איך מגיעים לחורבת בורגין, מ.א. מטה יהודה באוטובוס?

התחלה
סיום
חפש
חורבת בורגין, מ.א. מטה יהודה, ישראל התמונה עשויה להיות כפופה לזכויות יוצרים. מידע נוסף בוויקיפדיה

דרכי הגעה אל חורבת בורגין במ.א. מטה יהודה, באמצעות תחבורה ציבורית

הקווים הבאים עוברים ליד חורבת בורגין

שאלות ותשובות

אילו קווי אוטובוס עוצרים ליד חורבת בורגין?

קווי האוטובוס האלה עוצרים ליד חורבת בורגין: 35 - בהזמנה מראש.

חורבת בורגין, מ.א. מטה יהודה, ישראל התמונה עשויה להיות כפופה לזכויות יוצרים. מידע נוסף בוויקיפדיה
Moovit מעניקה שירות לעשרות מליוני משתמשים ב- 98 מדינות ולמעלה מ-3000+ ערים ברחבי העולם.
Google Play badge AppStore badge

תחבורה ציבורית אל חורבת בורגין ב-מ.א. מטה יהודה

רוצה לדעת איך להגיע לחורבת בורגין במ.א. מטה יהודה, ישראל? מוביט עוזרת לך למצוא את הדרך הטובה ביותר כדי להגיע לחורבת בורגין ומספקת לך הנחיות הגעה באמצעות התחבורה הציבורית, צעד אחר צעד.

Moovit מספקת מפות חינמיות והנחיות הגעה בזמן אמת כדי לעזור לך לנווט בעירך. אפשר לצפות כאן בלוחות זמנים, קווים ומסלולים, ולגלות כמה זמן ייקח לך להגיע לחורבת בורגין בזמן אמת.

אפשר להגיע לחורבת בורגין באמצעות אוטובוס. אלו הם הקווים שיש להם תחנות בסביבה: אוטובוס: 35 - בהזמנה מראש

רוצה לראות אם יש קו אחר שמגיע ליעד מהר יותר? Moovit עוזרת לך למצוא קווים חלופיים או זמני הגעה מהירים יותר. אפשר לקבל הנחיות הגעה ממקום מסוים אל חורבת בורגין בקלות על ידי שימוש באפליקציית Moovit או באתר Moovit.

אנחנו הופכים את הנסיעה לחורבת בורגין לפשוטה, וזו בדיוק הסיבה שבגללה למעלה מ- 720 מליון נוסעים, כולל נוסעים במ.א. מטה יהודה, סומכים על Moovit ורואים בה את האפליקציה הטובה ביותר לתחבורה הציבורית. לא צריך להוריד אפליקציה נפרדת לאוטובוס או לרכבת, ב-Moovit אפשר למצוא את כל המידע שצריך על כל סוגי התחבורה הציבורית, כולל כמובן את לוחות הזמנים המעודכנים ביותר עבור אוטובוסים ורכבות.

חורבת בורגין, מ.א. מטה יהודה
חורבת בורגין, מ.א. מטה יהודה חורבת בורגין הוא אתר עתיקות הנמצא בראש גבעה החולשת על סביבותיה, ברום 440 מ' מעל פני הים. החורבה מצויה בתחום פארק עדולם, כקילומטר ממזרח ליישוב נחושה. הארכאולוגים בועז זיסו ואמיר גנור, שחקרו את האתר, העלו את האפשרות לזהות במקום את היישוב כפר ביש הנזכר בספרו של יוסף בן מתתיהו "מלחמות היהודים" ובספרות חז"ל (ירושלמי, תעניות פ"ד, סט ע"א; איכה רבה ד"ו ב,ד). כפר ביש הייתה עיירה יהודית גדולה שנכנעה ללגיון הרומאי החמישי בעת המרד הגדול (מלחמות היהודים ברומאים ד, ט, ט). הצעת הזיהוי מבוססת בין השאר על עוצמת היישוב במקום ועל השתמרות השם בחורבה סמוכה, ח'ירבת אל-ביס.בשנים 1995, 1996 ו-2008 נערכו במקום חפירות ארכאולוגיות. בסיומן נפתח המקום לביקורי מטיילים. בראש התל נמצאו עדויות ליישוב גדול ומבוצר שבו מבנה ציבור, ככל הנראה כנסייה או בית כנסת ובתי מגורים. בחפירות נתגלו גם שרידי ביצורים, מערכות מסתור מסועפת מימי מרד בר כוכבא, בורות מים, גת, מתקני קולומבריום, מחסנים, בתי בד תת-קרקעיים ומערות קבורה. מגוון מערות קבורה נמצאו באתר: מערת כוכים יהודית מתקופת בית שני, בה נמצאו שברי גלוסקמאות, המאפיינות קבורה יהודית בתקופת הבית השני. מערת מקמרים (ארקוסוליה) עם מדפים להנחת ארונות קבורה (סרקופג), ומערת מקמרים בה נחצבו שקתות להשכבת הנפטר בגוף המערה עצמה. לאחר הנחת הנפטרים, שקתות אלו כוסו בלוחות גדולים של גיר קירטון, שחלקם נותרו באתרם. דו"ח החפירות פורסם בכתב העת "עתיקות".מסלול ההליכה המסומן בסימון שבילים ירוק מתחיל במגרש החנייה, עובר ליד "חורבת פטום", ממשיך ל"מערת העמוד" שבה שני עמודים חצובים בסגנון יווני, שבכותרתם עוטרו שושנות (רוזטה), עובר דרך מערה מימי בית שני - "בית המספד"[דרושה הבהרה] - ומטפס לראש הגבעה בגובה 440 מטר מעל פני הים. בראש הגבעה שרידים שמורים היטב של רצפות פסיפסי ביזנטיות מעוטרות וצבעוניות, מחילת מסתור מסועפת ודרידי מבנים. על הגבעה שרידי הכפר הערבי אום אל בורג' וממנה מבט פנורמי על פארק עדולם. השביל עובר ליד גת חצובה בסלע וחוזר למגרש החנייה.
איך מגיעים באמצעות תחבורה ציבורית  לחורבת בורגין? - מידע על המקום
התמונה עשויה להיות כפופה לזכויות יוצרים. מידע נוסף בוויקיפדיה
קל יותר להגיע אל חורבת בורגין עם האפליקציה!