing Mors)
708 OSS
Hvad tid begynder 708 busat køre?
Service på bus 708 begynder kl. 07:08 på mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, fredag.
Hvad tider holder 708 bus op med at køre?
Service på bus 708 stopper kl. 14:46 på mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, fredag.
Hvad tid ankommer 708 bus?
Hvornår ankommer bus Nykøbing Busterminal (Nykøbing Mors) - Neessund Mors (Morsø Kommune) linjen? Tjek live ankomsttider for at se ankomsttider i realtid og for at se hele køreplanen for den bus Nykøbing Busterminal (Nykøbing Mors) - Neessund Mors (Morsø Kommune) linje, der er tættest på din placering.
Er der en 708 bus stop i nærheden af mig?
Klik her for at se den nærmeste 708 bus stop.
708 bus Køreplan
708 bus rute går om arbejdsdage. Normale driftstider: 07:08 - 14:46
Dag | Kørselstider | Hyppighed (min) |
---|---|---|
man | 07:08 - 14:46 | 29 - 207 |
tir | 07:08 - 14:46 | 29 - 207 |
ons | 07:08 - 14:46 | 29 - 207 |
tor | 07:08 - 14:46 | 29 - 207 |
fre | 07:08 - 14:46 | 29 - 207 |
lør | Ikke I Drift | Ikke I Drift |
søn | Ikke I Drift | Ikke I Drift |
Servicealarmer for NT bus
Se alle opdateringer på 708 (fra Neessund Mors (Morsø Kommune)), herunder information om realtidstatus, forsinkelser på bus, ændringer af ruter, ændringer af stoppestedsplaceringer og eventuelle andre ændringer af servicen. Få et realtidskort over 708 (Mod øst) og spore bus mens den bevæger sig på kortet. Download appen for al information fra NT nu.
708 linje bus billetpris
NT 708 (Mod øst) priser kan ændre sig baseret på flere faktorer. For mere information om billetpriser hos NT, tjek Moovit-appen eller NTs officielle hjemmeside.
708 (NT)
Det første stop på 708 bus ruten er Neessund Mors (Morsø Kommune), og det sidste stop er Fgu Nordvest (Elsøvej / Nykøbing Mors). 708 (Mod øst) går arbejdsdage.
Yderligere oplysninger: 708 har 19 stoppesteder og den samlede transport tid for denne rute er ca. 25 minutter.
Er du på farten? Se, hvorfor over 1.5 million brugere stoler på Moovit som den bedste app for offentlig transport. Moovit giver dig NT foreslåede ruter, tracker med realtid bus, live vejvisning, linjerutekort for Danmark, og hjælper dig med at finde den nærmeste 708 bus stoppesteder omkring dig. Har du ingen internetforbindelse? Download et offline PDF kort og bus køreplan for 708 busfor at komme på.
Linje 708 bus sporing i realtid
Spor linje 708 (Mod øst) på et live kort i realtid og følg dens placering, mens den bevæger sig mellem stationer. Brug Moovit til sporing af linje 708 bus eller en live NT bus sporingsapp, så du aldrig kommer forsent til bus
Brug appen som rejseplanlægger for NT eller rejseplanlægger for metro, jernbane, bus, bybane eller færge til at planlægge din rute omkring Danmark. Rejseplanlæggeren viser opdaterede data for NT og enhver bus, inklusive linje 708, i Danmark
708 - AAlternative ruter
NT linjer i Danmark
- 209 - Brønderslev St. - Løkken Busterminal (Løkken)/ Tidsplan
- 25N - Dall Villaby (Aalborg) - Rødhøjvej (Storvorde)/ Tidsplan
- 625 - Skovsgård Skole (Hovedgaden / Jammerbugt) - Brovst Busterminal (Jammerbugt kommune)/ Tidsplan
- 707 - Øster Jølby Skole (Morsø Kommune) - Sejerslev (Morsø Kommune)/ Tidsplan
- 380 - Sejlstrup (Skørping) - Skørping Skole (Hallen ved Skørping Idrætscenter)/ Tidsplan
- 71 - Aalborg St. (Perron C4) - Hjørring St./ Tidsplan
- 6 - Selma Lagerløfs Vej (Bertil Ohlins Vej / Aalborg) - Lindholm St. (Stationsvej / Nørresundby)/ Tidsplan
- 1 - Volsted Bygade (Aalborg Kommune) - Hals (Østergade)/ Tidsplan
- 360 - Suldrup Skole (Rebild Kommune) - Støvring St./ Tidsplan
- 683 - Bredkærsvej (Brønderslev Kommune) - Klokkerholm Skole (Brønderslev Kommune)/ Tidsplan
- 271 - Nørresundby Gymnasium - Pandrup Torv (Bredgade / Jammerbugt Kommune)
- 414 - Østervrå Svømmehal (Frederikshavn Kommune) - Stensnæsskolens P-plads (Voerså / Fr.havn Komm.)/ Tidsplan
- 21N - Langholt (Pindskæret) - Engblommevej (Ridemandsmøllevej / Godthåb)/ Tidsplan
- 454 - Hadsund Skole (Stadionvej / Hadsund) - Arden Station (Mariagerfjord Kommune)/ Tidsplan
- 44 - Hvorupgård (Ved Banen / Hvorupgårdvej) - Aalborg St. (Område A / John F. Kennedys Plads)/ Tidsplan
- 448 - Astrup (Mariagerfjord Kommune) - Arden Skole / Hal (Hvarrevej/ Arden)/ Tidsplan
- 318 - Bedsted Thy St. - Hurup Thy St./ Tidsplan
- 701 - Morsø Gymnasium (Morsø Kommune) - Sejerslev (Morsø Kommune)/ Tidsplan
- 3 - Frederikshavn St. - Frederikshavn St./ Tidsplan
- 111 - HEG Aars (Øster Boulevard / Aars) - Løgstør Busterminal (Vesthimm. Komm.)/ Tidsplan