7Y-linja
Nurmi
Nysse
Nysse 7Y bussi Reitin aikataulu ja pysäkit (päivitetty)
7Y-bussilla (Nurmi) on 71 pysäkkiä alkaen asemalta Kalkku ja päättyen asemalle Nurmi.
Valitse alta mikä tahansa 7Y-bussin asema nähdäksesi reaaliaikaiset aikataulut ja reittikartan.
Kohde: Nurmi (71 pysäkkiä)
Kalkku
Petsankatu
Kalkun Viertotie
Pitkäniemenkatu
Ristaniitynkatu 10
Ristaniitynkatu
Kalkunvuorenkatu 4
Juoksuhaudankatu
Leirikatu
Tesomankatu 27
Tesomajärvenkatu
Tesoma A
Kokkolankatu
Risuharjunkatu
Nokiantie
Kaarila
Winterin Alue
Pispalan Vt 141
Epilä
Haapalinna
Hyhkynkatu
Pispalantori
Ahjola
Pulteri
Rajaportti
Tipotie
Pirkankatu 19
Pyynikintori E
Aleksanterin Kirkko
Keskustori F
Koskipuisto D
Sorin Aukio D
Yliopisto D
Tarkonpuisto
Kalevankangas
Takojankatu 4
Sarvijaakonkatu 20
Hakametsä C
Hakametsä F
Uusikylä
Sammon Vt 10
Irjalankatu
Alasniitynkatu
Monttilanpolku
Janka
Vehnämyllynkatu
Ristinarkuntie
Kässälä
Leinolankatu
Linnainmaa F
Linnainmaa E
Pikkupiiankatu
Piettasenkatu 28
Piettasenristi
Leinolan Koulu
Itäinen Aluetoimisto
Orimuskatu 80
Atanväylä 19
Metsästäjänkatu
Atanväylä
Nikki
Nikinväylä
Ahola
Kumpula
Paloniityntie
Kolmala
Ojala
Olkahinen
Lennosto
Vastarannankatu
Nurmi
7Y UKK
Mihin aikaan 7Y bussi aloittaa kulkemisen?
Palvelut 7Y bussi -pysäkillä klo 00:00 päivnä maanantai, perjantai.
Mihin aikaan 7Y bussi lopettaa kulkemisen?
Palvelut 7Y bussi -pysäkillä klo 23:15 päivnä maanantai, tiistai, keskiviikko.
Milloin 7Y bussi saapuu?
Milloin Nurmi Bussi -linja tulee? Katso osoitteesta Tarkista live-saapumisajat reaaliaikaiset saapumisajat ja linjan Nurmi Bussi aikataulut.
Kuinka paljon maksaa 7Y (Nurmi) bussi?
Nurmi (Nurmi) bussi-lippu maksaa noin €3.50.
Kulkeeko toimijan Nysse linja 7Y bussi seuraavana päivänä: Helatorstai?
Linjan 7Y bussi toiminta-ajat voivat muuttua seuraavana päivänä: Helatorstai. Tarkista Moovit-sovelluksesta viimeisimmät muutokset ja reaaliaikaiset päivitykset.
Onko lähelläni 7Y bussi pysäkki?
Klikkaa tästä nähdäksesi lähimmän 7Y bussi pysäkki.
7Y-bussi -aikataulu
7Y bussi reitti kulkee päivittäin. Säännölliset aikataulut: 00:15 - 23:15
Päivä | Kulkuajat | Vuoroväli (min) |
---|---|---|
ma | 00:00 - 23:15 | 30 |
ti | 00:15 - 23:15 | 30 |
ke | 00:15 - 23:15 | 30 |
to | 00:15 - 23:25 | 30 |
pe | 00:00 - 23:45 | 30 |
la | 00:15 - 23:45 | 30 |
su | 00:25 - 23:25 | 30 |
Nysse:n bussipalveluhälytykset
Katso kaikki päivitykset asemalla 7Y (asemalta Kalkku), mukaan lukien reaaliaikaiset tilatiedot, bussi viivästykset, reittimuutokset, pysäkkien sijainnin muutokset ja muut palvelumuutokset. Hanki reaaliaikainen karttanäkymä kohteesta 7Y (Nurmi) ja seuraa liikennettä bussi sen liikkuessa kartalla. Lataa sovellus saadaksesi kaikki Nysse tiedot nyt.
7Y -linjan bussi-maksu
Nysse 7Y (Nurmi) kyydin hinta on noin €3.50. Hinnat voivat muuttua useiden tekijöiden perusteella. Lisätietoja yrityksen Nysse lippukustannuksista on Moovit-sovelluksessa tai Nysse:n virallisella verkkosivustolla.
7Y (Nysse)
7Y-bussin ensimmäinen pysäkki on Kalkku ja viimeinen pysäkki on Nurmi. 7Y (Nurmi) kulkee joka päivä.
Lisätietoa: 7Y -linjalla on 71 pysäkkiä sekä tämän reitin kokonaiskesto on noin 60 minuuttia.
Oletko matkalla? Näe, miksi yli 1.5 miljoonaa käyttäjää luottaa Moovitiin parhaana joukkoliikennesovelluksena. Moovit tarjoaa sinulle Nysse -liikenneyhtiöiden ehdottamia reittejä, reaaliaikaisen bussiseurannan, liveohjeet, linjan reittikarttoja kaupungissa Tampere, sekä se auttaa löytämään lähimmät 7Y-bussi-asemat. Eikö sinulla ole Internet-yhteyttä? Lataa matkallle mukaan offline-PDF-kartta ja bussi-aikataulu 7Y-bussi-linjalle.
Linjojen 7Y reaaliaikainenBussi seuranta
Seuraa linjaa 7Y (Nurmi) live-kartalla ja seuraa sen liikkumista eri asemien välillä. Käytä Moovitia linjan 7Y bussi -seurantasovelluksenaNysse bussi, niin et koskaan jää paitsi bussi reaaliaikaisista tiedoista.
Käytä sovellusta matkasuunnittelijana yritykselle Nysse tai matkasuunnittelijana alueelle Bussi, Raitiovaunu tai Juna suunnitellaksesi reitin ympäri Tampere. Matkasuunnittelija näyttää päivitetyt tiedot kohteista Nysse ja kaikista {{TRANSIT TYPE}}, mukaan lukien linja 7Y, Tampere
7Y - Vaihtoehtoiset ohjeet
Nysse -yhtiön linjat kaupungissa Tampere
- 95R - Tampere - Ruutana - Orivesi/ Aikataulu
- 90 - Teisko - Keskustori/ Aikataulu
- 52A - Haurala - Lempäälä - Vanattara - Pyynikintori/ Aikataulu
- 58X - Hervanta - Ideapark/ Aikataulu
- 77X - Tottijärvi - Nokian asema/ Aikataulu
- 5 - Länsi-Hervanta - Vuores - Keskustori/ Aikataulu
- 36B - Hervanta - Lahdesjärvi - Härmälä - Linnakallio - Pirkkala/ Aikataulu
- 6 - Vatiala - Linnainmaa - Koskipuisto - Länsi-Hervanta/ Aikataulu
- 8 - Kyösti - Pirkkala - Koskipuisto - Tesoma - Haukiluoma/ Aikataulu
- 86X - Siivikkala - Ylöjärvi/ Aikataulu
- 82 - Siivikkala - Lielahti - Pyynikintori/ Aikataulu
- 93 - Mäntylä - Terälahti - Teiskon kirkkotie - Kämmenniemi/ Aikataulu
- 10 - Kaukajärvi - Keskustori - Tahmela/ Aikataulu
- 45
- 65 - Valkeakosken kauppatori - Roukko - Eerola/ Aikataulu
- 48B - Pohja - Kivisalmi - Sahalahti - Kangasala/ Aikataulu
- 66 - Valkeakoski, Linja-autoasema - Metsäkansa - Rantoo/ Aikataulu
- 49 - Orivesi - Eräjärvi - Pohja/ Aikataulu
- 36A - Hervanta - Lahdesjärvi - Härmälä - Nuoliala - Pirkkala/ Aikataulu