402 Linje
Nacka Forum (stadshuset) - Slussen
SL 402 Tidtabell och hållplatser för rutten (Uppdaterat)
Linjen 402 (Nacka Forum (Stadshuset)) har 13 stationer avgår från Slussen och slutar Nacka Forum (Stadshuset).
Välj någon av 402 stationer nedan för att hitta uppdaterade realtidscheman och se deras färdkarta.
Riktning: Nacka Forum (Stadshuset) (13 stopp)
Slussen
Londonviadukten
Danvikstull
Henriksdal
Danvikshemsvägen
Finnboda Hamn
Gäddviken
Finnbergsvägen
Mjölnarvägen
Tre Kronor
Sillkajen
Nacka Gymnasium
Nacka Forum (Stadshuset)
402 FAQ
Vilken tid börjar 402 köra?
Trafiken på sträckan 402 börjar gå kl. 06:00 på måndag, tisdag, onsdag, torsdag, fredag.
Vid vilken tid slutar 402 att gå?
Trafiken på sträckan 402 slutar gå kl. 01:05 på söndag, måndag, tisdag, onsdag, torsdag, fredag, lördag.
Vilken tid ankommer 402 ?
När anländer Nacka Forum (stadshuset) - Slussen ? Kolla live ankomsttider för ankomsttider i realtid och för att se hela tidtabellen för linjen Nacka Forum (stadshuset) - Slussen som ligger närmast den plats där du befinner dig.
Vad är biljettpriset för 402 (Nacka Forum (Stadshuset)) ?
Biljettpriset för Nacka Forum (stadshuset) - Slussen (Nacka Forum (Stadshuset)) är cirka kr39.00.
IFinns det någon 402 station i närheten av mig?
Klicka här för att se närmaste 402 station.
402 Schema
402 linje körs dagligen. Ordinarie tidtabell är: 06:00 - 01:05
Dag | Öppettider | Turtäthet (min) |
---|---|---|
mån | 06:00 - 01:05 | 10 - 30 |
tis | 06:00 - 01:05 | 10 - 30 |
ons | 06:00 - 01:05 | 10 - 30 |
tor | 06:00 - 01:05 | 10 - 30 |
fre | 06:00 - 01:05 | 10 - 30 |
lör | 06:30 - 01:05 | 20 - 30 |
sön | 06:30 - 01:05 | 20 - 30 |
SL Påminnelsetjänst
Se alla uppdateringar för 402 (från Slussen), inklusive information i realtid, förseningar, ändrade rutter, ändrade hållplatser och eventuella andra ändringar för linjen. Få en kartvy i realtid över 402 (Nacka Forum (Stadshuset)) och följ när den förflyttar sig över kartan. Ladda ner appen för all information om nu.
402 linje biljettpris
Biljettpriset för SL 402 (Nacka Forum (Stadshuset)) är ca kr39.00. Priserna kan ändras beroende på flera faktorer. För mer information om SLs biljettpriser kan du gå till Moovit-appen eller s officiella hemsida.
402
Det första stoppet för 402 är Slussen och sista stoppet är Nacka Forum (Stadshuset). 402 (Nacka Forum (Stadshuset)) kör under alla dagar.
Ytterligare information: 402 har 13 stationer och den totala reselängden för denna rutt är ungefär 19 minuter.
Påväg? Se varför över 1.5 miljoner användare litar på Moovit som den bästa transport appen. Moovit ger dig SL förslag till sträckor, realtid spårare, vägbeskrivningar, linjekartor i Stockholm och hjälper till att hitta närmaste 402 stationer nära dig. Inget internet tillgängligt? Hämta en offline PDF-karta och schema för 402 för att ta med på din resa.
Spårare för i realtid för linje 402
Följ linje 402 (Nacka Forum (Stadshuset)) på en karta i realtid och se var den är när den förflyttar sig mellan olika hållplatser. Använd Moovit för att följa linje 402 eller som app där du kan se SL i realtid och missa aldrig din .
Använd appen som en reseplanerare med SLeller en reseplanerare med tunnelbana, spårväg, tåg, buss, färja eller spårvagn för att planera din rutt runt Stockholm. Reseplaneraren visar uppdaterade uppgifter för SL och alla , inklusive linje 402, i Stockholm
402 - Alternativa vägar
SL Linjer i Stockholm
- 838 - Haninge centrum - Port 73/ Tidtabell
- 564H - Jakobsbergs station - Jakobsbergs station/ Tidtabell
- 715V - Tumba station - Tumba station/ Tidtabell
- 211 - Bosön - Ropsten/ Tidtabell
- 461 - Kolvik - Evlinge/ Tidtabell
- 502 - Solna centrum - Ulriksdals station/ Tidtabell
- 206 - Ropsten - Larsberg/ Tidtabell
- 856 - Spångbro - Lindholmen/ Tidtabell
- 634 - Norrtälje busstation - Glyxnäs/ Tidtabell
- 952 - Skoga äldrecentrum - Duvbo/ Tidtabell
- 829 - Vega station - Vardövägen/ Tidtabell
- 507 - Tomteboda postterminal - Odenplan/ Tidtabell
- 497 - Solsidans station - Slussen/ Tidtabell
- 731 - Rönninge station - Rönninge station/ Tidtabell
- 439 - Stenslätten - Slussen/ Tidtabell
- 113 - Solna centrum - Blackebergs gård/ Tidtabell
- 783 - Nynäshamns station - Södertälje centrum/ Tidtabell
- 574 - Hova - Märsta station/ Tidtabell
- 192 - Fruängen - Centralen/ Tidtabell
- 626 - Danderyds sjukhus - Linanäs brygga/ Tidtabell