630 Linje
Spillersboda brygga - Norrtälje busstation
SL
SL 630 buss Tidtabell och hållplatser för rutten (Uppdaterat)
Linjen 630 buss (Norrtälje Busstation) har 28 stopp avgår från Spillersboda Brygga och slutar Norrtälje Busstation.
Välj någon av 630 buss stopp nedan för att hitta uppdaterade realtidscheman och se deras färdkarta.
Riktning: Norrtälje Busstation (28 stopp)
Spillersboda Brygga
Spillersboda Såg
Boängsvägen
Bygärdet
Spillersboda Skola
Mutsunda
Lervik
Bläsboda
Zimsdal
Spillersboda Vägskäl
Brantbacken
Angskär-Solbacken
Angskär-Skogsvik
Vreta Östra
Vreta Västra
Frötuna Skola
Strömsborg
Björnö Gård
Björnö Trädgårdsväg
Grindvaktsvägen
Östhamra
Görla Östra
Görla Mellersta
Görla Industriområde
Backtorp
Campus Roslagen
Gustavslund
Norrtälje Busstation
630 FAQ
Vilken tid börjar 630 buss köra?
Trafiken på sträckan 630 buss börjar gå kl. 07:06 på måndag, tisdag, onsdag, torsdag, fredag.
Vid vilken tid slutar 630 buss att gå?
Trafiken på sträckan 630 buss slutar gå kl. 13:57 på lördag.
Vilken tid ankommer 630 buss?
När anländer Spillersboda brygga - Norrtälje busstation buss? Kolla live ankomsttider för ankomsttider i realtid och för att se hela tidtabellen för linjen Spillersboda brygga - Norrtälje busstation buss som ligger närmast den plats där du befinner dig.
Vad är biljettpriset för 630 (Norrtälje Busstation) buss?
Biljettpriset för Spillersboda brygga - Norrtälje busstation (Norrtälje Busstation) buss är cirka kr39.00.
IFinns det någon 630 buss stopp i närheten av mig?
Klicka här för att se närmaste 630 buss stopp.
630 buss Schema
630 buss rutt körs dagligen. Ordinarie tidtabell är: 07:06 - 19:12
Dag | Öppettider | Turtäthet (min) |
---|---|---|
mån | 07:06 - 19:12 | 93 - 215 |
tis | 07:06 - 19:12 | 93 - 215 |
ons | 07:06 - 19:12 | 93 - 215 |
tor | 07:06 - 19:12 | 93 - 215 |
fre | 07:06 - 19:12 | 93 - 215 |
lör | 13:57 | Enkel avresa |
sön | 15:27 | Enkel avresa |
SL buss Påminnelsetjänst
Se alla uppdateringar för 630 (från Spillersboda Brygga), inklusive information i realtid, buss förseningar, ändrade rutter, ändrade hållplatser och eventuella andra ändringar för linjen. Få en kartvy i realtid över 630 (Norrtälje Busstation) och följ buss när den förflyttar sig över kartan. Ladda ner appen för all information om SL nu.
630 linje buss biljettpris
Biljettpriset för SL 630 (Norrtälje Busstation) är ca kr39.00. Priserna kan ändras beroende på flera faktorer. För mer information om SLs biljettpriser kan du gå till Moovit-appen eller SLs officiella hemsida.
630 (SL)
Det första stoppet för 630 buss är Spillersboda Brygga och sista stoppet är Norrtälje Busstation. 630 (Norrtälje Busstation) kör under alla dagar.
Ytterligare information: 630 har 28 stopp och den totala reselängden för denna rutt är ungefär 30 minuter.
Påväg? Se varför över 1.5 miljoner användare litar på Moovit som den bästa transport appen. Moovit ger dig SL förslag till sträckor, realtid buss spårare, vägbeskrivningar, linjekartor i Stockholm och hjälper till att hitta närmaste 630 buss stopp nära dig. Inget internet tillgängligt? Hämta en offline PDF-karta och buss schema för 630 buss för att ta med på din resa.
Spårare för buss i realtid för linje 630
Följ linje 630 (Norrtälje Busstation) på en karta i realtid och se var den är när den förflyttar sig mellan olika hållplatser. Använd Moovit för att följa linje 630 buss eller som app där du kan se SL buss i realtid och missa aldrig din buss.
Använd appen som en reseplanerare med SLeller en reseplanerare med tunnelbana, spårväg, tåg, buss, färja eller spårvagn för att planera din rutt runt Stockholm. Reseplaneraren visar uppdaterade uppgifter för SL och alla buss, inklusive linje 630, i Stockholm
630 - Alternativa vägar
SL Linjer i Stockholm
- 719 - Tumba station - Skäcklinge/ Tidtabell
- 688 - Oskar Fredriksborg - Rindö smedja/ Tidtabell
- 789 - Södertälje centrum - Vackstanäs/ Tidtabell
- 496 - Nämdöstigen - Slussen/ Tidtabell
- 158 - Spånga station - Vällingby/ Tidtabell
- 222 - Ropsten - Södergarnsvägen/ Tidtabell
- 865 - Skärholmen - Handens station/ Tidtabell
- 311E - Tappström - Sjöängen/ Tidtabell
- 845 - Västerhaninge station - Västra Bondäng/ Tidtabell
- 191 - Norsborg - Centralen/ Tidtabell
- 43B - Farsta strand - Västerhaninge station/ Tidtabell
- 814 - Hedvigslunds torg - Gullmarsplan/ Tidtabell
- 443C - Cityterminalen - Nacka strand/ Tidtabell
- 726 - Fridhemsplan - Tullinge station södra/ Tidtabell
- 317 - Stenhamra centrum - Björkvik/ Tidtabell
- 134 - Julitavägen - Liljeholmen/ Tidtabell
- 430X - Slussen - Eknäs brygga/ Tidtabell
- 439 - Stenslätten - Slussen/ Tidtabell
- 143 - Högdalen - Älvsjö station/ Tidtabell
- 43C - Jakobsbergs station - Bålsta station/ Tidtabell