42 Linje
Göteborg Hjalmar Brantingspl
Västtrafik
Västtrafik 42 buss Tidtabell och hållplatser för rutten (Uppdaterat)
Linjen 42 buss (Göteborg Hjalmar Brantingspl) har 13 stopp avgår från Skogome och slutar Göteborg Hjalmar Brantingspl.
Välj någon av 42 buss stopp nedan för att hitta uppdaterade realtidscheman och se deras färdkarta.
Riktning: Göteborg Hjalmar Brantingspl (13 stopp)
Skogome
Lillhagsparken Norra
Lillhagsparken Södra
Skälltorpsvägen
Sankt Jörgens Park
Lillhagens
Berghöjdsgatan
Stora Arödsgatan
Aröds Äng
Kvillängen
Minelundsvägen
Tingstadsvass
Göteborg Hjalmar Brantingspl
42 FAQ
Vilken tid börjar 42 buss köra?
Trafiken på sträckan 42 buss börjar gå kl. 04:47 på måndag, tisdag, onsdag, torsdag, fredag.
Vid vilken tid slutar 42 buss att gå?
Trafiken på sträckan 42 buss slutar gå kl. 00:45 på söndag, måndag, tisdag, onsdag, torsdag.
Vilken tid ankommer 42 buss?
När anländer Göteborg Hjalmar Brantingspl buss? Kolla live ankomsttider för ankomsttider i realtid och för att se hela tidtabellen för linjen Göteborg Hjalmar Brantingspl buss som ligger närmast den plats där du befinner dig.
IFinns det någon 42 buss stopp i närheten av mig?
Klicka här för att se närmaste 42 buss stopp.
42 buss Schema
42 buss rutt körs dagligen. Ordinarie tidtabell är: 04:47 - 00:45
Dag | Öppettider | Turtäthet (min) |
---|---|---|
mån | 04:47 - 00:45 | 20 - 30 |
tis | 04:47 - 00:45 | 20 - 30 |
ons | 04:47 - 00:45 | 20 - 30 |
tor | 04:47 - 00:45 | 20 - 30 |
fre | 04:47 - 02:45 | 20 - 30 |
lör | 05:43 - 02:45 | 15 - 30 |
sön | 05:43 - 00:45 | 15 - 30 |
Västtrafik buss Påminnelsetjänst
Se alla uppdateringar för 42 (från Skogome), inklusive information i realtid, buss förseningar, ändrade rutter, ändrade hållplatser och eventuella andra ändringar för linjen. Få en kartvy i realtid över 42 (Göteborg Hjalmar Brantingspl) och följ buss när den förflyttar sig över kartan. Ladda ner appen för all information om Västtrafik nu.
42 linje buss biljettpris
Priser för Västtrafik 42 (Göteborg Hjalmar Brantingspl) kan ändras beroende på flera faktorer. För mer information om biljettpriser för Västtrafik kan du gå till Moovit-appen eller Västtrafik:s officiella hemsida.
42 (Västtrafik)
Det första stoppet för 42 buss är Skogome och sista stoppet är Göteborg Hjalmar Brantingspl. 42 (Göteborg Hjalmar Brantingspl) kör under alla dagar.
Ytterligare information: 42 har 13 stopp och den totala reselängden för denna rutt är ungefär 17 minuter.
Påväg? Se varför över 1.5 miljoner användare litar på Moovit som den bästa transport appen. Moovit ger dig Västtrafik förslag till sträckor, realtid buss spårare, vägbeskrivningar, linjekartor i Stockholm och hjälper till att hitta närmaste 42 buss stopp nära dig. Inget internet tillgängligt? Hämta en offline PDF-karta och buss schema för 42 buss för att ta med på din resa.
Spårare för buss i realtid för linje 42
Följ linje 42 (Göteborg Hjalmar Brantingspl) på en karta i realtid och se var den är när den förflyttar sig mellan olika hållplatser. Använd Moovit för att följa linje 42 buss eller som app där du kan se Västtrafik buss i realtid och missa aldrig din buss.
Använd appen som en reseplanerare med Västtrafikeller en reseplanerare med tunnelbana, spårväg, tåg, buss, färja eller spårvagn för att planera din rutt runt Stockholm. Reseplaneraren visar uppdaterade uppgifter för Västtrafik och alla buss, inklusive linje 42, i Stockholm
42 - Alternativa vägar
Västtrafik Linjer i Stockholm
- 963 - Strömstad - Strömstad/ Tidtabell
- 325 - Tranemo busstation - Tranemo busstation/ Tidtabell
- 105 - Kvänum busstation - Lidköpings resec (tåg)/ Tidtabell
- 857 - Lysekil Södra Hamnen - Slävik/ Tidtabell
- 584 - Vårgårda - Vårgårda/ Tidtabell
- 128 - Arendal Norra - Göteborg Hjalmar Brantingspl/ Tidtabell
- 502 - Gullspång busstation - Mariestad/ Tidtabell
- LERS - Göteborg Åkareplatsen - Nääs fabriker/ Tidtabell
- 450 - Borås Centralstation - Skene/ Tidtabell
- 6 - Skövde Centralstation - Skövde Myggdansvägen/ Tidtabell
- 761 - Lindome - Mölndals bro/ Tidtabell
- 77 - Angered centrum - Persiljegatan/ Tidtabell
- 196 - Järnvågen - Åkered/ Tidtabell
- 500X - Mariestad - Skövde Centralstation/ Tidtabell
- 566 - Alingsås - Simmenäs/ Tidtabell
- 755 - Bengtsfors busstation - Årjäng Busstationen/ Tidtabell
- 561 - Alingsås - Norsesund/ Tidtabell
- 3 - Kungsbacka - Kungsbacka Kamomillvägen/ Tidtabell
- 2 - Falköping Bestorp - Falköping centrum/ Tidtabell
- 868 - Kungshamn busstation - Väjern/ Tidtabell