311-linja
Kaivoksela
HSL
HSL 311 bussi Reitin aikataulu ja pysäkit (päivitetty)
311-bussilla (Kaivoksela) on 23 pysäkkiä alkaen asemalta Maissikuja ja päättyen asemalle Kaivoksela.
Valitse alta mikä tahansa 311-bussin asema nähdäksesi reaaliaikaiset aikataulut ja reittikartan.
Kohde: Kaivoksela (23 pysäkkiä)
Maissikuja
Maissikuja
Tavastkullantie
Pajarinne
Santamäentie
Kylväjänkuja
Pähkinätie
Lammaskuja
Karhunkierros
Koivuvaarankuja
Köysikuja
Nuijakuja
Piikkikuja
Lastutie
Raappavuorentie
Leiritie
Iskostie
Myyrmäki
Ojahaantie
Vaskivuori
Kaivosvoudintie
Kaivostie
Kaivoksela
311 UKK
Mihin aikaan 311 bussi aloittaa kulkemisen?
Palvelut 311 bussi -pysäkillä klo 04:45 päivnä maanantai, tiistai, keskiviikko, torstai, perjantai.
Mihin aikaan 311 bussi lopettaa kulkemisen?
Palvelut 311 bussi -pysäkillä klo 22:43 päivnä sunnuntai, maanantai, tiistai, keskiviikko, torstai, perjantai, lauantai.
Milloin 311 bussi saapuu?
Milloin Kaivoksela bussi -linja tulee? Katso osoitteesta Tarkista live-saapumisajat reaaliaikaiset saapumisajat ja linjan Kaivoksela bussi aikataulut.
Onko lähelläni 311 bussi pysäkki?
Klikkaa tästä nähdäksesi lähimmän 311 bussi pysäkki.
311-bussi -aikataulu
311 bussi reitti kulkee päivittäin. Säännölliset aikataulut: 04:45 - 22:43
Päivä | Kulkuajat | Vuoroväli (min) |
---|---|---|
ma | 04:45 - 22:43 | 29 - 30 |
ti | 04:45 - 22:43 | 29 - 30 |
ke | 04:45 - 22:43 | 29 - 30 |
to | 04:45 - 22:43 | 29 - 30 |
pe | 04:45 - 22:43 | 29 - 30 |
la | 05:10 - 22:43 | 30 - 45 |
su | 05:13 - 22:43 | 28 - 50 |
HSL:n bussipalveluhälytykset
Katso kaikki päivitykset asemalla 311 (asemalta Maissikuja), mukaan lukien reaaliaikaiset tilatiedot, bussi viivästykset, reittimuutokset, pysäkkien sijainnin muutokset ja muut palvelumuutokset. Hanki reaaliaikainen karttanäkymä kohteesta 311 (Kaivoksela) ja seuraa liikennettä bussi sen liikkuessa kartalla. Lataa sovellus saadaksesi kaikki HSL tiedot nyt.
311 -linjan bussi-maksu
HSL 311 (Kaivoksela) hinnat voivat muuttua useiden tekijöiden vuoksi. Lisätietoja HSL:n lippujen hinnoista saat Moovit-sovelluksesta tai HSL:n viralliselta verkkosivustolta.
311 (HSL)
311-bussin ensimmäinen pysäkki on Maissikuja ja viimeinen pysäkki on Kaivoksela. 311 (Kaivoksela) kulkee joka päivä.
Lisätietoa: 311 -linjalla on 23 pysäkkiä sekä tämän reitin kokonaiskesto on noin 24 minuuttia.
Oletko matkalla? Näe, miksi yli 1.5 miljoonaa käyttäjää luottaa Moovitiin parhaana joukkoliikennesovelluksena. Moovit tarjoaa sinulle HSL -liikenneyhtiöiden ehdottamia reittejä, reaaliaikaisen bussiseurannan, liveohjeet, linjan reittikarttoja kaupungissa Helsinki, sekä se auttaa löytämään lähimmät 311-bussi-asemat. Eikö sinulla ole Internet-yhteyttä? Lataa matkallle mukaan offline-PDF-kartta ja bussi-aikataulu 311-bussi-linjalle.
Linjojen 311 reaaliaikainenbussi seuranta
Seuraa linjaa 311 (Kaivoksela) live-kartalla ja seuraa sen liikkumista eri asemien välillä. Käytä Moovitia linjan 311 bussi -seurantasovelluksenaHSL bussi, niin et koskaan jää paitsi bussi reaaliaikaisista tiedoista.
Käytä sovellusta matkasuunnittelijana yritykselle HSL tai matkasuunnittelijana alueelle metro, raitiovaunu, juna, bussi tai lautta suunnitellaksesi reitin ympäri Helsinki. Matkasuunnittelija näyttää päivitetyt tiedot kohteista HSL ja kaikista {{TRANSIT TYPE}}, mukaan lukien linja 311, Helsinki
311 - Vaihtoehtoiset ohjeet
HSL -yhtiön linjat kaupungissa Helsinki
- 165N - Kamppi-Saunalahti-Kauklahti/ Aikataulu
- 967 - Jokela-Nuppulinna-Linjamäki-Kellokoski/ Aikataulu
- 611B - Rautatientori-Siltamäki-Suutarila/ Aikataulu
- 22K - Punavuori-Ruoholahti(M)-Salmisaari-Lauttasaari(M)-Katajah./ Aikataulu
- 84 - Herttoniemi(M)-Gunillankallio/ Aikataulu
- 246KT - Espoon keskus-Kellonummi-Bodom-Röylä/ Aikataulu
- 506 - Myllypuro(M)-Viikki-Kumpula-Pasila-Ruskeasuo/ Aikataulu
- 166 - Lasilaakso-Kauklahti-Bassenkylä/ Aikataulu
- 243 - Espoon keskus-Muurala-Kolmperä-Kolmiranta-Veikkola/ Aikataulu
- 831K - Itäkeskus(M)-Östersundom-Karhusaari-Landbo/ Aikataulu
- 64 - Rautatientori-Oulunkylä-Itä-Pakila/ Aikataulu
- 717N - Rautatientori-Jakomäki-Hakunila-Nissas/ Aikataulu
- 85N - Rautatientori-Herttoniemenranta-Jollas/ Aikataulu
- 831 - Itäkeskus(M)-Östersundom-Landbo/ Aikataulu
- 232 - Kirkkotie-Gallträsk-Kasavuori-Kirkkotie/ Aikataulu
- 213N - Kamppi-Meilahti-Laajalahti-Suvela-Espoon keskus/ Aikataulu
- 79N - Rautatientori-Malmi-Siltamäki-Puistolan asema/ Aikataulu
- 94 - Itäkeskus(M)-Porttitie-Kontula(M)-Kontulankaari/ Aikataulu
- 987A - Monninkylä-Pornainen-Järvenpää/ Aikataulu
- 213X - Elielinaukio-Tuomarila-Espoon keskus/ Aikataulu