Fortsæt til primært indhold
Bus - 71

71 linje

Frederiksberg Rådhus (Smallegade) - Frederiksberg Rådhus (Smallegade)

Movia

Movia 71 bus Rutekort - Frederiksberg Rådhus (Smallegade)

Movia 71 bus Ruteplan og stop (Opdateret)

71 bus (Frederiksberg Rådhus (Smallegade)) er en ringlinje med 18 stoppesteder, der afgår fra Frederiksberg Rådhus (Smallegade).

Vælg hvilken som helst af 71 bus stoppesteder herunder for at få opdaterede køreplaner i realtid og se deres rutekort.

Retning: Frederiksberg Rådhus (Smallegade) (18 stop)

  • Frederiksberg Rådhus (Smallegade)

  • Hospitalsvej (Howitzvej)

  • Frederiksberg St. (Falkoner Allé)

  • Dr. Abildgaards Allé (Hostrupsvej)

  • Bülowshallen (Bülowsvej)

  • H.C. Ørsteds Vej (Rosenørns Allé)

  • Forum St. (Rosenørns Allé)

  • Sankt Markus Alle (Vodroffsvej)

  • Niels Ebbesens Vej (Vodroffsvej)

  • Vodroffs Tværgade (Vodroffsvej)

  • Det NY Teater (Vodroffsvej)

  • Værnedamsvej (Gammel Kongevej)

  • Gammel Kongevej (Alhambravej)

  • Kingosgade (Frederiksberg Allé)

  • Frederiksberg Allé St. (Frederiksberg Allé)

  • Frydendalsvej (Frederiksberg Allé)

  • Frederiksberg Runddel (Allegade)

  • Frederiksberg Rådhus (Smallegade)

71 OSS

  • Hvad tid begynder 71 busat køre?

    Service på bus 71 begynder kl. 09:00 på mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, fredag.

  • Hvad tider holder 71 bus op med at køre?

    Service på bus 71 stopper kl. 15:30 på søndag, lørdag.

  • Hvad tid ankommer 71 bus?

    Hvornår ankommer Bus Frederiksberg Rådhus (Smallegade) - Frederiksberg Rådhus (Smallegade) linjen? Tjek live ankomsttider for at se ankomsttider i realtid og for at se hele køreplanen for den Bus Frederiksberg Rådhus (Smallegade) - Frederiksberg Rådhus (Smallegade) linje, der er tættest på din placering.

  • Er der en 71 bus stop i nærheden af mig?

    Klik her for at se den nærmeste 71 bus stop.

71 bus Køreplan

71 bus rute kører hver dag. Almindelig køreplan: 09:00 - 18:30

DagKørselstiderHyppighed (min)
man09:00 - 18:3030
tir09:00 - 18:3030
ons09:00 - 18:3030
tor09:00 - 18:3030
fre09:00 - 18:3030
lør10:00 - 15:3030
søn10:00 - 15:3030

Servicealarmer for Movia bus

See all updates on 71 (from Frederiksberg Rådhus (Smallegade)), including real-time status info, bus delays, changes of routes, changes of stops locations, and any other service changes. Get a real-time map view of 71 (Frederiksberg Rådhus (Smallegade)) and track the bus as it moves on the map. Download the app for all Movia info now.

71 linje bus billetpris

Movia 71 (Frederiksberg Rådhus (Smallegade)) prices may change based on several factors. For more information about Movia tickets costs please check the Moovit app or Movia’s official website.

Den mest populære urbane transportapp i Danmark.
Alle lokale transportmuligheder i en enkelt app

71 (Movia)

Det første stop på 71 bus ruten er Frederiksberg Rådhus (Smallegade), og det sidste stop er Frederiksberg Rådhus (Smallegade). 71 (Frederiksberg Rådhus (Smallegade)) går hver dag.

Yderligere oplysninger: 71 har 18 stoppesteder og den samlede transport tid for denne rute er ca. 27 minutter.

Er du på farten? Se, hvorfor over 1.5 million brugere stoler på Moovit som den bedste app for offentlig transport. Moovit giver dig Movia foreslåede ruter, tracker med realtid bus, live vejvisning, linjerutekort for Danmark, og hjælper dig med at finde den nærmeste 71 bus stoppesteder omkring dig. Har du ingen internetforbindelse? Download et offline PDF kort og bus køreplan for 71 busfor at komme på.

Linje 71 Bus sporing i realtid

Spor linje 71 (Frederiksberg Rådhus (Smallegade)) på et live kort i realtid og følg dens placering, mens den bevæger sig mellem stationer. Brug Moovit til sporing af linje 71 bus eller en live Movia bus sporingsapp, så du aldrig kommer forsent til bus

Brug appen som rejseplanlægger for Movia eller rejseplanlægger for Metro, Jernbane, Bus, Bybane eller Færge til at planlægge din rute omkring Danmark. Rejseplanlæggeren viser opdaterede data for Movia og enhver bus, inklusive linje 71, i Danmark