Przejdź do głównej zawartości

Jak dojechać do Kraśnik Fabryczny (Autobus lub Kolej)?

Znajdź Kraśnik Fabryczny na mapie

Wskazówki dojazdu transportem zbiorowym do Kraśnik Fabryczny

Następujące linie przejeżdżają w pobliżu Kraśnik Fabryczny

  • AutobusAutobus:
Pytania i odpowiedzi
  • Które linie dla takiego środka komunikacji jak Autobus zatrzymują się w pobliżu Kraśnik Fabryczny?

    Jeżeli planujesz korzystać z takiego środka transportu jak Autobus, to te linie zatrzymują się w pobliżu Kraśnik Fabryczny: 2

Znajdź Kraśnik Fabryczny na mapie

Najpopularniejsza aplikacja miejskiej komunikacji zbiorowej w Kraśnik.
Wszystkie lokalne środki transportu w jednej aplikacji

Dojazd transportem zbiorowym do Kraśnik Fabryczny

Zastanawiasz się, jak się dostać do Kraśnik Fabryczny, Polska? Moovit pomoże Ci znaleźć najlepszą trasę do Kraśnik Fabryczny wraz z szczegółowymi wskazówkami dojazdu rozpoczynając trasę od stacji komunikacji zbiorowej, która jest najbliżej Ciebie.

Moovit zapewnia darmowe mapy i wskazówki na żywo, które pomogą Ci podróżować po Twoim mieście. Sprawdź rozkłady jazdy czy trasy oraz dowiedz się, ile czasu zajmie przejazd do Kraśnik Fabryczny w czasie rzeczywistym.

Autobus:

Chcesz sprawdzić, czy istnieje alternatywna trasa, która przywiezie Cię wcześniej? Moovit pomoże Ci w tym. Zdobądź w prosty sposób wskazówki dojazdu do i z Kraśnik Fabryczny w aplikacji Moovit lub na stronie Moovit.

Dzięki nam przejazd do Kraśnik Fabryczny staje się prosty, dlatego ponad 1.5 milionów użytkowników, w tym mieszkańcy Kraśnik, uważa Moovit za najlepszą aplikację dla komunikacji zbiorowej. Nie musisz ściągać oddzielnych aplikacji dla pociągu i autobusu, Moovit to uniwersalna aplikacja dla transportu publicznego, która pomoże Ci znaleźć najlepszy dostępny czas odjazdu zarówno dla pociągu, jak i autobusu.

Use the app to navigate to popular places including to the airport, hospital, stadium, grocery store, mall, coffee shop, school, college, and university.

Adres Kraśnik Fabryczny: ulica Generała Władysława Sikorskiego w Kraśnik

Kraśnik Fabryczny
Kraśnik FabrycznyKraśnik Fabryczny, zwany też dzielnicą Fabryczną (daw. Dąbrowa Bór) – dzielnica Kraśnika położona w północno-zachodniej części miasta, w latach 1954–1975 będąca samodzielnym miastem. Kraśnik Fabryczny (ówcześnie pod nazwą Dąbrowa Bór) powstał przed II wojną światową jako niewielkie osiedle dla pracowników pobliskiej Fabryki Amunicji nr 2. Po wojnie osiedle się rozbudowywało, powstały blokowiska, a w 1954 roku uzyskało prawa miejskie. Na budowę osiedla wycięto dużą część lasu. W latach 1942–1944 na terenie dzielnicy znajdował się niemiecki obóz koncentracyjny Budzyń (filia KL Lublin), zlokalizowany między ulicą Adama Mickiewicza i na południe od ul. Juliusza Słowackiego. Od lat 60. XX wieku na południu dzielnicy powstawało osiedle domków jednorodzinnych. Dzielnica rozwinęła się dzięki Fabryce Łożysk Tocznych. Władze miasta i Miejski Komitet Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej znajdowały się w budynku przy ul. Aleja Niepodległości 41 (dawniej al. Włodzimierza Iljicza Lenina). Połączenie z pobliskim Kraśnikiem Lubelskim (Starym) oraz z Budzyniem i Piaskami w jedno miasto nastąpiło 1 października 1975 roku. Obecnie ludność dzielnicy to około 20 000 osób. Posiada bardzo rozbudowane osiedle domków jednorodzinnych na południu dzielnicy, na północy znajdują się największe w mieście blokowiska zarządzane przez Spółdzielnię Mieszkaniową Metalowiec. W dzielnicy znajdują się 2 parafie rzymskokatolickie: pw. Św. Józefa Robotnika oraz pw. Matki Bożej Bolesnej, a także Zbór Kościoła Zielonoświątkowego Dobra Nowina oraz Sala Królestwa miejscowego zboru Świadków Jehowy. Dzielnicę przecinają trzy główne trasy ze wschodu na zachód: ul. Aleja Niepodległości (zwana też aleją jabłoni); ul. Zygmunta Krasińskiego/ul. Juliusza Słowackiego (jeden ciąg); ul. Graniczna. W dzielnicy znajduje się Park 1000-lecia z oświetlaną fontanną, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wraz z krytą i odkrytą pływalnią i klubem sportowym FKS Stal Kraśnik, Centrum Kultury i Promocji z kinem Metalowiec. Przy ul. Aleja Niepodległości 25 i przy ul. Gen. Władysława Sikorskiego 15 są zlokalizowane oddziały Szpitala Powiatowego w Kraśniku, a przy ul. Aleja Niepodległości 20 jest budynek Starostwa Powiatowego powiatu kraśnickiego. W Kraśniku Fabrycznym funkcjonują supermarkety: dwie Biedronki oraz Stokrotka, Lidl, Carrefour Express, Kaufland i Galeria Handlowa Londyn oraz Julia i Szymon. Wszystkie linie komunikacyjne Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego (MPK) i przewoźników prywatnych mają swój początek w dzielnicy Fabrycznej. Dzielnicę otaczają: od północy las zwany fabrycznym (granica z gminą Urzędów); od wschodu tereny przemysłowe i Fabryka Łożysk Tocznych (granica z gminą wiejską Kraśnik); od południa rzeka Wyżnica i wieś Wyżnianka-Kolonia (granica z dzielnicą Budzyń oraz z gminą Dzierzkowice); od zachodu cmentarz (również granica z gminą Dzierzkowice).
Jak dojechać komunikacją do Kraśnik Fabryczny - O miejscu docelowym
Łatwiej dostać się do Kraśnik Fabryczny w...