25-linja
Kamppi
HSL
HSL 25 bussi Reitin aikataulu ja pysäkit (päivitetty)
25-bussilla (Kamppi) on 23 pysäkkiä alkaen asemalta Pajamäki ja päättyen asemalle Kamppi (Lähiliikenneterminaali).
Valitse alta mikä tahansa 25-bussin asema nähdäksesi reaaliaikaiset aikataulut ja reittikartan.
Kohde: Kamppi (23 pysäkkiä)
Pajamäki
Pajamäentie
Talin Siirt.Puutarha
Takomotie
Kutomotie
Vanha Viertotie
Kultareuna
Munkkivuori
Niemenmäki
Lokkalantie
Munkkiniemen Aukio
Paciuksenkaari
Meilahdentie
Seurasaarentie
Lastenlinna
Kajanuksenkatu
Rajasaarentie
Sibeliuksen Puisto
Taivallahti
Arkadiankatu
Leppäsuonkatu
Fredrikinkatu
Kamppi (Lähiliikenneterminaali)
25 UKK
Mihin aikaan 25 bussi aloittaa kulkemisen?
Palvelut 25 bussi -pysäkillä klo 05:05 päivnä maanantai, tiistai, keskiviikko, torstai, perjantai.
Mihin aikaan 25 bussi lopettaa kulkemisen?
Palvelut 25 bussi -pysäkillä klo 23:00 päivnä sunnuntai, lauantai.
Milloin 25 bussi saapuu?
Milloin Kamppi bussi -linja tulee? Katso osoitteesta Tarkista live-saapumisajat reaaliaikaiset saapumisajat ja linjan Kamppi bussi aikataulut.
Onko lähelläni 25 bussi pysäkki?
Klikkaa tästä nähdäksesi lähimmän 25 bussi pysäkki.
25-bussi -aikataulu
25 bussi reitti kulkee päivittäin. Säännölliset aikataulut: 05:05 - 23:01
Päivä | Kulkuajat | Vuoroväli (min) |
---|---|---|
ma | 05:05 - 23:01 | 20 - 30 |
ti | 05:05 - 23:01 | 20 - 30 |
ke | 05:05 - 23:01 | 20 - 30 |
to | 05:05 - 23:01 | 20 - 30 |
pe | 05:05 - 23:01 | 20 - 30 |
la | 06:14 - 23:00 | 20 - 30 |
su | 06:14 - 23:00 | 20 - 30 |
HSL:n bussipalveluhälytykset
Katso kaikki päivitykset asemalla 25 (asemalta Pajamäki), mukaan lukien reaaliaikaiset tilatiedot, bussi viivästykset, reittimuutokset, pysäkkien sijainnin muutokset ja muut palvelumuutokset. Hanki reaaliaikainen karttanäkymä kohteesta 25 (Kamppi) ja seuraa liikennettä bussi sen liikkuessa kartalla. Lataa sovellus saadaksesi kaikki HSL tiedot nyt.
25 -linjan bussi-maksu
HSL 25 (Kamppi) hinnat voivat muuttua useiden tekijöiden vuoksi. Lisätietoja HSL:n lippujen hinnoista saat Moovit-sovelluksesta tai HSL:n viralliselta verkkosivustolta.
25 (HSL)
25-bussin ensimmäinen pysäkki on Pajamäki ja viimeinen pysäkki on Kamppi (Lähiliikenneterminaali). 25 (Kamppi) kulkee joka päivä.
Lisätietoa: 25 -linjalla on 23 pysäkkiä sekä tämän reitin kokonaiskesto on noin 29 minuuttia.
Oletko matkalla? Näe, miksi yli 1.5 miljoonaa käyttäjää luottaa Moovitiin parhaana joukkoliikennesovelluksena. Moovit tarjoaa sinulle HSL -liikenneyhtiöiden ehdottamia reittejä, reaaliaikaisen bussiseurannan, liveohjeet, linjan reittikarttoja kaupungissa Helsinki, sekä se auttaa löytämään lähimmät 25-bussi-asemat. Eikö sinulla ole Internet-yhteyttä? Lataa matkallle mukaan offline-PDF-kartta ja bussi-aikataulu 25-bussi-linjalle.
Linjojen 25 reaaliaikainenbussi seuranta
Seuraa linjaa 25 (Kamppi) live-kartalla ja seuraa sen liikkumista eri asemien välillä. Käytä Moovitia linjan 25 bussi -seurantasovelluksenaHSL bussi, niin et koskaan jää paitsi bussi reaaliaikaisista tiedoista.
Käytä sovellusta matkasuunnittelijana yritykselle HSL tai matkasuunnittelijana alueelle metro, raitiovaunu, juna, bussi tai lautta suunnitellaksesi reitin ympäri Helsinki. Matkasuunnittelija näyttää päivitetyt tiedot kohteista HSL ja kaikista {{TRANSIT TYPE}}, mukaan lukien linja 25, Helsinki
25 - Vaihtoehtoiset ohjeet
HSL -yhtiön linjat kaupungissa Helsinki
- 431 - Elielinaukio-Kivistö/ Aikataulu
- 117 - Tapiola-Aarnivalkea-Itäranta-Tapiola/ Aikataulu
- 33 - Munkkivuori-Ritolehto/ Aikataulu
- 916K - Kuntakeskus-Siuntion kylpyä-Siuntion kk.-Suitia-Pauni/ Aikataulu
- 97V - Itäkeskus(M)-Puotila-Vartioharju-Mellunmäki(M)/ Aikataulu
- 731N - Rautatientori-Kulomäki/ Aikataulu
- 165 - Espoonlahti (M)-Kivenlahti (M)-Saunalahti-Kauklahti-Vanttila/ Aikataulu
- 542 - Soukanniemi-Soukka(M)-Espoonl.(M)-Kivenl.(M)-Espoon k.-Jorvi/ Aikataulu
- 544 - Leppävaara-Karamalmi-Kaitaa-Soukka-Espoonlahti-Kivenlahti/ Aikataulu
- 164K - Kamppi-Saunalahti-Tillinmäki/ Aikataulu
- 611 - Rautatientori-Siltamäki-Suutarila-Tikkurila/ Aikataulu
- 533 - Hyljelahti-Matinkylä (M)-Kauniainen-Järvenperä/ Aikataulu
- 818 - Vuosaari (M)-Vuosaaren satama-Mellunmäki (M)/ Aikataulu
- 147N - Kamppi-Kivenlahti/ Aikataulu
- 201 - Leppävaara-Mäkkylä-Pitäjänmäki- Pajamäki/ Aikataulu
- 192M - (Inkoo-)Länsiväylä-Kamppi/ Aikataulu
- 40 - Elielinaukio-Haaga-Kannelmäki/ Aikataulu
- 212 - Kamppi-Meilahti-Laajalahti-Kauniainen/ Aikataulu
- 614 - Hakaniemi-Tammisto-Ylästö/ Aikataulu
- 841N - Rautatientori-Östersundom-Söderkulla-Nikkilä-Jokimäki/ Aikataulu