213X-linja
Elielinaukio
HSL
HSL 213X bussi Reitin aikataulu ja pysäkit (päivitetty)
213X-bussilla (Elielinaukio) on 13 pysäkkiä alkaen asemalta Espoon Keskus ja päättyen asemalle Elielinaukio.
Valitse alta mikä tahansa 213X-bussin asema nähdäksesi reaaliaikaiset aikataulut ja reittikartan.
Kohde: Elielinaukio (13 pysäkkiä)
Espoon Keskus
Tuomarilan Asema
Koivuhovin Asema
Koivuhovin Asema
Leppäsolmu
Lokkalantie
Munkkiniemen Aukio
Meilahdentie
Meilahden Sairaala
Kansaneläkelaitos
Töölön Kisahalli
Hesperian Puisto
Elielinaukio
213X UKK
Mihin aikaan 213X bussi aloittaa kulkemisen?
Palvelut 213X bussi -pysäkillä klo 05:20 päivnä maanantai, tiistai, keskiviikko, torstai, perjantai.
Mihin aikaan 213X bussi lopettaa kulkemisen?
Palvelut 213X bussi -pysäkillä klo 23:24 päivnä sunnuntai, maanantai, tiistai, keskiviikko, torstai, perjantai, lauantai.
Milloin 213X bussi saapuu?
Milloin Elielinaukio bussi -linja tulee? Katso osoitteesta Tarkista live-saapumisajat reaaliaikaiset saapumisajat ja linjan Elielinaukio bussi aikataulut.
Onko lähelläni 213X bussi pysäkki?
Klikkaa tästä nähdäksesi lähimmän 213X bussi pysäkki.
213X-bussi -aikataulu
213X bussi reitti kulkee päivittäin. Säännölliset aikataulut: 05:20 - 23:24
Päivä | Kulkuajat | Vuoroväli (min) |
---|---|---|
ma | 05:20 - 23:24 | 10 - 15 |
ti | 05:20 - 23:24 | 10 - 15 |
ke | 05:20 - 23:24 | 10 - 15 |
to | 05:20 - 23:24 | 10 - 15 |
pe | 05:20 - 23:24 | 10 - 15 |
la | 07:04 - 23:24 | 15 - 15 |
su | 07:04 - 23:24 | 15 - 30 |
HSL:n bussipalveluhälytykset
Katso kaikki päivitykset asemalla 213X (asemalta Espoon Keskus), mukaan lukien reaaliaikaiset tilatiedot, bussi viivästykset, reittimuutokset, pysäkkien sijainnin muutokset ja muut palvelumuutokset. Hanki reaaliaikainen karttanäkymä kohteesta 213X (Elielinaukio) ja seuraa liikennettä bussi sen liikkuessa kartalla. Lataa sovellus saadaksesi kaikki HSL tiedot nyt.
213X -linjan bussi-maksu
HSL 213X (Elielinaukio) hinnat voivat muuttua useiden tekijöiden vuoksi. Lisätietoja HSL:n lippujen hinnoista saat Moovit-sovelluksesta tai HSL:n viralliselta verkkosivustolta.
213X (HSL)
213X-bussin ensimmäinen pysäkki on Espoon Keskus ja viimeinen pysäkki on Elielinaukio. 213X (Elielinaukio) kulkee joka päivä.
Lisätietoa: 213X -linjalla on 13 pysäkkiä sekä tämän reitin kokonaiskesto on noin 36 minuuttia.
Oletko matkalla? Näe, miksi yli 1.5 miljoonaa käyttäjää luottaa Moovitiin parhaana joukkoliikennesovelluksena. Moovit tarjoaa sinulle HSL -liikenneyhtiöiden ehdottamia reittejä, reaaliaikaisen bussiseurannan, liveohjeet, linjan reittikarttoja kaupungissa Helsinki, sekä se auttaa löytämään lähimmät 213X-bussi-asemat. Eikö sinulla ole Internet-yhteyttä? Lataa matkallle mukaan offline-PDF-kartta ja bussi-aikataulu 213X-bussi-linjalle.
Linjojen 213X reaaliaikainenbussi seuranta
Seuraa linjaa 213X (Elielinaukio) live-kartalla ja seuraa sen liikkumista eri asemien välillä. Käytä Moovitia linjan 213X bussi -seurantasovelluksenaHSL bussi, niin et koskaan jää paitsi bussi reaaliaikaisista tiedoista.
Käytä sovellusta matkasuunnittelijana yritykselle HSL tai matkasuunnittelijana alueelle metro, raitiovaunu, juna, bussi tai lautta suunnitellaksesi reitin ympäri Helsinki. Matkasuunnittelija näyttää päivitetyt tiedot kohteista HSL ja kaikista {{TRANSIT TYPE}}, mukaan lukien linja 213X, Helsinki
213X - Vaihtoehtoiset ohjeet
HSL -yhtiön linjat kaupungissa Helsinki
- 987 - Nikkilä-Pornainen-Pohjois-Paippinen-Järvenpään asema/ Aikataulu
- 145 - Espoonlahti (M)-Soukka (M)-Suvisaaristo/ Aikataulu
- 459 - Kamppi-Kivistö as.-Luhtaanmäki(-Klaukkala-Loppi)/ Aikataulu
- 77N - Rautatientori-Arabia-Malmi-Jakomäki/ Aikataulu
- 562 - Itäkeskus (M) - Malmi - Aviapolis - Lentoasema/ Aikataulu
- 502 - Kallio-Meilahti-Munkkiniemi-Leppävaara/ Aikataulu
- 311 - Kaivoksela-Myyrmäki-Hämeenkylä/ Aikataulu
- 173Z - Matinkylä (M)-Kirkkonummi-Upinniemi/ Aikataulu
- 588B - Länsisalmi-Sotungin koulu/ Aikataulu
- 64 - Rautatientori-Oulunkylä-Itä-Pakila/ Aikataulu
- 105 - Lauttasaari(M)-Westend-Haukilahti-Mankkaa/ Aikataulu
- 977V - Kytömaa-Ylikerava-Keravan asema/ Aikataulu
- 133 - Friisilä-Matinkylä (M)-Henttaa/ Aikataulu
- 79N - Rautatientori-Malmi-Siltamäki-Puistolan asema/ Aikataulu
- 788B - Nikkilä-Hinthaara-Porvoo/ Aikataulu
- 444 - Kivistö-Katriinan sairaala-Tapola-Riipilä/ Aikataulu
- 57 - Kontula(M) - Viikki - Koskela - Ruskeasuo - Munkkiniemi/ Aikataulu
- 665A - Hyrylä-Järvenpää-Kellokoski(-Mäntsälä)/ Aikataulu
- 643N - Rautatientori-Hyrylä-Lahela/ Aikataulu
- 915A - Kuntakeskus-Siuntion kk.-Järvinummi-Kuntakeskus/ Aikataulu