73N-linja
Rautatientori
HSL
HSL 73N bussi Reitin aikataulu ja pysäkit (päivitetty)
73N-bussilla (Rautatientori) on 40 pysäkkiä alkaen asemalta Ala-Tikkurila ja päättyen asemalle Rautatientori.
Valitse alta mikä tahansa 73N-bussin asema nähdäksesi reaaliaikaiset aikataulut ja reittikartan.
Kohde: Rautatientori (40 pysäkkiä)
Ala-Tikkurila
Suutarilantie
Tikkuritie
Arttolantie
Tapulikaupungintie
Hatuntekijänkuja
Puistolan Asema
Porvarintie
Tapanilankaari
Moisiontie
Päivöläntie
Rintamasotilaantie
Kotinummentie
Sidetie
Kottaraistie
Leivosentie
Kotikaivontie
Kuhankeittäjäntie
Syystie
Malmin Sairaala
Malmin Tori
Malmin Asema (Terminaali)
Ala-Malmi
Riihenkulma
Vanha Helsingintie
Hiekkakiventie
Malmin Hautausmaa
Meripihkatie
Viikki
Koskelan Varikko
Sumatrantie
Kumpulan Kampus
Paavalinkirkko
Vallilan Varikko
Ristikkokatu
Sörnäinen (M)
Haapaniemi
Hakaniemi
Kaisaniemenpuisto
Rautatientori
73N UKK
Mihin aikaan 73N bussi aloittaa kulkemisen?
Palvelut 73N bussi -pysäkillä klo 04:40 päivnä maanantai, tiistai, keskiviikko, torstai, perjantai.
Mihin aikaan 73N bussi lopettaa kulkemisen?
Palvelut 73N bussi -pysäkillä klo 01:06 päivnä sunnuntai, maanantai, tiistai, keskiviikko, torstai, perjantai, lauantai.
Milloin 73N bussi saapuu?
Milloin Rautatientori bussi -linja tulee? Katso osoitteesta Tarkista live-saapumisajat reaaliaikaiset saapumisajat ja linjan Rautatientori bussi aikataulut.
Onko lähelläni 73N bussi pysäkki?
Klikkaa tästä nähdäksesi lähimmän 73N bussi pysäkki.
73N-bussi -aikataulu
73N bussi reitti kulkee päivittäin. Säännölliset aikataulut: 04:40 - 01:06
Päivä | Kulkuajat | Vuoroväli (min) |
---|---|---|
ma | 04:40 - 01:06 | 30 |
ti | 04:40 - 01:06 | 30 |
ke | 04:40 - 01:06 | 30 |
to | 04:40 - 01:06 | 30 |
pe | 04:40 - 01:06 | 30 |
la | 05:02 - 01:06 | 28 - 325 |
su | 05:59 - 01:06 | 30 - 213 |
HSL:n bussipalveluhälytykset
Katso kaikki päivitykset asemalla 73N (asemalta Ala-Tikkurila), mukaan lukien reaaliaikaiset tilatiedot, bussi viivästykset, reittimuutokset, pysäkkien sijainnin muutokset ja muut palvelumuutokset. Hanki reaaliaikainen karttanäkymä kohteesta 73N (Rautatientori) ja seuraa liikennettä bussi sen liikkuessa kartalla. Lataa sovellus saadaksesi kaikki HSL tiedot nyt.
73N -linjan bussi-maksu
HSL 73N (Rautatientori) hinnat voivat muuttua useiden tekijöiden vuoksi. Lisätietoja HSL:n lippujen hinnoista saat Moovit-sovelluksesta tai HSL:n viralliselta verkkosivustolta.
73N (HSL)
73N-bussin ensimmäinen pysäkki on Ala-Tikkurila ja viimeinen pysäkki on Rautatientori. 73N (Rautatientori) kulkee joka päivä.
Lisätietoa: 73N -linjalla on 40 pysäkkiä sekä tämän reitin kokonaiskesto on noin 38 minuuttia.
Oletko matkalla? Näe, miksi yli 1.5 miljoonaa käyttäjää luottaa Moovitiin parhaana joukkoliikennesovelluksena. Moovit tarjoaa sinulle HSL -liikenneyhtiöiden ehdottamia reittejä, reaaliaikaisen bussiseurannan, liveohjeet, linjan reittikarttoja kaupungissa Helsinki, sekä se auttaa löytämään lähimmät 73N-bussi-asemat. Eikö sinulla ole Internet-yhteyttä? Lataa matkallle mukaan offline-PDF-kartta ja bussi-aikataulu 73N-bussi-linjalle.
Linjojen 73N reaaliaikainenbussi seuranta
Seuraa linjaa 73N (Rautatientori) live-kartalla ja seuraa sen liikkumista eri asemien välillä. Käytä Moovitia linjan 73N bussi -seurantasovelluksenaHSL bussi, niin et koskaan jää paitsi bussi reaaliaikaisista tiedoista.
Käytä sovellusta matkasuunnittelijana yritykselle HSL tai matkasuunnittelijana alueelle metro, raitiovaunu, juna, bussi tai lautta suunnitellaksesi reitin ympäri Helsinki. Matkasuunnittelija näyttää päivitetyt tiedot kohteista HSL ja kaikista {{TRANSIT TYPE}}, mukaan lukien linja 73N, Helsinki
73N - Vaihtoehtoiset ohjeet
HSL -yhtiön linjat kaupungissa Helsinki
- 98 - Itäkeskus(M)-Marjaniemi-Rastila(M)/ Aikataulu
- 554 - Itäkeskus(M)-Leppävaara Tapiola(M)-Westendinasema/ Aikataulu
- 915AK - Kuntakeskus-Siuntion kk.-Järvinummi-Kuntakeskus/ Aikataulu
- 97V - Itäkeskus(M)-Puotila-Vartioharju-Mellunmäki(M)/ Aikataulu
- 52 - Kuninkaantammi-Kannelmäki-Huopalahti-Munkkivuori-Otaniemi/ Aikataulu
- 915T - Kuntakeskus-Siuntion kk.-Järvinummi-Kahvimaa/ Aikataulu
- 841 - Itäkeskus-Östersundom-Söderkulla-Nikkilä/ Aikataulu
- 79B - Siilitie (M)-Latokartano/ Aikataulu
- 966 - Jokela-Vanhakylän koulu - Saunakallio -Terrisuo/ Aikataulu
- 717N - Rautatientori-Jakomäki-Hakunila-Nissas/ Aikataulu
- 739 - Rautatientori-Kuninkaanmäki-Nikinmäk-Korso/ Aikataulu
- 348K - Rinnekoti-Lahnus-Hännikäinen-Kalajärvi/ Aikataulu
- 88 - Herttoniemi(M) - Kaitalahti/ Aikataulu
- 719 - Nybygget-Hakunila/ Aikataulu
- 989B - Pornainen-Halkia-Pihlajamäki/ Aikataulu
- 213N - Kamppi-Meilahti-Laajalahti-Suvela-Espoon keskus/ Aikataulu
- 500 - Itäkeskus(M)-Pasila-Munkkivuori/ Aikataulu
- 244 - Espoon keskus-Nupuri-Brobacka-Siikaniemi/ Aikataulu
- 300 - Elielinaukio-Myyrmäki/ Aikataulu
- 643N - Rautatientori-Hyrylä-Lahela/ Aikataulu