114-linja
Matinkylä (M)
HSL
HSL 114 bussi Reitin aikataulu ja pysäkit (päivitetty)
114-bussilla (Matinkylä (M)) on 38 pysäkkiä alkaen asemalta Leppävaara ja päättyen asemalle Matinkylä (M).
Valitse alta mikä tahansa 114-bussin asema nähdäksesi reaaliaikaiset aikataulut ja reittikartan.
Kohde: Matinkylä (M) (38 pysäkkiä)
Leppävaara
Ratsukatu
Gransinmäki
Kilonkartano
Kilontie
Trillakatu
Kilon Asema
Lansanpuro
Lansantorppa
Nuijavuori
Nihtimäki
Nihtisillankuja
Kutojantie
Nihtisillanportti
Klovinristi
Kruununtie
Mankkaankallio
Vanha-Mankkaa
Seilimäki
Visamäki
Koivuviita
Urheilupuistontie
Urheilupuisto (M)
Niittymaa
Niittyportti
Niittykumpu (M)
Niittysilta
Kuhatienahde
Pattisten Pelto
Haukikuja
Haukiverkko
Hauenkita
Haukilahdenranta 25
Telamäentie
Telamäentie
Iirislahti
Matinniitty
Matinkylä (M)
114 UKK
Mihin aikaan 114 bussi aloittaa kulkemisen?
Palvelut 114 bussi -pysäkillä klo 04:57 päivnä maanantai, tiistai, keskiviikko, torstai, perjantai.
Mihin aikaan 114 bussi lopettaa kulkemisen?
Palvelut 114 bussi -pysäkillä klo 23:24 päivnä sunnuntai, maanantai, tiistai, keskiviikko, torstai, perjantai, lauantai.
Milloin 114 bussi saapuu?
Milloin Matinkylä (M) Bussi -linja tulee? Katso osoitteesta Tarkista live-saapumisajat reaaliaikaiset saapumisajat ja linjan Matinkylä (M) Bussi aikataulut.
Kuinka paljon maksaa 114 (Matinkylä (M)) bussi?
Matinkylä (M) (Matinkylä (M)) bussi-lippu maksaa noin €2.80.
Kulkeeko toimijan HSL linja 114 bussi seuraavana päivänä: Helatorstai?
Linjan 114 bussi toiminta-ajat voivat muuttua seuraavana päivänä: Helatorstai. Tarkista Moovit-sovelluksesta viimeisimmät muutokset ja reaaliaikaiset päivitykset.
Onko lähelläni 114 bussi pysäkki?
Klikkaa tästä nähdäksesi lähimmän 114 bussi pysäkki.
114-bussi -aikataulu
114 bussi reitti kulkee päivittäin. Säännölliset aikataulut: 04:57 - 23:24
Päivä | Kulkuajat | Vuoroväli (min) |
---|---|---|
ma | 04:57 - 23:24 | 14 - 30 |
ti | 04:57 - 23:24 | 14 - 30 |
ke | 04:57 - 23:24 | 14 - 30 |
to | 04:57 - 23:24 | 14 - 30 |
pe | 04:57 - 23:24 | 14 - 30 |
la | 05:30 - 23:24 | 15 - 30 |
su | 06:30 - 23:24 | 15 - 30 |
HSL:n bussipalveluhälytykset
Katso kaikki päivitykset asemalla 114 (asemalta Leppävaara), mukaan lukien reaaliaikaiset tilatiedot, bussi viivästykset, reittimuutokset, pysäkkien sijainnin muutokset ja muut palvelumuutokset. Hanki reaaliaikainen karttanäkymä kohteesta 114 (Matinkylä (M)) ja seuraa liikennettä bussi sen liikkuessa kartalla. Lataa sovellus saadaksesi kaikki HSL tiedot nyt.
114 -linjan bussi-maksu
HSL 114 (Matinkylä (M)) kyydin hinta on noin €2.80. Hinnat voivat muuttua useiden tekijöiden perusteella. Lisätietoja yrityksen HSL lippukustannuksista on Moovit-sovelluksessa tai HSL:n virallisella verkkosivustolla.
114 (HSL)
114-bussin ensimmäinen pysäkki on Leppävaara ja viimeinen pysäkki on Matinkylä (M). 114 (Matinkylä (M)) kulkee joka päivä.
Lisätietoa: 114 -linjalla on 38 pysäkkiä sekä tämän reitin kokonaiskesto on noin 38 minuuttia.
Oletko matkalla? Näe, miksi yli 1.5 miljoonaa käyttäjää luottaa Moovitiin parhaana joukkoliikennesovelluksena. Moovit tarjoaa sinulle HSL -liikenneyhtiöiden ehdottamia reittejä, reaaliaikaisen bussiseurannan, liveohjeet, linjan reittikarttoja kaupungissa Helsinki, sekä se auttaa löytämään lähimmät 114-bussi-asemat. Eikö sinulla ole Internet-yhteyttä? Lataa matkallle mukaan offline-PDF-kartta ja bussi-aikataulu 114-bussi-linjalle.
Linjojen 114 reaaliaikainenBussi seuranta
Seuraa linjaa 114 (Matinkylä (M)) live-kartalla ja seuraa sen liikkumista eri asemien välillä. Käytä Moovitia linjan 114 bussi -seurantasovelluksenaHSL bussi, niin et koskaan jää paitsi bussi reaaliaikaisista tiedoista.
Käytä sovellusta matkasuunnittelijana yritykselle HSL tai matkasuunnittelijana alueelle Metro, Raitiovaunu, Juna, Bussi tai Lautta suunnitellaksesi reitin ympäri Helsinki. Matkasuunnittelija näyttää päivitetyt tiedot kohteista HSL ja kaikista {{TRANSIT TYPE}}, mukaan lukien linja 114, Helsinki
114 - Vaihtoehtoiset ohjeet
HSL -yhtiön linjat kaupungissa Helsinki
- 137 - Matinkylä (M)-Matinkallio-Piispankylä-Kuitinmäki/ Aikataulu
- 633 - Hakaniemi-Ilola-Korso/ Aikataulu
- 903 - Kirkkonummi-Hila/ Aikataulu
- 642K - Leinelä-Ruotsinkylä-Lahela-Hyrylä/ Aikataulu
- 902 - Pikkalan tehdas-Kirkkonummi-Porkkala/ Aikataulu
- 967 - Jokela-Nuppulinna-Linjamäki-Kellokoski/ Aikataulu
- 79N - Rautatientori-Malmi-Siltamäki-Puistolan asema/ Aikataulu
- 702 - Jakomäki-Puistola-Malmi-Tapaninvainio-Savela/ Aikataulu
- 731 - Hakaniemi-Korso-Kulomäki/ Aikataulu
- 977 - Kytömaa-Päivölä-Keravan asema/ Aikataulu
- 67N - Rautatientori-Torpparinmäki/ Aikataulu
- 431B - Elielinaukio-Vantaanlaakso/ Aikataulu
- 431 - Elielinaukio-Kivistö/ Aikataulu
- 236B - Leppävaara-Viherlaakso-Vanhakartano/ Aikataulu
- 701 - Viikki-Pihlajamäki-Malmi-Suutarila-Siltamäki/ Aikataulu
- 717N - Rautatientori-Jakomäki-Hakunila-Nissas/ Aikataulu
- 520 - Matinkylä (M)-Suurpelto-Leppävaara-Myyrmäki-Martinlaakso/ Aikataulu
- 721N - Rautatientori-Honkanummi-Havukoski-Päiväkumpu-Koivukylä/ Aikataulu
- 712 - Tikkurila - Kuusijärvi
- 913BT - Kuntakeskus-Böle-Kela-Karskog-Kuntakeskus/ Aikataulu