509 Linje
Danderyds sjukhus - Solna centrum
SL 509 Tidtabell och hållplatser för rutten (Uppdaterat)
Linjen 509 (Solna Centrum) har 20 stationer avgår från Danderyds Sjukhus och slutar Solna Centrum.
Välj någon av 509 stationer nedan för att hitta uppdaterade realtidscheman och se deras färdkarta.
Riktning: Solna Centrum (20 stopp)
Danderyds Sjukhus
Mörbylund
Bergshamra Södra
Bergshamra Centrum
Kungshamra
Bergshamra Gård
Vallgatan
Ulriksdals Station
Ritorp
Ulriksdals Idrottsplats
Rosenborgsgatan
Frösunda Port
Frösunda Torg
Lilla Frösunda
Solna Station
Dalvägen
Vasalund
Stråket
Bollgatan
Solna Centrum
509 FAQ
Vilken tid börjar 509 köra?
Trafiken på sträckan 509 börjar gå kl. 05:19 på måndag, tisdag, onsdag, torsdag, fredag.
Vid vilken tid slutar 509 att gå?
Trafiken på sträckan 509 slutar gå kl. 00:19 på söndag, måndag, tisdag, onsdag, torsdag.
Vilken tid ankommer 509 ?
När anländer Danderyds sjukhus - Solna centrum ? Kolla live ankomsttider för ankomsttider i realtid och för att se hela tidtabellen för linjen Danderyds sjukhus - Solna centrum som ligger närmast den plats där du befinner dig.
Vad är biljettpriset för 509 (Solna Centrum) ?
Biljettpriset för Danderyds sjukhus - Solna centrum (Solna Centrum) är cirka kr39.00.
IFinns det någon 509 station i närheten av mig?
Klicka här för att se närmaste 509 station.
509 Schema
509 linje körs dagligen. Ordinarie tidtabell är: 05:19 - 00:19
Dag | Öppettider | Turtäthet (min) |
---|---|---|
mån | 05:19 - 00:19 | 14 - 29 |
tis | 05:19 - 00:19 | 14 - 29 |
ons | 05:19 - 00:19 | 14 - 29 |
tor | 05:19 - 00:19 | 14 - 29 |
fre | 05:19 - 01:49 | 14 - 30 |
lör | 05:49 - 01:49 | 14 - 30 |
sön | 05:49 - 00:19 | 14 - 31 |
SL Påminnelsetjänst
Se alla uppdateringar för 509 (från Danderyds Sjukhus), inklusive information i realtid, förseningar, ändrade rutter, ändrade hållplatser och eventuella andra ändringar för linjen. Få en kartvy i realtid över 509 (Solna Centrum) och följ när den förflyttar sig över kartan. Ladda ner appen för all information om nu.
509 linje biljettpris
Biljettpriset för SL 509 (Solna Centrum) är ca kr39.00. Priserna kan ändras beroende på flera faktorer. För mer information om SLs biljettpriser kan du gå till Moovit-appen eller s officiella hemsida.
509
Det första stoppet för 509 är Danderyds Sjukhus och sista stoppet är Solna Centrum. 509 (Solna Centrum) kör under alla dagar.
Ytterligare information: 509 har 20 stationer och den totala reselängden för denna rutt är ungefär 33 minuter.
Påväg? Se varför över 1.5 miljoner användare litar på Moovit som den bästa transport appen. Moovit ger dig SL förslag till sträckor, realtid spårare, vägbeskrivningar, linjekartor i Stockholm och hjälper till att hitta närmaste 509 stationer nära dig. Inget internet tillgängligt? Hämta en offline PDF-karta och schema för 509 för att ta med på din resa.
Spårare för i realtid för linje 509
Följ linje 509 (Solna Centrum) på en karta i realtid och se var den är när den förflyttar sig mellan olika hållplatser. Använd Moovit för att följa linje 509 eller som app där du kan se SL i realtid och missa aldrig din .
Använd appen som en reseplanerare med SLeller en reseplanerare med tunnelbana, spårväg, tåg, buss, färja eller spårvagn för att planera din rutt runt Stockholm. Reseplaneraren visar uppdaterade uppgifter för SL och alla , inklusive linje 509, i Stockholm
509 - Alternativa vägar
SL Linjer i Stockholm
- 157 - Danderyds sjukhus - Lunda industri/ Tidtabell
- 923 - Högsätrahuset - Servicehuset Tor/ Tidtabell
- 810 - Gullmarsplan - Västerbommen/ Tidtabell
- 832 - Vega station - Vikingaskolan/ Tidtabell
- 752 - Kakelvägen - Hovsjöskolan/ Tidtabell
- 538H - Rosersbergs station västra - Rosersbergs station västra/ Tidtabell
- 952 - Skoga äldrecentrum - Duvbo/ Tidtabell
- 612 - Arninge station - Kista centrum/ Tidtabell
- 779 - Nykvarns station - Nygård/ Tidtabell
- 829 - Vega station - Vardövägen/ Tidtabell
- 301 - Brommaplan - Skärvik/ Tidtabell
- 738 - Norsborg - Tumba station/ Tidtabell
- 3 - Karolinska sjukhuset norra - Södersjukhuset/ Tidtabell
- 185H - Farsta centrum - Farsta centrum/ Tidtabell
- 638 - Norrtälje busstation - Norrtälje busstation/ Tidtabell
- 584 - Gloskärr - Märsta station/ Tidtabell
- 155 - Akalla - Brommaplan/ Tidtabell
- 783 - Nynäshamns station - Södertälje centrum/ Tidtabell
- 556 - Ådö - Bro centrum/ Tidtabell