118-linja
Espoon Keskus
HSL
HSL 118 bussi Reitin aikataulu ja pysäkit (päivitetty)
118-bussilla (Espoon Keskus) on 31 pysäkkiä alkaen asemalta Tapiola (M) ja päättyen asemalle Espoon Keskus.
Valitse alta mikä tahansa 118-bussin asema nähdäksesi reaaliaikaiset aikataulut ja reittikartan.
Kohde: Espoon Keskus (31 pysäkkiä)
Tapiola (M)
Hakarinne
Hakalehto
Jousenkaari
Urheilupuisto (M)
Orionin Risti
Orion
Orionintie
Kokinkylänsilta
Klaris
Suurpellonaukio
Lukutori
Henttaanaukio
Lillhemtintie
Väli-Henttaan T.
Kuurintorppa
Hopeatie
Korukuja
Kuurinmäki
Tahkokuja
Pitkänotko
Joupinkallio
Joupinmäki
Kirstin Koulu
Kirstinmäki
Kirstinharju
Valapuisto
Espoon Keskus
Samaria
Espoon Keskus
Espoon Keskus
118 UKK
Mihin aikaan 118 bussi aloittaa kulkemisen?
Palvelut 118 bussi -pysäkillä klo 05:06 päivnä maanantai, tiistai, keskiviikko, torstai, perjantai.
Mihin aikaan 118 bussi lopettaa kulkemisen?
Palvelut 118 bussi -pysäkillä klo 23:56 päivnä sunnuntai, maanantai, tiistai, keskiviikko, torstai, perjantai, lauantai.
Milloin 118 bussi saapuu?
Milloin Espoon Keskus Bussi -linja tulee? Katso osoitteesta Tarkista live-saapumisajat reaaliaikaiset saapumisajat ja linjan Espoon Keskus Bussi aikataulut.
Kuinka paljon maksaa 118 (Espoon Keskus) bussi?
Espoon Keskus (Espoon Keskus) bussi-lippu maksaa €2.80–€2.95.
Onko lähelläni 118 bussi pysäkki?
Klikkaa tästä nähdäksesi lähimmän 118 bussi pysäkki.
118-bussi -aikataulu
118 bussi reitti kulkee päivittäin. Säännölliset aikataulut: 05:06 - 23:56
Päivä | Kulkuajat | Vuoroväli (min) |
---|---|---|
ma | 05:06 - 23:56 | 10 - 16 |
ti | 05:06 - 23:56 | 10 - 16 |
ke | 05:06 - 23:56 | 10 - 16 |
to | 05:06 - 23:56 | 10 - 16 |
pe | 05:06 - 23:56 | 10 - 16 |
la | 05:39 - 23:56 | 15 - 30 |
su | 06:09 - 23:56 | 15 - 30 |
HSL:n bussipalveluhälytykset
Katso kaikki päivitykset asemalla 118 (asemalta Tapiola (M)), mukaan lukien reaaliaikaiset tilatiedot, bussi viivästykset, reittimuutokset, pysäkkien sijainnin muutokset ja muut palvelumuutokset. Hanki reaaliaikainen karttanäkymä kohteesta 118 (Espoon Keskus) ja seuraa liikennettä bussi sen liikkuessa kartalla. Lataa sovellus saadaksesi kaikki HSL tiedot nyt.
118 -linjan bussi-maksu
HSL 118 (Espoon Keskus) -matkan hinta on välillä €2.80–€2.95. Hinnat voivat muuttua useiden tekijöiden perusteella. Lisätietoja yrityksen HSL lippukuluista on Moovit-sovelluksessa tai HSL:n virallisella verkkosivustolla.
118 (HSL)
118-bussin ensimmäinen pysäkki on Tapiola (M) ja viimeinen pysäkki on Espoon Keskus. 118 (Espoon Keskus) kulkee joka päivä.
Lisätietoa: 118 -linjalla on 31 pysäkkiä sekä tämän reitin kokonaiskesto on noin 33 minuuttia.
Oletko matkalla? Näe, miksi yli 1.5 miljoonaa käyttäjää luottaa Moovitiin parhaana joukkoliikennesovelluksena. Moovit tarjoaa sinulle HSL -liikenneyhtiöiden ehdottamia reittejä, reaaliaikaisen bussiseurannan, liveohjeet, linjan reittikarttoja kaupungissa Helsinki, sekä se auttaa löytämään lähimmät 118-bussi-asemat. Eikö sinulla ole Internet-yhteyttä? Lataa matkallle mukaan offline-PDF-kartta ja bussi-aikataulu 118-bussi-linjalle.
Linjojen 118 reaaliaikainenBussi seuranta
Seuraa linjaa 118 (Espoon Keskus) live-kartalla ja seuraa sen liikkumista eri asemien välillä. Käytä Moovitia linjan 118 bussi -seurantasovelluksenaHSL bussi, niin et koskaan jää paitsi bussi reaaliaikaisista tiedoista.
Käytä sovellusta matkasuunnittelijana yritykselle HSL tai matkasuunnittelijana alueelle Metro, Raitiovaunu, Juna, Bussi tai Lautta suunnitellaksesi reitin ympäri Helsinki. Matkasuunnittelija näyttää päivitetyt tiedot kohteista HSL ja kaikista {{TRANSIT TYPE}}, mukaan lukien linja 118, Helsinki
118 - Vaihtoehtoiset ohjeet
HSL -yhtiön linjat kaupungissa Helsinki
- 576 - Tikkurila-Aviapolis-Seutula-Kivistö/ Aikataulu
- 182A - Kirkkonummi-Siuntio-Siuntion kylpylä
- 431B - Elielinaukio-Vantaanlaakso/ Aikataulu
- 415N - Elielinaukio-Myyrmäki-Ylästö-Lentoasema/ Aikataulu
- 246 - Espoon keskus-Röylä-Bodom-Espoon keskus/ Aikataulu
- 986B - Nikkilä-Etelä-Paippinen-Rajakulma/ Aikataulu
- 915A - Kuntakeskus-Siuntion kk.-Järvinummi-Kuntakeskus/ Aikataulu
- 665K - Hyrylä-Järvenpää-Jamppa-Kellokoski/ Aikataulu
- 87 - Herttoniemi(M) - Kruunuvuorenranta/ Aikataulu
- 348K - Rinnekoti-Lahnus-Hännikäinen-Kalajärvi/ Aikataulu
- 311 - Kaivoksela-Myyrmäki-Hämeenkylä/ Aikataulu
- 712 - Tikkurila - Kuusijärvi/ Aikataulu
- 917 - Kuntakeskus-Siuntion kk.-Vejans-Hästböle-Kuntakeskus/ Aikataulu
- 843 - Itäkeskus–Söderkulla–Kalkkiranta/ Aikataulu
- 961B - Korso-Sula-Riihikallio-Hyrylä/ Aikataulu
- 164K - Kamppi-Saunalahti-Tillinmäki/ Aikataulu
- 119 - Tapiola-Niittykumpu/ Aikataulu
- 32 - Lassila-Munkkivuori/ Aikataulu
- 335B - Askisto-Martinlaakso-Louhela-Myyrmäki-Vapaala/ Aikataulu
- 909K - Veikkola-Lapinkylä-Oitmäki/ Aikataulu