446C Linje
Stockholm Cityterminalen - Nämdöstigen
SL 446C Tidtabell och hållplatser för rutten (Uppdaterat)
Linjen 446C (Stockholm Cityterminalen) har 10 stationer avgår från Nämdöstigen och slutar Stockholm Cityterminalen.
Välj någon av 446C stationer nedan för att hitta uppdaterade realtidscheman och se deras färdkarta.
Riktning: Stockholm Cityterminalen (10 stopp)
Nämdöstigen
Husaröstigen
Korsöstigen
Skarpövägen
Korset
Sarvträsk
Orminge Centrum
Nacka Trafikplats
Londonviadukten
Stockholm Cityterminalen
446C FAQ
Vilken tid börjar 446C köra?
Trafiken på sträckan 446C börjar gå kl. 06:15 på måndag, tisdag, onsdag, torsdag, fredag.
Vid vilken tid slutar 446C att gå?
Trafiken på sträckan 446C slutar gå kl. 08:51 på måndag, tisdag, onsdag, torsdag, fredag.
Vilken tid ankommer 446C ?
När anländer Stockholm Cityterminalen - Nämdöstigen ? Kolla live ankomsttider för ankomsttider i realtid och för att se hela tidtabellen för linjen Stockholm Cityterminalen - Nämdöstigen som ligger närmast den plats där du befinner dig.
IFinns det någon 446C station i närheten av mig?
Klicka här för att se närmaste 446C station.
446C Schema
446C linje kör vardagar. Vanliga schema tider: 06:15 - 08:51
Dag | Öppettider | Turtäthet (min) |
---|---|---|
mån | 06:15 - 08:51 | 6 - 20 |
tis | 06:15 - 08:51 | 6 - 20 |
ons | 06:15 - 08:51 | 6 - 20 |
tor | 06:15 - 08:51 | 6 - 20 |
fre | 06:15 - 08:51 | 6 - 20 |
lör | Inte I Drift | Inte I Drift |
sön | Inte I Drift | Inte I Drift |
SL Påminnelsetjänst
Se alla uppdateringar för 446C (från Nämdöstigen), inklusive information i realtid, förseningar, ändrade rutter, ändrade hållplatser och eventuella andra ändringar för linjen. Få en kartvy i realtid över 446C (Stockholm Cityterminalen) och följ när den förflyttar sig över kartan. Ladda ner appen för all information om nu.
446C linje biljettpris
Priser för SL 446C (Stockholm Cityterminalen) kan ändras beroende på flera faktorer. För mer information om biljettpriser för SL kan du gå till Moovit-appen eller :s officiella hemsida.
446C
Det första stoppet för 446C är Nämdöstigen och sista stoppet är Stockholm Cityterminalen. 446C (Stockholm Cityterminalen) kör under vardagar.
Ytterligare information: 446C har 10 stationer och den totala reselängden för denna rutt är ungefär 40 minuter.
Påväg? Se varför över 1.5 miljoner användare litar på Moovit som den bästa transport appen. Moovit ger dig SL förslag till sträckor, realtid spårare, vägbeskrivningar, linjekartor i Stockholm och hjälper till att hitta närmaste 446C stationer nära dig. Inget internet tillgängligt? Hämta en offline PDF-karta och schema för 446C för att ta med på din resa.
Spårare för i realtid för linje 446C
Följ linje 446C (Stockholm Cityterminalen) på en karta i realtid och se var den är när den förflyttar sig mellan olika hållplatser. Använd Moovit för att följa linje 446C eller som app där du kan se SL i realtid och missa aldrig din .
Använd appen som en reseplanerare med SLeller en reseplanerare med tunnelbana, spårväg, tåg, buss, färja eller spårvagn för att planera din rutt runt Stockholm. Reseplaneraren visar uppdaterade uppgifter för SL och alla , inklusive linje 446C, i Stockholm
446C - Alternativa vägar
SL Linjer i Stockholm
- 838 - Haninge centrum - Port 73/ Tidtabell
- 652 - Norrtälje busstation - Norrtälje busstation/ Tidtabell
- 445C - Sandholmsvägen - Cityterminalen/ Tidtabell
- 527 - Södersätra - Sollentuna station/ Tidtabell
- 826 - Dammliden - Handens station/ Tidtabell
- 576 - Märsta station - Rosersbergs station västra/ Tidtabell
- 696 - Tekniska högskolan - Norrtälje busstation/ Tidtabell
- 708Y - Lilla Dalens begravningsplats - Kvarnhagsvägen/ Tidtabell
- 694 - Danderyds sjukhus - Åkersberga station/ Tidtabell
- 522H - Sollentuna station - Sollentuna station/ Tidtabell
- 842 - Dåntorpsvägen västra - Sågen/ Tidtabell
- 444 - Nämdöstigen - Slussen/ Tidtabell
- 611 - Östra Byle - Danderyds sjukhus/ Tidtabell
- 637 - Norrtälje busstation - Ellans vändplan/ Tidtabell
- 605 - Lansen - Danderyds sjukhus/ Tidtabell
- 509 - Danderyds sjukhus - Solna centrum/ Tidtabell
- 525X - Pukvägen - Sollentuna station/ Tidtabell
- 628C - Tekniska högskolan - Margretelunds centrum/ Tidtabell
- 4 - Gullmarsplan - Radiohuset/ Tidtabell
- 784 - Norrvrå - Södertälje centrum/ Tidtabell