73-linja
Ala-Tikkurila
HSL
HSL 73 bussi Reitin aikataulu ja pysäkit (päivitetty)
73-bussilla (Ala-Tikkurila) on 38 pysäkkiä alkaen asemalta Karhupuisto ja päättyen asemalle Ala-Tikkurila.
Valitse alta mikä tahansa 73-bussin asema nähdäksesi reaaliaikaiset aikataulut ja reittikartan.
Kohde: Ala-Tikkurila (38 pysäkkiä)
Karhupuisto
Helsinginkatu
Sörnäinen (M)
Ristikkokatu
Paavalinkirkko
Kumpulan Kampus
Sumatrantie
Koskelan Varikko
Viikki
Pihlajistontie
Meripihkatie
Malmin Hautausmaa
Hiekkakiventie
Vanha Helsingintie
Riihenkulma
Ala-Malmi
Malmin Asema (Terminaali)
Malmin Tori
Malmin Sairaala
Syystie
Kuhankeittäjäntie
Kotikaivontie
Leivosentie
Kottaraistie
Sidetie
Kotinummentie
Rintamasotilaantie
Päivöläntie
Moisiontie
Tapanilankaari
Porvarintie
Puistolan Asema
Hatuntekijänkuja
Tapulikaupungintie
Arttolantie
Tikkuritie
Suutarilantie
Ala-Tikkurila
73 UKK
Mihin aikaan 73 bussi aloittaa kulkemisen?
Palvelut 73 bussi -pysäkillä klo 06:14 päivnä maanantai, tiistai, keskiviikko, perjantai.
Mihin aikaan 73 bussi lopettaa kulkemisen?
Palvelut 73 bussi -pysäkillä klo 23:04 päivnä sunnuntai, torstai, lauantai.
Milloin 73 bussi saapuu?
Milloin Ala-Tikkurila Bussi -linja tulee? Katso osoitteesta Tarkista live-saapumisajat reaaliaikaiset saapumisajat ja linjan Ala-Tikkurila Bussi aikataulut.
Kuinka paljon maksaa 73 (Ala-Tikkurila) bussi?
Ala-Tikkurila (Ala-Tikkurila) bussi-lippu maksaa noin €2.80.
Kulkeeko toimijan HSL linja 73 bussi seuraavana päivänä: Helatorstai?
Linjan 73 bussi toiminta-ajat voivat muuttua seuraavana päivänä: Helatorstai. Tarkista Moovit-sovelluksesta viimeisimmät muutokset ja reaaliaikaiset päivitykset.
Onko lähelläni 73 bussi pysäkki?
Klikkaa tästä nähdäksesi lähimmän 73 bussi pysäkki.
73-bussi -aikataulu
73 bussi reitti kulkee päivittäin. Säännölliset aikataulut: 06:14 - 23:06
Päivä | Kulkuajat | Vuoroväli (min) |
---|---|---|
ma | 06:14 - 23:06 | 15 - 22 |
ti | 06:14 - 23:06 | 15 - 22 |
ke | 06:14 - 23:06 | 15 - 22 |
to | 09:17 - 23:04 | 19 - 23 |
pe | 06:14 - 23:06 | 15 - 22 |
la | 07:50 - 23:04 | 19 - 29 |
su | 09:17 - 23:04 | 19 - 23 |
HSL:n bussipalveluhälytykset
Katso kaikki päivitykset asemalla 73 (asemalta Karhupuisto), mukaan lukien reaaliaikaiset tilatiedot, bussi viivästykset, reittimuutokset, pysäkkien sijainnin muutokset ja muut palvelumuutokset. Hanki reaaliaikainen karttanäkymä kohteesta 73 (Ala-Tikkurila) ja seuraa liikennettä bussi sen liikkuessa kartalla. Lataa sovellus saadaksesi kaikki HSL tiedot nyt.
73 -linjan bussi-maksu
HSL 73 (Ala-Tikkurila) kyydin hinta on noin €2.80. Hinnat voivat muuttua useiden tekijöiden perusteella. Lisätietoja yrityksen HSL lippukustannuksista on Moovit-sovelluksessa tai HSL:n virallisella verkkosivustolla.
73 (HSL)
73-bussin ensimmäinen pysäkki on Karhupuisto ja viimeinen pysäkki on Ala-Tikkurila. 73 (Ala-Tikkurila) kulkee joka päivä.
Lisätietoa: 73 -linjalla on 38 pysäkkiä sekä tämän reitin kokonaiskesto on noin 42 minuuttia.
Oletko matkalla? Näe, miksi yli 1.5 miljoonaa käyttäjää luottaa Moovitiin parhaana joukkoliikennesovelluksena. Moovit tarjoaa sinulle HSL -liikenneyhtiöiden ehdottamia reittejä, reaaliaikaisen bussiseurannan, liveohjeet, linjan reittikarttoja kaupungissa Helsinki, sekä se auttaa löytämään lähimmät 73-bussi-asemat. Eikö sinulla ole Internet-yhteyttä? Lataa matkallle mukaan offline-PDF-kartta ja bussi-aikataulu 73-bussi-linjalle.
Linjojen 73 reaaliaikainenBussi seuranta
Seuraa linjaa 73 (Ala-Tikkurila) live-kartalla ja seuraa sen liikkumista eri asemien välillä. Käytä Moovitia linjan 73 bussi -seurantasovelluksenaHSL bussi, niin et koskaan jää paitsi bussi reaaliaikaisista tiedoista.
Käytä sovellusta matkasuunnittelijana yritykselle HSL tai matkasuunnittelijana alueelle Metro, Raitiovaunu, Juna, Bussi tai Lautta suunnitellaksesi reitin ympäri Helsinki. Matkasuunnittelija näyttää päivitetyt tiedot kohteista HSL ja kaikista {{TRANSIT TYPE}}, mukaan lukien linja 73, Helsinki
73 - Vaihtoehtoiset ohjeet
HSL -yhtiön linjat kaupungissa Helsinki
- 445 - Kivistö-Katriinan sairaala-Reuna/ Aikataulu
- 165 - Espoonlahti (M)-Kivenlahti (M)-Saunalahti-Kauklahti-Vanttila/ Aikataulu
- 989B - Pornainen-Halkia-Pihlajamäki/ Aikataulu
- 737 - Pohjois-Nikinmäki-Nikinmäki-Mikkola-Korso/ Aikataulu
- 642K - Leinelä-Ruotsinkylä-Lahela-Hyrylä/ Aikataulu
- 913A - Kuntakeskus-Västerby-Karskog-Kuntakeskus/ Aikataulu
- 583K - Aviapolis-Louhela-Perusmäki/ Aikataulu
- 977 - Kytömaa-Päivölä-Keravan asema/ Aikataulu
- 20 - Eira-Kamppi-Munkkivuori/ Aikataulu
- 718 - Rautatientori-Nissas/ Aikataulu
- 242 - Espoon keskus-Kauklahti/ Aikataulu
- 812 - Mellunmäki-Myllypuro/ Aikataulu
- 548 - Tapiola (M)-Mankkaa-Kauniainen-Viherlaakso-Jupperi/ Aikataulu
- 163K - Espoonlahti (M)-Kiviruukki-Kurttila-Kurtinmäki/ Aikataulu
- 90 - Vuosaari (M)-Aurinkolahti-Vuosaaren satama/ Aikataulu
- 96 - Vuosaari(M)-Porslahdentie/ Aikataulu
- 345N - Elielinaukio-Hämeenkylä-Rinnekoti/ Aikataulu
- 236B - Leppävaara-Viherlaakso-Vanhakartano/ Aikataulu
- 444T - Kivistö-Katriinan sairaala-Tapola-Pirttiranta-Riipilä/ Aikataulu
- 969X - Kerava-Ainola-Järvenpää-Saunakallio-Jokela-Riihimäki/ Aikataulu