817-linja
Ramsinniemi
HSL
HSL 817 bussi Reitin aikataulu ja pysäkit (päivitetty)
817-bussilla (Ramsinniemi) on 15 pysäkkiä alkaen asemalta Vuosaari ja päättyen asemalle Rantapuisto.
Valitse alta mikä tahansa 817-bussin asema nähdäksesi reaaliaikaiset aikataulut ja reittikartan.
Kohde: Ramsinniemi (15 pysäkkiä)
Vuosaari
Leikosaarentie
Iiluodontie
Leikosaarenraitti
Hiekkalaiturinraitti
Kallahti
Hiekkajaalanpolku
Kalkkihiekankuja
Vedenottamontie
Kallvikinniemi
Halkaisijantie
Harbonkatu
Rysäkuja
Verkkotie
Rantapuisto
817 UKK
Mihin aikaan 817 bussi aloittaa kulkemisen?
Palvelut 817 bussi -pysäkillä klo 08:00 päivnä maanantai, tiistai, keskiviikko, perjantai.
Mihin aikaan 817 bussi lopettaa kulkemisen?
Palvelut 817 bussi -pysäkillä klo 17:00 päivnä maanantai, tiistai, keskiviikko, perjantai.
Milloin 817 bussi saapuu?
Milloin Ramsinniemi Bussi -linja tulee? Katso osoitteesta Tarkista live-saapumisajat reaaliaikaiset saapumisajat ja linjan Ramsinniemi Bussi aikataulut.
Kuinka paljon maksaa 817 (Ramsinniemi) bussi?
Ramsinniemi (Ramsinniemi) bussi-lippu maksaa noin €2.80.
Kulkeeko toimijan HSL linja 817 bussi seuraavana päivänä: Helatorstai?
Linjan 817 bussi toiminta-ajat voivat muuttua seuraavana päivänä: Helatorstai. Tarkista Moovit-sovelluksesta viimeisimmät muutokset ja reaaliaikaiset päivitykset.
Onko lähelläni 817 bussi pysäkki?
Klikkaa tästä nähdäksesi lähimmän 817 bussi pysäkki.
817-bussi -aikataulu
817-bussi reitti kulkee maanantai, tiistai, keskiviikko, perjantai. Säännölliset kulkuajat: 08:00 - 17:00
Päivä | Kulkuajat | Vuoroväli (min) |
---|---|---|
ma | 08:00 - 17:00 | 60 |
ti | 08:00 - 17:00 | 60 |
ke | 08:00 - 17:00 | 60 |
to | Ei Toiminnassa | Ei Toiminnassa |
pe | 08:00 - 17:00 | 60 |
la | Ei Toiminnassa | Ei Toiminnassa |
su | Ei Toiminnassa | Ei Toiminnassa |
HSL:n bussipalveluhälytykset
Katso kaikki päivitykset asemalla 817 (asemalta Vuosaari), mukaan lukien reaaliaikaiset tilatiedot, bussi viivästykset, reittimuutokset, pysäkkien sijainnin muutokset ja muut palvelumuutokset. Hanki reaaliaikainen karttanäkymä kohteesta 817 (Ramsinniemi) ja seuraa liikennettä bussi sen liikkuessa kartalla. Lataa sovellus saadaksesi kaikki HSL tiedot nyt.
817 -linjan bussi-maksu
HSL 817 (Ramsinniemi) kyydin hinta on noin €2.80. Hinnat voivat muuttua useiden tekijöiden perusteella. Lisätietoja yrityksen HSL lippukustannuksista on Moovit-sovelluksessa tai HSL:n virallisella verkkosivustolla.
817 (HSL)
817-bussin ensimmäinen pysäkki on Vuosaari ja viimeinen pysäkki on Rantapuisto. 817 (Ramsinniemi) kulkee maanantai, tiistai, keskiviikko, perjantai.
Lisätietoa: 817 -linjalla on 15 pysäkkiä sekä tämän reitin kokonaiskesto on noin 12 minuuttia.
Oletko matkalla? Näe, miksi yli 1.5 miljoonaa käyttäjää luottaa Moovitiin parhaana joukkoliikennesovelluksena. Moovit tarjoaa sinulle HSL -liikenneyhtiöiden ehdottamia reittejä, reaaliaikaisen bussiseurannan, liveohjeet, linjan reittikarttoja kaupungissa Helsinki, sekä se auttaa löytämään lähimmät 817-bussi-asemat. Eikö sinulla ole Internet-yhteyttä? Lataa matkallle mukaan offline-PDF-kartta ja bussi-aikataulu 817-bussi-linjalle.
Linjojen 817 reaaliaikainenBussi seuranta
Seuraa linjaa 817 (Ramsinniemi) live-kartalla ja seuraa sen liikkumista eri asemien välillä. Käytä Moovitia linjan 817 bussi -seurantasovelluksenaHSL bussi, niin et koskaan jää paitsi bussi reaaliaikaisista tiedoista.
Käytä sovellusta matkasuunnittelijana yritykselle HSL tai matkasuunnittelijana alueelle Metro, Raitiovaunu, Juna, Bussi tai Lautta suunnitellaksesi reitin ympäri Helsinki. Matkasuunnittelija näyttää päivitetyt tiedot kohteista HSL ja kaikista {{TRANSIT TYPE}}, mukaan lukien linja 817, Helsinki
817 - Vaihtoehtoiset ohjeet
HSL -yhtiön linjat kaupungissa Helsinki
- 236V - Leppävaara-Viherlaakso-Koskelo-Kalajärvi-Serena/ Aikataulu
- 914B - Kuntakeskus- Siuntion kk.-Raivio-Evitskog/ Aikataulu
- 965 - Hyrylä-Jäniksenlinna-Perttu-Jokela/ Aikataulu
- 36 - Konala-Kannelmäki-Maununneva-Pirkkola/ Aikataulu
- 788B - Nikkilä-Hinthaara-Porvoo/ Aikataulu
- 584 - Aviapolis-Louhela-Kalajärvi/ Aikataulu
- 86K - Herttoniemi (M)-Laajasalo-Santahamina/ Aikataulu
- 245A - Espoon keskus-Nuuksionpää-Kattila
- 206 - Leppävaara-Kera/ Aikataulu
- 77 - Rautatientori-Tattarisuo-Jakomäki/ Aikataulu
- 961B - Korso-Sula-Riihikallio-Hyrylä/ Aikataulu
- 346 - Helsinki-Kalajärvi-(Karkkila)/ Aikataulu
- 195 - Nysvidja - Siuntio -Störsvik - Kela/ Aikataulu
- 701 - Viikki-Pihlajamäki-Malmi-Suutarila-Siltamäki/ Aikataulu
- 163K - Espoonlahti (M)-Kiviruukki-Kurttila-Kurtinmäki/ Aikataulu
- 711K - Hakaniemi-Kuusikko-Tikkurila/ Aikataulu
- 456A - Kamppi-Kivistö as.-Luhtaanmäki (-Klaukkala-Rajamäki)/ Aikataulu
- 90N - Rautatientori-Länsi-Herttoniemi-Vuosaari (Kallvikintie)/ Aikataulu
- 993K - Taasjärvi-Söderkulla-Box-Gesterby-Nikkilä/ Aikataulu
- 193VK - Nysvidja-Siuntion kylpylä-Siuntion as.-Degerbyntie/ Aikataulu