Liigu peamise sisu juurde

Kuidas saada linnas Märjamaa asukohta Vaimõisa: Buss või Raudtee?

Vaata Vaimõisa, Märjamaa, kaardil

Vaimõisa kaart
Kõige Populaarsem Linnatranspordi Rakendus Eesti.
Kõik kohalikud liikuvuse variandid ühes äpis
Get it on Google Play Download on the App Store

Ühistransport sihtkohta Vaimõisa linnas Märjamaa

Otsid linnas Märjamaa, Eesti suunajuhiseid peatusesse Vaimõisa?

Lae alla Moovit App, et leida praegune sõiduplaan ja samm-sammult suunajuhised Buss või Raudtee marsruutide jaoks, mis läheksid läbi peatuse Vaimõisa.

Sul on peatusesse Vaimõisa jõudmiseks kasutada ka Buss või Raudtee. Need liinid ja marsruudid peatuvad läheduses - Buss: 238, 273

Me muudame ühistranspordiga peatusesse Vaimõisa sõitmise lihtsaks, mistõttu peavad üle 930 miljoni kasutaja Moovitit parimaks ühistranspordi äpiks, sealhulgas kasutajad linnas Märjamaa.

Vaimõisa, Märjamaa
Vaimõisa, Märjamaa Vaimõisa on küla Rapla maakonnas Märjamaa vallas Tallinna–Pärnu maantee ääres. Asustus moodustab kolm tuumikut: Tallinn-Pärnu maantee äärde jääv osa, kus on muuhulgas bussipeatus, endise kaupluse ja postkontori hooned ja veel mitmeid talusid; Sellest 1 km Lümandu poole (läände) jääv küla osa (säilinud enamus omaaegsetest taludest Mihkli, Matsu, Paali, Reediku, Vanakupja, Musaka); Küla suurima osana 1,5...2 km Lümandu poole jääva Vaimõisa mõisakompleksi ümbruse talud - nn Mõisaküla.Vaimõisa mõisakompleksist on hästi säilinud varaklassitsistlikus stiilis, 1819 valminud peahoone. Mõisahoones töötas aastatel 1945 - 1970 Vaimõisa Põhikool. Mõisahoone on täna eravalduses. Mõisakompleksi kuuluvad majandushooned (laudad, valitsejamaja, sepikoda), tall-tõllakuur (varemetes) ja ait-kuivati. Lümandu poole mineva tee ääres on ainulaadne uusgooti stiilis magasiait 19. sajandi lõpust ning mõisa kivist tuuleveski (varemetes). Mõisahooneid seob kompleksi korrastatud park. Mõisa ümbruses olnud paljudest hiiekohtadest on tänaseni säilinud nn Hiielepik. Varasem külakool paiknes enne Teist Maailmasõda küla keskosas, Musaka talu maadel. Koolihoone on hävinenud.
Lihtsam saada Vaimõisa kasutades app!