609 Linje
Danderyds sjukhus - Lansen
SL
SL 609 buss Tidtabell och hållplatser för rutten (Uppdaterat)
Linjen 609 buss (Lansen) har 18 stopp avgår från Danderyds Sjukhus och slutar Lansen.
Välj någon av 609 buss stopp nedan för att hitta uppdaterade realtidscheman och se deras färdkarta.
Riktning: Lansen (18 stopp)
Danderyds Sjukhus
Golfvägen
Mörby Centrum
Roslags Näsby Trafikplats
Viggbyholms Trafikplats
Norra Bergtorp
Gribbylund Södra
Gribbylunds Allé
Forntidsvägen
Palmstruchs Väg
Gribbylunds Centrum
Furuvägen
Armévägen
Myrängsvägen
Läsargränd
Predikantvägen
Sveavägen
Lansen
609 FAQ
Vilken tid börjar 609 buss köra?
Trafiken på sträckan 609 buss börjar gå kl. 15:18 på måndag, tisdag, onsdag, torsdag, fredag.
Vid vilken tid slutar 609 buss att gå?
Trafiken på sträckan 609 buss slutar gå kl. 18:28 på måndag, tisdag, onsdag, torsdag, fredag.
Vilken tid ankommer 609 buss?
När anländer Danderyds sjukhus - Lansen buss? Kolla live ankomsttider för ankomsttider i realtid och för att se hela tidtabellen för linjen Danderyds sjukhus - Lansen buss som ligger närmast den plats där du befinner dig.
Vad är biljettpriset för 609 (Lansen) buss?
Biljettpriset för Danderyds sjukhus - Lansen (Lansen) buss är cirka kr39.00.
IFinns det någon 609 buss stopp i närheten av mig?
Klicka här för att se närmaste 609 buss stopp.
609 buss Schema
609 buss rutt kör vardagar. Vanliga schema tider: 15:18 - 18:28
Dag | Öppettider | Turtäthet (min) |
---|---|---|
mån | 15:18 - 18:28 | 15 - 30 |
tis | 15:18 - 18:28 | 15 - 30 |
ons | 15:18 - 18:28 | 15 - 30 |
tor | 15:18 - 18:28 | 15 - 30 |
fre | 15:18 - 18:28 | 15 - 30 |
lör | Inte I Drift | Inte I Drift |
sön | Inte I Drift | Inte I Drift |
SL buss Påminnelsetjänst
Se alla uppdateringar för 609 (från Danderyds Sjukhus), inklusive information i realtid, buss förseningar, ändrade rutter, ändrade hållplatser och eventuella andra ändringar för linjen. Få en kartvy i realtid över 609 (Lansen) och följ buss när den förflyttar sig över kartan. Ladda ner appen för all information om SL nu.
609 linje buss biljettpris
Biljettpriset för SL 609 (Lansen) är ca kr39.00. Priserna kan ändras beroende på flera faktorer. För mer information om SLs biljettpriser kan du gå till Moovit-appen eller SLs officiella hemsida.
609 (SL)
Det första stoppet för 609 buss är Danderyds Sjukhus och sista stoppet är Lansen. 609 (Lansen) kör under vardagar.
Ytterligare information: 609 har 18 stopp och den totala reselängden för denna rutt är ungefär 30 minuter.
Påväg? Se varför över 1.5 miljoner användare litar på Moovit som den bästa transport appen. Moovit ger dig SL förslag till sträckor, realtid buss spårare, vägbeskrivningar, linjekartor i Stockholm och hjälper till att hitta närmaste 609 buss stopp nära dig. Inget internet tillgängligt? Hämta en offline PDF-karta och buss schema för 609 buss för att ta med på din resa.
Spårare för buss i realtid för linje 609
Följ linje 609 (Lansen) på en karta i realtid och se var den är när den förflyttar sig mellan olika hållplatser. Använd Moovit för att följa linje 609 buss eller som app där du kan se SL buss i realtid och missa aldrig din buss.
Använd appen som en reseplanerare med SLeller en reseplanerare med tunnelbana, spårväg, tåg, buss, färja eller spårvagn för att planera din rutt runt Stockholm. Reseplaneraren visar uppdaterade uppgifter för SL och alla buss, inklusive linje 609, i Stockholm
609 - Alternativa vägar
SL Linjer i Stockholm
- 405 - Nacka sjukhus - Fridhemsplan/ Tidtabell
- 797 - Södertälje centrum - Södertälje centrum/ Tidtabell
- 710E - Segeltorps centrum - Huddinge centrum/ Tidtabell
- 176 - Solbacka - Mörby station/ Tidtabell
- 538H - Rosersbergs station västra - Rosersbergs station västra/ Tidtabell
- 112 - Spånga station - Alvik/ Tidtabell
- 862 - Ösmo industriområde - Slakthuset (Globen)/ Tidtabell
- 791 - Centralen - Södertälje centrum/ Tidtabell
- 713 - Tumba station - Björnkulla/ Tidtabell
- 751 - Ritorpsvägen - Hantverksvägen/ Tidtabell
- 805 - Mossvägen - Gullmarsplan/ Tidtabell
- 873 - Gullmarsplan - Nyfors/ Tidtabell
- 116 - Spånga station - Vällingby/ Tidtabell
- 623V - Åkersberga station - Åkersberga station/ Tidtabell
- 670 - Västerhamnsplan - Tekniska högskolan/ Tidtabell
- 648Z - Fasterna - Gottröra - Rimbo station/ Tidtabell
- 815C - Vattugatan - Tyresö kyrka/ Tidtabell
- 721 - Månstigen - Tullinge station/ Tidtabell
- 57 - Frösundavik - Tengdahlsgatan/ Tidtabell
- 654 - Norrtälje busstation - Lohärads kyrka/ Tidtabell