116-linja
Pohjois-Tapiola
HSL
HSL 116 bussi Reitin aikataulu ja pysäkit (päivitetty)
116-bussilla (Pohjois-Tapiola) on 25 pysäkkiä alkaen asemalta Tapiolan Uimahalli ja päättyen asemalle Metsäpirtintie.
Valitse alta mikä tahansa 116-bussin asema nähdäksesi reaaliaikaiset aikataulut ja reittikartan.
Kohde: Pohjois-Tapiola (25 pysäkkiä)
Tapiolan Uimahalli
Kontiontie
Tapionaukio
Sateentie
Sateenkaari
Sateentie
Tapiola (M)
Tuuliniitty
Tuulikuja
Tuuliniitty
Länsituulenkuja
Pohjantie
Kulttuuriaukio
Ahertajankuja
Weegee-Talo
Kaskenkaataja
Miilupolku
Vemmelsäärentie
Ukonvaaja
Takojantie
Piilopolku
Takojantie
Louhentori
Rauduntie
Metsäpirtintie
116 UKK
Mihin aikaan 116 bussi aloittaa kulkemisen?
Palvelut 116 bussi -pysäkillä klo 10:20 päivnä maanantai, tiistai, keskiviikko, perjantai.
Mihin aikaan 116 bussi lopettaa kulkemisen?
Palvelut 116 bussi -pysäkillä klo 12:20 päivnä maanantai, tiistai, keskiviikko, perjantai.
Milloin 116 bussi saapuu?
Milloin Pohjois-Tapiola Bussi -linja tulee? Katso osoitteesta Tarkista live-saapumisajat reaaliaikaiset saapumisajat ja linjan Pohjois-Tapiola Bussi aikataulut.
Kuinka paljon maksaa 116 (Pohjois-Tapiola) bussi?
Pohjois-Tapiola (Pohjois-Tapiola) bussi-lippu maksaa noin €2.80.
Kulkeeko toimijan HSL linja 116 bussi seuraavana päivänä: Helatorstai?
Linjan 116 bussi toiminta-ajat voivat muuttua seuraavana päivänä: Helatorstai. Tarkista Moovit-sovelluksesta viimeisimmät muutokset ja reaaliaikaiset päivitykset.
Onko lähelläni 116 bussi pysäkki?
Klikkaa tästä nähdäksesi lähimmän 116 bussi pysäkki.
116-bussi -aikataulu
116-bussi reitti kulkee maanantai, tiistai, keskiviikko, perjantai. Säännölliset kulkuajat: 10:20 - 12:20
Päivä | Kulkuajat | Vuoroväli (min) |
---|---|---|
ma | 10:20 - 12:20 | 120 |
ti | 10:20 - 12:20 | 120 |
ke | 10:20 - 12:20 | 120 |
to | Ei Toiminnassa | Ei Toiminnassa |
pe | 10:20 - 12:20 | 120 |
la | Ei Toiminnassa | Ei Toiminnassa |
su | Ei Toiminnassa | Ei Toiminnassa |
HSL:n bussipalveluhälytykset
Katso kaikki päivitykset asemalla 116 (asemalta Tapiolan Uimahalli), mukaan lukien reaaliaikaiset tilatiedot, bussi viivästykset, reittimuutokset, pysäkkien sijainnin muutokset ja muut palvelumuutokset. Hanki reaaliaikainen karttanäkymä kohteesta 116 (Pohjois-Tapiola) ja seuraa liikennettä bussi sen liikkuessa kartalla. Lataa sovellus saadaksesi kaikki HSL tiedot nyt.
116 -linjan bussi-maksu
HSL 116 (Pohjois-Tapiola) kyydin hinta on noin €2.80. Hinnat voivat muuttua useiden tekijöiden perusteella. Lisätietoja yrityksen HSL lippukustannuksista on Moovit-sovelluksessa tai HSL:n virallisella verkkosivustolla.
116 (HSL)
116-bussin ensimmäinen pysäkki on Tapiolan Uimahalli ja viimeinen pysäkki on Metsäpirtintie. 116 (Pohjois-Tapiola) kulkee maanantai, tiistai, keskiviikko, perjantai.
Lisätietoa: 116 -linjalla on 25 pysäkkiä sekä tämän reitin kokonaiskesto on noin 32 minuuttia.
Oletko matkalla? Näe, miksi yli 1.5 miljoonaa käyttäjää luottaa Moovitiin parhaana joukkoliikennesovelluksena. Moovit tarjoaa sinulle HSL -liikenneyhtiöiden ehdottamia reittejä, reaaliaikaisen bussiseurannan, liveohjeet, linjan reittikarttoja kaupungissa Helsinki, sekä se auttaa löytämään lähimmät 116-bussi-asemat. Eikö sinulla ole Internet-yhteyttä? Lataa matkallle mukaan offline-PDF-kartta ja bussi-aikataulu 116-bussi-linjalle.
Linjojen 116 reaaliaikainenBussi seuranta
Seuraa linjaa 116 (Pohjois-Tapiola) live-kartalla ja seuraa sen liikkumista eri asemien välillä. Käytä Moovitia linjan 116 bussi -seurantasovelluksenaHSL bussi, niin et koskaan jää paitsi bussi reaaliaikaisista tiedoista.
Käytä sovellusta matkasuunnittelijana yritykselle HSL tai matkasuunnittelijana alueelle Metro, Raitiovaunu, Juna, Bussi tai Lautta suunnitellaksesi reitin ympäri Helsinki. Matkasuunnittelija näyttää päivitetyt tiedot kohteista HSL ja kaikista {{TRANSIT TYPE}}, mukaan lukien linja 116, Helsinki
116 - Vaihtoehtoiset ohjeet
HSL -yhtiön linjat kaupungissa Helsinki
- 967K - Jokela-Nuppulinna-Purola-Linjamäki-Kellokoski/ Aikataulu
- 841 - Itäkeskus-Östersundom-Söderkulla-Nikkilä/ Aikataulu
- 97 - Itäkeskus(M)-Vartioharju-Mellunmäki(M)/ Aikataulu
- 901 - Luoma-Masala-Jorvaksentie-Hirsala/ Aikataulu
- 913BT - Kuntakeskus-Böle-Kela-Karskog-Kuntakeskus/ Aikataulu
- 701 - Viikki-Pihlajamäki-Malmi-Suutarila-Siltamäki/ Aikataulu
- 911X - Espoon asema-Kirkkonummi
- 523 - Westendinasema-Tapiola (M)-Leppävaara/ Aikataulu
- 443 - Kivistö-Vestra/ Aikataulu
- 53 - Arabia-Oulunkylä-Maunula-Pohjois-Haaga-Konala-Uusmäki/ Aikataulu
- 719K - Nybygget-Länsisalmi-Hakunila/ Aikataulu
- 147 - Espoonlahti (M)-Laurinlahti-Soukka (M)-Ala-Soukka/ Aikataulu
- 97V - Itäkeskus(M)-Puotila-Vartioharju-Mellunmäki(M)/ Aikataulu
- 168 - Espoon keskus-Mikkelä-Kauklahti/ Aikataulu
- 244 - Espoon keskus-Nupuri-Brobacka-Siikaniemi/ Aikataulu
- 911 - Kauklahti-Masala-Kirkkonummi/ Aikataulu
- 431B - Elielinaukio-Vantaanlaakso/ Aikataulu
- 642 - Leinelä-Lahela-Hyrylä/ Aikataulu
- 114 - Matinkylä (M)-Urheilupuisto (M)-Mankkaa-Kilo-Leppävaara/ Aikataulu
- 584T - Kalajärvi-Louhela-Helsinge skola/ Aikataulu