201B-linja
Leppävaara As.
HSL
HSL 201B bussi Reitin aikataulu ja pysäkit (päivitetty)
201B-bussilla (Leppävaara As.) on 10 pysäkkiä alkaen asemalta Pitäjänmäen Asema ja päättyen asemalle Leppävaara.
Valitse alta mikä tahansa 201B-bussin asema nähdäksesi reaaliaikaiset aikataulut ja reittikartan.
Kohde: Leppävaara As. (10 pysäkkiä)
Pitäjänmäen Asema
Knuutintie
Kyläkirkko
Sotatuomari
Sotaneuvoksentie
Mäkkylän Puistotie
Kalkkipellonmäki
Puustellinmäki
Leppävaara
Leppävaara
201B UKK
Mihin aikaan 201B bussi aloittaa kulkemisen?
Palvelut 201B bussi -pysäkillä klo 06:30 päivnä maanantai, tiistai, keskiviikko, perjantai.
Mihin aikaan 201B bussi lopettaa kulkemisen?
Palvelut 201B bussi -pysäkillä klo 18:00 päivnä maanantai, tiistai, keskiviikko, perjantai.
Milloin 201B bussi saapuu?
Milloin Leppävaara As. Bussi -linja tulee? Katso osoitteesta Tarkista live-saapumisajat reaaliaikaiset saapumisajat ja linjan Leppävaara As. Bussi aikataulut.
Kuinka paljon maksaa 201B (Leppävaara As.) bussi?
Leppävaara As. (Leppävaara As.) bussi-lippu maksaa noin €2.80.
Kulkeeko toimijan HSL linja 201B bussi seuraavana päivänä: Helatorstai?
Linjan 201B bussi toiminta-ajat voivat muuttua seuraavana päivänä: Helatorstai. Tarkista Moovit-sovelluksesta viimeisimmät muutokset ja reaaliaikaiset päivitykset.
Onko lähelläni 201B bussi pysäkki?
Klikkaa tästä nähdäksesi lähimmän 201B bussi pysäkki.
201B-bussi -aikataulu
201B-bussi reitti kulkee maanantai, tiistai, keskiviikko, perjantai. Säännölliset kulkuajat: 06:30 - 18:00
Päivä | Kulkuajat | Vuoroväli (min) |
---|---|---|
ma | 06:30 - 18:00 | 28 - 34 |
ti | 06:30 - 18:00 | 28 - 34 |
ke | 06:30 - 18:00 | 28 - 34 |
to | Ei Toiminnassa | Ei Toiminnassa |
pe | 06:30 - 18:00 | 28 - 34 |
la | Ei Toiminnassa | Ei Toiminnassa |
su | Ei Toiminnassa | Ei Toiminnassa |
HSL:n bussipalveluhälytykset
Katso kaikki päivitykset asemalla 201B (asemalta Pitäjänmäen Asema), mukaan lukien reaaliaikaiset tilatiedot, bussi viivästykset, reittimuutokset, pysäkkien sijainnin muutokset ja muut palvelumuutokset. Hanki reaaliaikainen karttanäkymä kohteesta 201B (Leppävaara As.) ja seuraa liikennettä bussi sen liikkuessa kartalla. Lataa sovellus saadaksesi kaikki HSL tiedot nyt.
201B -linjan bussi-maksu
HSL 201B (Leppävaara As.) kyydin hinta on noin €2.80. Hinnat voivat muuttua useiden tekijöiden perusteella. Lisätietoja yrityksen HSL lippukustannuksista on Moovit-sovelluksessa tai HSL:n virallisella verkkosivustolla.
201B (HSL)
201B-bussin ensimmäinen pysäkki on Pitäjänmäen Asema ja viimeinen pysäkki on Leppävaara. 201B (Leppävaara As.) kulkee maanantai, tiistai, keskiviikko, perjantai.
Lisätietoa: 201B -linjalla on 10 pysäkkiä sekä tämän reitin kokonaiskesto on noin 12 minuuttia.
Oletko matkalla? Näe, miksi yli 1.5 miljoonaa käyttäjää luottaa Moovitiin parhaana joukkoliikennesovelluksena. Moovit tarjoaa sinulle HSL -liikenneyhtiöiden ehdottamia reittejä, reaaliaikaisen bussiseurannan, liveohjeet, linjan reittikarttoja kaupungissa Helsinki, sekä se auttaa löytämään lähimmät 201B-bussi-asemat. Eikö sinulla ole Internet-yhteyttä? Lataa matkallle mukaan offline-PDF-kartta ja bussi-aikataulu 201B-bussi-linjalle.
Linjojen 201B reaaliaikainenBussi seuranta
Seuraa linjaa 201B (Leppävaara As.) live-kartalla ja seuraa sen liikkumista eri asemien välillä. Käytä Moovitia linjan 201B bussi -seurantasovelluksenaHSL bussi, niin et koskaan jää paitsi bussi reaaliaikaisista tiedoista.
Käytä sovellusta matkasuunnittelijana yritykselle HSL tai matkasuunnittelijana alueelle Metro, Raitiovaunu, Juna, Bussi tai Lautta suunnitellaksesi reitin ympäri Helsinki. Matkasuunnittelija näyttää päivitetyt tiedot kohteista HSL ja kaikista {{TRANSIT TYPE}}, mukaan lukien linja 201B, Helsinki
201B - Vaihtoehtoiset ohjeet
HSL -yhtiön linjat kaupungissa Helsinki
- 99M - Itäkeskus(M)-Mellunmäki(M)
- 582V - Espoon keskus-Juvanmalmi-Kalajärvi/ Aikataulu
- 665K - Hyrylä-Järvenpää-Jamppa-Kellokoski/ Aikataulu
- 788B - Nikkilä-Hinthaara-Porvoo/ Aikataulu
- 232 - Kirkkotie-Gallträsk-Kasavuori-Kirkkotie/ Aikataulu
- 533 - Hyljelahti-Matinkylä (M)-Kauniainen-Järvenperä/ Aikataulu
- 64 - Rautatientori-Oulunkylä-Itä-Pakila/ Aikataulu
- 30 - Eira-Kamppi-Munkkiniemi-Konala-Malminkartano-Myyrmäki/ Aikataulu
- 445 - Kivistö-Katriinan sairaala-Reuna/ Aikataulu
- 82 - Herttoniemi(M)-Roihuvuori-Itäkeskus(M)/ Aikataulu
- 118 - Tapiola (M)-Urheilupuisto (M)-Suurpelto-Espoon keskus/ Aikataulu
- 54 - Itäkeskus (M)- Pitäjänmäki/ Aikataulu
- 41 - Kamppi-Pohjois-Haagan asema/ Aikataulu
- 137 - Matinkylä (M)-Matinkallio-Piispankylä-Kuitinmäki/ Aikataulu
- 911X - Espoon asema-Kirkkonummi
- 812 - Mellunmäki-Myllypuro/ Aikataulu
- 965 - Hyrylä-Jäniksenlinna-Perttu-Jokela/ Aikataulu
- 975N - Keravan asema - Kaleva - Hyrylä/ Aikataulu
- 548 - Tapiola (M)-Mankkaa-Kauniainen-Viherlaakso-Jupperi/ Aikataulu
- 964 - Hyrylä-Paijala-Rusutjärvi-Rannikonmäki/ Aikataulu