61-linja
Rautatientori
HSL
HSL 61 bussi Reitin aikataulu ja pysäkit (päivitetty)
61-bussilla (Rautatientori) on 35 pysäkkiä alkaen asemalta Tapanilan Urheiluk. ja päättyen asemalle Rautatientori.
Valitse alta mikä tahansa 61-bussin asema nähdäksesi reaaliaikaiset aikataulut ja reittikartan.
Kohde: Rautatientori (35 pysäkkiä)
Tapanilan Urheiluk.
Kotinummentie
Sidetie
Sidekuja
Korsitie
Vallesmannintie
Soinintie
Santerlantie
Immolantie
Pohjanpellontie
Uimarannantie
Tapaninvainiontie
Pukinmäenkaari
Kenttätie
Eskolantie
Pukinmäen Asema
Isonpellontie
Oulunkylän Rantap.
Mikkolantie
Patola
Teininpuisto
Mestarintie
Kustaankartano
Käpylän Asema
Käpylänaukio
Koskelantie
Pyöräilystadion
Mäkelänrinne
Hattulantie
Vallilan Kirjasto
Sörnäinen (M)
Haapaniemi
Hakaniemi
Kaisaniemenpuisto
Rautatientori
61 UKK
Mihin aikaan 61 bussi aloittaa kulkemisen?
Palvelut 61 bussi -pysäkillä klo 05:01 päivnä maanantai, tiistai, keskiviikko, perjantai.
Mihin aikaan 61 bussi lopettaa kulkemisen?
Palvelut 61 bussi -pysäkillä klo 23:59 päivnä sunnuntai, maanantai, tiistai, keskiviikko, torstai, perjantai, lauantai.
Milloin 61 bussi saapuu?
Milloin Rautatientori Bussi -linja tulee? Katso osoitteesta Tarkista live-saapumisajat reaaliaikaiset saapumisajat ja linjan Rautatientori Bussi aikataulut.
Kuinka paljon maksaa 61 (Rautatientori) bussi?
Rautatientori (Rautatientori) bussi-lippu maksaa noin €2.80.
Kulkeeko toimijan HSL linja 61 bussi seuraavana päivänä: Helatorstai?
Linjan 61 bussi toiminta-ajat voivat muuttua seuraavana päivänä: Helatorstai. Tarkista Moovit-sovelluksesta viimeisimmät muutokset ja reaaliaikaiset päivitykset.
Onko lähelläni 61 bussi pysäkki?
Klikkaa tästä nähdäksesi lähimmän 61 bussi pysäkki.
61-bussi -aikataulu
61 bussi reitti kulkee päivittäin. Säännölliset aikataulut: 05:01 - 23:59
Päivä | Kulkuajat | Vuoroväli (min) |
---|---|---|
ma | 05:01 - 23:59 | 13 - 21 |
ti | 05:01 - 23:59 | 13 - 21 |
ke | 05:01 - 23:59 | 13 - 21 |
to | 05:39 - 23:59 | 20 - 30 |
pe | 05:01 - 23:59 | 13 - 21 |
la | 05:09 - 23:59 | 20 - 30 |
su | 05:39 - 23:59 | 20 - 30 |
HSL:n bussipalveluhälytykset
Katso kaikki päivitykset asemalla 61 (asemalta Tapanilan Urheiluk.), mukaan lukien reaaliaikaiset tilatiedot, bussi viivästykset, reittimuutokset, pysäkkien sijainnin muutokset ja muut palvelumuutokset. Hanki reaaliaikainen karttanäkymä kohteesta 61 (Rautatientori) ja seuraa liikennettä bussi sen liikkuessa kartalla. Lataa sovellus saadaksesi kaikki HSL tiedot nyt.
61 -linjan bussi-maksu
HSL 61 (Rautatientori) kyydin hinta on noin €2.80. Hinnat voivat muuttua useiden tekijöiden perusteella. Lisätietoja yrityksen HSL lippukustannuksista on Moovit-sovelluksessa tai HSL:n virallisella verkkosivustolla.
61 (HSL)
61-bussin ensimmäinen pysäkki on Tapanilan Urheiluk. ja viimeinen pysäkki on Rautatientori. 61 (Rautatientori) kulkee joka päivä.
Lisätietoa: 61 -linjalla on 35 pysäkkiä sekä tämän reitin kokonaiskesto on noin 47 minuuttia.
Oletko matkalla? Näe, miksi yli 1.5 miljoonaa käyttäjää luottaa Moovitiin parhaana joukkoliikennesovelluksena. Moovit tarjoaa sinulle HSL -liikenneyhtiöiden ehdottamia reittejä, reaaliaikaisen bussiseurannan, liveohjeet, linjan reittikarttoja kaupungissa Helsinki, sekä se auttaa löytämään lähimmät 61-bussi-asemat. Eikö sinulla ole Internet-yhteyttä? Lataa matkallle mukaan offline-PDF-kartta ja bussi-aikataulu 61-bussi-linjalle.
Linjojen 61 reaaliaikainenBussi seuranta
Seuraa linjaa 61 (Rautatientori) live-kartalla ja seuraa sen liikkumista eri asemien välillä. Käytä Moovitia linjan 61 bussi -seurantasovelluksenaHSL bussi, niin et koskaan jää paitsi bussi reaaliaikaisista tiedoista.
Käytä sovellusta matkasuunnittelijana yritykselle HSL tai matkasuunnittelijana alueelle Metro, Raitiovaunu, Juna, Bussi tai Lautta suunnitellaksesi reitin ympäri Helsinki. Matkasuunnittelija näyttää päivitetyt tiedot kohteista HSL ja kaikista {{TRANSIT TYPE}}, mukaan lukien linja 61, Helsinki
61 - Vaihtoehtoiset ohjeet
HSL -yhtiön linjat kaupungissa Helsinki
- 961B - Korso-Sula-Riihikallio-Hyrylä/ Aikataulu
- 97V - Itäkeskus(M)-Puotila-Vartioharju-Mellunmäki(M)/ Aikataulu
- 994 - Söderkulla-Immersby-Gumbostrand/ Aikataulu
- 643 - Hakaniemi-Hyrylä/ Aikataulu
- 181 - Kirkkonummi-Siuntio/ Aikataulu
- 989V - Monninkylä-Pornainen-Metsäkylä/ Aikataulu
- 87 - Herttoniemi(M) - Kruunuvuorenranta/ Aikataulu
- 345 - Elielinaukio-Rinnekoti/ Aikataulu
- 587 - Mellunmäki-Korso-Vierumäki/ Aikataulu
- 121A - Kamppi-Olari-Latokaski/ Aikataulu
- 711 - Hakaniemi-Kuusikko-Tikkurila/ Aikataulu
- 79N - Rautatientori-Malmi-Siltamäki-Puistolan asema/ Aikataulu
- 549 - Tapiola(M)-Mankkaa-Kauniainen-Jorvi/ Aikataulu
- 65 - Rautatientori-Käpylä-Veräjälaakso/ Aikataulu
- 665A - Hyrylä-Järvenpää-Kellokoski(-Mäntsälä)/ Aikataulu
- 225 - Leppävaara-Karakallio-Viherlaakso-Lippajärvi-Högnäs/ Aikataulu
- 455 - Kamppi-Kivistö as.-Luhtaanmäki(-Klaukkala)/ Aikataulu
- 94 - Itäkeskus(M)-Porttitie-Kontula(M)-Kontulankaari/ Aikataulu
- 79 - Herttoniemi (M)-Latokartano-Malmi-Siltamäki-Puistolan asem/ Aikataulu
- 566 - Martinlaakso-Järvenperä-Espoon keskus/ Aikataulu