23-linja
Pirkkola
HSL
HSL 23 bussi Reitin aikataulu ja pysäkit (päivitetty)
23-bussilla (Pirkkola) on 35 pysäkkiä alkaen asemalta Rautatientori ja päättyen asemalle Pirkkolan Urheilup..
Valitse alta mikä tahansa 23-bussin asema nähdäksesi reaaliaikaiset aikataulut ja reittikartan.
Kohde: Pirkkola (35 pysäkkiä)
Rautatientori
Kaisaniemenpuisto
Hakaniemi
Kallion Virastotalo
Castréninkatu
Kuntatalo
Wallininkatu
Kulttuuritalo
Porvoonkatu
Linnanmäki
Karjalankatu
Teollisuuskatu
Pasilan Asema
Esterinportti
Eevanmäki
Uutiskatu
Ilmalankuja
Ilmalanrinne
Ilmalan Asema
Ilmalan Bussivarikko
Posti 1
Posti 2
Postipuisto
Postiljooninkatu
Niittyläntie
Koivikkotie
Vesakkotie
Kuusikkotie
Maunulanmäki
Maunula
Pirjontie
Maunulantie
Pirkkola
Plotinrinne
Pirkkolan Urheilup.
23 UKK
Mihin aikaan 23 bussi aloittaa kulkemisen?
Palvelut 23 bussi -pysäkillä klo 00:12 päivnä sunnuntai, maanantai, tiistai, keskiviikko, torstai, perjantai, lauantai.
Mihin aikaan 23 bussi lopettaa kulkemisen?
Palvelut 23 bussi -pysäkillä klo 23:42 päivnä sunnuntai, maanantai, tiistai, keskiviikko, torstai, perjantai, lauantai.
Milloin 23 bussi saapuu?
Milloin Pirkkola Bussi -linja tulee? Katso osoitteesta Tarkista live-saapumisajat reaaliaikaiset saapumisajat ja linjan Pirkkola Bussi aikataulut.
Kuinka paljon maksaa 23 (Pirkkola) bussi?
Pirkkola (Pirkkola) bussi-lippu maksaa €2.80–€2.95.
Onko lähelläni 23 bussi pysäkki?
Klikkaa tästä nähdäksesi lähimmän 23 bussi pysäkki.
23-bussi -aikataulu
23 bussi reitti kulkee päivittäin. Säännölliset aikataulut: 00:12 - 23:42
Päivä | Kulkuajat | Vuoroväli (min) |
---|---|---|
ma | 00:12 - 23:42 | 11 - 24 |
ti | 00:12 - 23:42 | 11 - 24 |
ke | 00:12 - 23:42 | 11 - 24 |
to | 00:12 - 23:42 | 11 - 24 |
pe | 00:12 - 23:42 | 11 - 24 |
la | 00:12 - 23:42 | 15 - 30 |
su | 00:12 - 23:42 | 15 - 30 |
HSL:n bussipalveluhälytykset
Katso kaikki päivitykset asemalla 23 (asemalta Rautatientori), mukaan lukien reaaliaikaiset tilatiedot, bussi viivästykset, reittimuutokset, pysäkkien sijainnin muutokset ja muut palvelumuutokset. Hanki reaaliaikainen karttanäkymä kohteesta 23 (Pirkkola) ja seuraa liikennettä bussi sen liikkuessa kartalla. Lataa sovellus saadaksesi kaikki HSL tiedot nyt.
23 -linjan bussi-maksu
HSL 23 (Pirkkola) -matkan hinta on välillä €2.80–€2.95. Hinnat voivat muuttua useiden tekijöiden perusteella. Lisätietoja yrityksen HSL lippukuluista on Moovit-sovelluksessa tai HSL:n virallisella verkkosivustolla.
23 (HSL)
23-bussin ensimmäinen pysäkki on Rautatientori ja viimeinen pysäkki on Pirkkolan Urheilup.. 23 (Pirkkola) kulkee joka päivä.
Lisätietoa: 23 -linjalla on 35 pysäkkiä sekä tämän reitin kokonaiskesto on noin 44 minuuttia.
Oletko matkalla? Näe, miksi yli 1.5 miljoonaa käyttäjää luottaa Moovitiin parhaana joukkoliikennesovelluksena. Moovit tarjoaa sinulle HSL -liikenneyhtiöiden ehdottamia reittejä, reaaliaikaisen bussiseurannan, liveohjeet, linjan reittikarttoja kaupungissa Helsinki, sekä se auttaa löytämään lähimmät 23-bussi-asemat. Eikö sinulla ole Internet-yhteyttä? Lataa matkallle mukaan offline-PDF-kartta ja bussi-aikataulu 23-bussi-linjalle.
Linjojen 23 reaaliaikainenBussi seuranta
Seuraa linjaa 23 (Pirkkola) live-kartalla ja seuraa sen liikkumista eri asemien välillä. Käytä Moovitia linjan 23 bussi -seurantasovelluksenaHSL bussi, niin et koskaan jää paitsi bussi reaaliaikaisista tiedoista.
Käytä sovellusta matkasuunnittelijana yritykselle HSL tai matkasuunnittelijana alueelle Metro, Raitiovaunu, Juna, Bussi tai Lautta suunnitellaksesi reitin ympäri Helsinki. Matkasuunnittelija näyttää päivitetyt tiedot kohteista HSL ja kaikista {{TRANSIT TYPE}}, mukaan lukien linja 23, Helsinki
23 - Vaihtoehtoiset ohjeet
HSL -yhtiön linjat kaupungissa Helsinki
- 175V - Matinkylä (M)-Jorvas/ Aikataulu
- 119 - Tapiola-Niittykumpu/ Aikataulu
- 915T - Kuntakeskus-Siuntion kk.-Järvinummi-Kahvimaa/ Aikataulu
- 734 - Jokivarsi-Korso/ Aikataulu
- 643N - Rautatientori-Hyrylä-Lahela/ Aikataulu
- 77 - Rautatientori-Tattarisuo-Jakomäki/ Aikataulu
- 972 - Korso-Alikerava-Keravan asema/ Aikataulu
- 702 - Jakomäki-Puistola-Malmi-Tapaninvainio-Savela/ Aikataulu
- 171 - Matinkylä (M)-Masala-Kirkkonummi/ Aikataulu
- 915B - Kuntakeskus-Siuntion kylpylä-Siuntion kk.-Annila-Järvinummi/ Aikataulu
- 785K - Rautatientori-Kuninkaanmäki-Nikkilä/ Aikataulu
- 588 - Länsisalmi-Itä-Hakkila-Sotungin koulu/ Aikataulu
- 118 - Tapiola (M)-Urheilupuisto (M)-Suurpelto-Espoon keskus/ Aikataulu
- 909 - Veikkola-Lapinkylä-Kauhala/ Aikataulu
- 201 - Leppävaara-Mäkkylä-Pitäjänmäki- Pajamäki/ Aikataulu
- 124 - Tapiola (M)-Niittykumpu (M)-Olari-Espoonlahti (M)/ Aikataulu
- 96N - Rautatientori-Aurinkolahti-Vuosaari(Porslahdentie)/ Aikataulu
- 33 - Munkkivuori-Ritolehto/ Aikataulu
- 989B - Pornainen-Halkia-Pihlajamäki/ Aikataulu
- 704 - Malmi-Sepänmäki/ Aikataulu