232-linja
Kirkkotie
HSL
HSL 232 bussi Reitin aikataulu ja pysäkit (päivitetty)
232 bussi (Kirkkotie) on kiertävä linja, jossa on 29 pysäkkiä. Ensimmäinen pysäkki on Kirkkotie.
Valitse alta mikä tahansa 232-bussin asema nähdäksesi reaaliaikaiset aikataulut ja reittikartan.
Kohde: Kirkkotie (29 pysäkkiä)
Kirkkotie
Kauniaisten Asema
Kauniaisten Kirkko
Dosentintie
Kandidaatintie
Lindstedtintie
Rantamajantie
Pohj. Heikelintie
Työväen Akatemia
Työväen Akatemia
Valkonauhantie
Uimahalli
Terveyskeskus
Terveyskeskus
Uimahalli
Kallenkuja
Kauniala
Hautausmaa
Kasavuoren Koulukesk
Kasavuori
Mikael Lybeckin Tie
Mäntymäentie
Villa Breda
Bredantie
Kauniaisten Kirkko
Tunnelitie
Kaupungintalo
Villa Junghans
Kirkkotie
232 UKK
Mihin aikaan 232 bussi aloittaa kulkemisen?
Palvelut 232 bussi -pysäkillä klo 10:40 päivnä maanantai, tiistai, torstai, perjantai.
Mihin aikaan 232 bussi lopettaa kulkemisen?
Palvelut 232 bussi -pysäkillä klo 11:20 päivnä maanantai, tiistai, torstai, perjantai.
Milloin 232 bussi saapuu?
Milloin Kirkkotie Bussi -linja tulee? Katso osoitteesta Tarkista live-saapumisajat reaaliaikaiset saapumisajat ja linjan Kirkkotie Bussi aikataulut.
Kuinka paljon maksaa 232 (Kirkkotie) bussi?
Kirkkotie (Kirkkotie) bussi-lippu maksaa noin €2.80.
Kulkeeko toimijan HSL linja 232 bussi seuraavana päivänä: Vappu?
Linjan 232 bussi toiminta-ajat voivat muuttua seuraavana päivänä: Vappu. Tarkista Moovit-sovelluksesta viimeisimmät muutokset ja reaaliaikaiset päivitykset.
Onko lähelläni 232 bussi pysäkki?
Klikkaa tästä nähdäksesi lähimmän 232 bussi pysäkki.
232-bussi -aikataulu
232-bussi reitti kulkee maanantai, tiistai, torstai, perjantai. Säännölliset kulkuajat: 10:40 - 11:20
Päivä | Kulkuajat | Vuoroväli (min) |
---|---|---|
ma | 10:40 - 11:20 | 40 |
ti | 10:40 - 11:20 | 40 |
ke | Ei Toiminnassa | Ei Toiminnassa |
to | 10:40 - 11:20 | 40 |
pe | 10:40 - 11:20 | 40 |
la | Ei Toiminnassa | Ei Toiminnassa |
su | Ei Toiminnassa | Ei Toiminnassa |
HSL:n bussipalveluhälytykset
Katso kaikki päivitykset asemalla 232 (asemalta Kirkkotie), mukaan lukien reaaliaikaiset tilatiedot, bussi viivästykset, reittimuutokset, pysäkkien sijainnin muutokset ja muut palvelumuutokset. Hanki reaaliaikainen karttanäkymä kohteesta 232 (Kirkkotie) ja seuraa liikennettä bussi sen liikkuessa kartalla. Lataa sovellus saadaksesi kaikki HSL tiedot nyt.
232 -linjan bussi-maksu
HSL 232 (Kirkkotie) kyydin hinta on noin €2.80. Hinnat voivat muuttua useiden tekijöiden perusteella. Lisätietoja yrityksen HSL lippukustannuksista on Moovit-sovelluksessa tai HSL:n virallisella verkkosivustolla.
232 (HSL)
232-bussin ensimmäinen pysäkki on Kirkkotie ja viimeinen pysäkki on Kirkkotie. 232 (Kirkkotie) kulkee maanantai, tiistai, torstai, perjantai.
Lisätietoa: 232 -linjalla on 29 pysäkkiä sekä tämän reitin kokonaiskesto on noin 39 minuuttia.
Oletko matkalla? Näe, miksi yli 1.5 miljoonaa käyttäjää luottaa Moovitiin parhaana joukkoliikennesovelluksena. Moovit tarjoaa sinulle HSL -liikenneyhtiöiden ehdottamia reittejä, reaaliaikaisen bussiseurannan, liveohjeet, linjan reittikarttoja kaupungissa Helsinki, sekä se auttaa löytämään lähimmät 232-bussi-asemat. Eikö sinulla ole Internet-yhteyttä? Lataa matkallle mukaan offline-PDF-kartta ja bussi-aikataulu 232-bussi-linjalle.
Linjojen 232 reaaliaikainenBussi seuranta
Seuraa linjaa 232 (Kirkkotie) live-kartalla ja seuraa sen liikkumista eri asemien välillä. Käytä Moovitia linjan 232 bussi -seurantasovelluksenaHSL bussi, niin et koskaan jää paitsi bussi reaaliaikaisista tiedoista.
Käytä sovellusta matkasuunnittelijana yritykselle HSL tai matkasuunnittelijana alueelle Metro, Raitiovaunu, Juna, Bussi tai Lautta suunnitellaksesi reitin ympäri Helsinki. Matkasuunnittelija näyttää päivitetyt tiedot kohteista HSL ja kaikista {{TRANSIT TYPE}}, mukaan lukien linja 232, Helsinki
232 - Vaihtoehtoiset ohjeet
HSL -yhtiön linjat kaupungissa Helsinki
- 553K - Hakunila-Malmi-Maunula-Leppävaara/ Aikataulu
- 89 - Herttoniemi (M)-Yliskylä/ Aikataulu
- 444 - Kivistö-Katriinan sairaala-Tapola-Riipilä/ Aikataulu
- 901 - Luoma-Masala-Jorvaksentie-Hirsala/ Aikataulu
- 572 - Mellunmäki-Martinlaakso/ Aikataulu
- 171Z - Matinkylä (M)-Gesterby-Kirkkonummi/ Aikataulu
- 788 - Rautatientori-Jokivarsi-Nikkilä-Hinthaara-Porvoo
- 624 - Tikkurila-Ilola-Leinelä-Koivukylä-Havukoski-Päiväkumpu/ Aikataulu
- 518 - Ilmala-Pasila-Kuninkaanmäki/ Aikataulu
- 724 - Tikkurila-Jokiniemi-Havukoski-Päiväkumpu/ Aikataulu
- 848 - Kamppi-Pasila-Viikki-Söderkulla-Porvoo/ Aikataulu
- 97V - Itäkeskus(M)-Puotila-Vartioharju-Mellunmäki(M)/ Aikataulu
- 986B - Nikkilä-Etelä-Paippinen-Rajakulma/ Aikataulu
- 200 - Elielinaukio-Leppävaara-Espoon keskus/ Aikataulu
- 817 - Vuosaari(M)-Kallahti-Ramsinniemi/ Aikataulu
- 54 - Itäkeskus (M)- Pitäjänmäki/ Aikataulu
- 146N - Kamppi-Kivenlahti-Saunalahti/ Aikataulu
- 25 - Kamppi-Pajamäki/ Aikataulu
- 165 - Espoonlahti (M)-Kivenlahti (M)-Saunalahti-Kauklahti-Vanttila/ Aikataulu
- 74N - Rautatientori-Malmi-Tapanila-Puistola-Heikinlaakso/ Aikataulu