Fortsæt til primært indhold
Bus - 71

71

Frederiksberg Rådhus - Frederiksberg Rådhus

Movia

71 bus Køreplan

71 bus rute går om hver dag. Normale driftstider: 09:00 - 18:30

DagKørselstider
mandag09:00 - 18:30
tirsdag09:00 - 18:30
onsdag09:00 - 18:30
torsdag09:00 - 18:30
fredag09:00 - 18:30
lørdag10:00 - 15:30
søndag10:00 - 15:30
Vis den fulde rejseplan

71 bus Rutekort

71 bus Linjekort

71 bus Ruteplan og stoppesteder

71 bus (retning: Frederiksberg Rådhus (Smallegade)) har 18 stoppesteder med afgang fra Frederiksberg Rådhus (Smallegade) og endestation Frederiksberg Rådhus (Smallegade).

71 bus køreplansoversigt for næste uge: Begynder at køre kl. 09:00 og stopper kl. 18:30. Kørselsdage denne uge: hver dag.

Vælg hvilken som helst af 71 bus stoppesteder herunder for at få opdaterede køreplaner i realtid og se deres rutekort.

Se på kort

Retning: Frederiksberg Rådhus (Smallegade) (18 stop)

Se PDF: 71 køreplan, stoppesteder og kort

71 OSS

  • Hvad tid begynder 71 busat køre?

    Service på bus 71 begynder kl. 09:00 på mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, fredag.

    Flere detaljer
  • Hvad tider holder 71 bus op med at køre?

    Service på bus 71 stopper kl. 15:30 på søndag, lørdag.

    Flere detaljer
  • Hvad tid ankommer 71 bus?

    Hvornår ankommer Bus Frederiksberg Rådhus - Frederiksberg Rådhus linjen? Klik her for at se ankomsttider i realtid og for at se hele køreplanen for den Bus Frederiksberg Rådhus - Frederiksberg Rådhus linje, der er tættest på din placering.

    Flere detaljer

Liste over 71 bus stoppesteder

Frederiksberg Rådhus (Smallegade) • Hospitalsvej (Howitzvej) • Frederiksberg St. (Falkoner Allé) • Dr. Abildgaards Allé (Hostrupsvej) • Bülowshallen (Bülowsvej) • H.C. Ørsteds Vej (Rosenørns Allé) • Forum St. (Rosenørns Allé) • Sankt Markus Alle (Vodroffsvej) • Niels Ebbesens Vej (Vodroffsvej) • Vodroffs Tværgade (Vodroffsvej) • Det NY Teater (Vodroffsvej) • Værnedamsvej (Gammel Kongevej) • Gammel Kongevej (Alhambravej) • Kingosgade (Frederiksberg Allé) • Frederiksberg Allé St. (Frederiksberg Allé) • Frydendalsvej (Frederiksberg Allé) • Frederiksberg Runddel (Allegade) • Frederiksberg Rådhus (Smallegade)

Liste over gader under 71 bus

Smallegade 16 • Howitzvej 27 • Falkoner Alle 21 • Sankt Nikolaj Vej 15 • Bülowsvej 36B • Rosenørns Alle 33 • Rosenørns Alle • Vodroffsvej 51 • Vodroffsvej 33 • Vodroffsvej 14A • Vodroffsvej 2A • Gammel Kongevej 43 • Alhambravej 20 • Frederiksberg Alle 27A • Frederiksberg Alle • Frederiksberg Alle 74 • Allegade 6 • Smallegade 16

71 bus Køreplan

71 bus rute kører hver dag. Almindelig køreplan: 09:00 - 18:30

DagKørselstider
mandag09:00 - 18:30
tirsdag09:00 - 18:30
onsdag09:00 - 18:30
torsdag09:00 - 18:30
fredag09:00 - 18:30
lørdag10:00 - 15:30
søndag10:00 - 15:30

Servicealarmer for Movia Bus

For service alarmer for Movia bus bedes du tjekke Moovit App. Desuden kan du få oplysninger i realtid om bus status, busforsinkelser, ændringer af bus ruter, ændret placering af stoppesteder og eventuelle service ændringer.

Den mest populære urbane transportapp i Danmark.
Alle lokale transportmuligheder i en enkelt app
Get it on Google PlayDownload on the App Store

71 (Movia)

Det første stop på 71 bus ruten er Frederiksberg Rådhus (Smallegade), og det sidste stop er Frederiksberg Rådhus (Smallegade). 71 (retning: Frederiksberg Rådhus (Smallegade)) går hver dag.

Yderligere oplysninger: 71 har 18 stoppesteder og den samlede transport tid for denne rute er ca. 27 minutter.

Er du på farten? Se, hvorfor over 865 million brugere stoler på Moovit som den bedste app for offentlig transport. Moovit giver dig Movia foreslåede ruter, tracker med realtid bus, live vejvisning, linjerutekort for Danmark, og hjælper dig med at finde den nærmeste 71 bus stoppesteder omkring dig. Har du ingen internetforbindelse? Download et offline PDF kort og bus køreplan for 71 busfor at komme på.

71 i nærheden af mig

71 OSS

  • Hvad tid begynder 71 busat køre?

    Service på bus 71 begynder kl. 09:00 på mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, fredag.

    Flere detaljer
  • Hvad tider holder 71 bus op med at køre?

    Service på bus 71 stopper kl. 15:30 på søndag, lørdag.

    Flere detaljer
  • Hvad tid ankommer 71 bus?

    Hvornår ankommer Bus Frederiksberg Rådhus - Frederiksberg Rådhus linjen? Klik her for at se ankomsttider i realtid og for at se hele køreplanen for den Bus Frederiksberg Rådhus - Frederiksberg Rådhus linje, der er tættest på din placering.

    Flere detaljer
Lettere at få oplysninger om linje 71 med appen!