716 Linje
Bremora
SL
SL 716 buss Tidtabell och hållplatser för rutten (Uppdaterat)
Linjen 716 buss (Bremora) har 13 stopp avgår från Tumba Station och slutar Bremora.
Välj någon av 716 buss stopp nedan för att hitta uppdaterade realtidscheman och se deras färdkarta.
Riktning: Bremora (13 stopp)
Tumba Station
Passvägen
Hålvägen
Toppvägen
Lövholmenvägen
Skäcklinge Gårdsväg
Skäcklinge
Kassmyra
Bergudden
Malmtorp
Vårsta Centrum
Grönfinkvägen
Bremora
716 FAQ
Vilken tid börjar 716 buss köra?
Trafiken på sträckan 716 buss börjar gå kl. 05:25 på måndag, tisdag, onsdag, torsdag, fredag.
Vid vilken tid slutar 716 buss att gå?
Trafiken på sträckan 716 buss slutar gå kl. 01:26 på söndag, måndag, tisdag, onsdag, torsdag.
Vilken tid ankommer 716 buss?
När anländer Bremora buss? Kolla live ankomsttider för ankomsttider i realtid och för att se hela tidtabellen för linjen Bremora buss som ligger närmast den plats där du befinner dig.
Vad är biljettpriset för 716 (Bremora) buss?
Biljettpriset för Bremora (Bremora) buss är cirka kr39.00.
IFinns det någon 716 buss stopp i närheten av mig?
Klicka här för att se närmaste 716 buss stopp.
716 buss Schema
716 buss rutt körs dagligen. Ordinarie tidtabell är: 05:25 - 01:26
Dag | Öppettider | Turtäthet (min) |
---|---|---|
mån | 05:25 - 01:26 | 15 - 30 |
tis | 05:25 - 01:26 | 15 - 30 |
ons | 05:25 - 01:26 | 15 - 30 |
tor | 05:25 - 01:26 | 15 - 30 |
fre | 05:25 - 02:26 | 15 - 30 |
lör | 05:55 - 02:26 | 30 |
sön | 05:55 - 01:26 | 30 |
SL buss Påminnelsetjänst
Se alla uppdateringar för 716 (från Tumba Station), inklusive information i realtid, buss förseningar, ändrade rutter, ändrade hållplatser och eventuella andra ändringar för linjen. Få en kartvy i realtid över 716 (Bremora) och följ buss när den förflyttar sig över kartan. Ladda ner appen för all information om SL nu.
716 linje buss biljettpris
Biljettpriset för SL 716 (Bremora) är ca kr39.00. Priserna kan ändras beroende på flera faktorer. För mer information om SLs biljettpriser kan du gå till Moovit-appen eller SLs officiella hemsida.
716 (SL)
Det första stoppet för 716 buss är Tumba Station och sista stoppet är Bremora. 716 (Bremora) kör under alla dagar.
Ytterligare information: 716 har 13 stopp och den totala reselängden för denna rutt är ungefär 18 minuter.
Påväg? Se varför över 1.5 miljoner användare litar på Moovit som den bästa transport appen. Moovit ger dig SL förslag till sträckor, realtid buss spårare, vägbeskrivningar, linjekartor i Stockholm och hjälper till att hitta närmaste 716 buss stopp nära dig. Inget internet tillgängligt? Hämta en offline PDF-karta och buss schema för 716 buss för att ta med på din resa.
Spårare för buss i realtid för linje 716
Följ linje 716 (Bremora) på en karta i realtid och se var den är när den förflyttar sig mellan olika hållplatser. Använd Moovit för att följa linje 716 buss eller som app där du kan se SL buss i realtid och missa aldrig din buss.
Använd appen som en reseplanerare med SLeller en reseplanerare med tunnelbana, spårväg, tåg, buss, färja eller spårvagn för att planera din rutt runt Stockholm. Reseplaneraren visar uppdaterade uppgifter för SL och alla buss, inklusive linje 716, i Stockholm
716 - Alternativa vägar
SL Linjer i Stockholm
- 715V - Tumba station - Tumba station/ Tidtabell
- 717 - Tumba station - Bremora/ Tidtabell
- 832 - Vega station - Vikingaskolan/ Tidtabell
- 313 - Vändplanen - Svanhagen/ Tidtabell
- 690 - Danderyds sjukhus - Rosengården/ Tidtabell
- 418 - Orminge centrum - Gustavsvik/ Tidtabell
- 708Y - Lilla Dalens begravningsplats - Kvarnhagsvägen/ Tidtabell
- 807 - Brandbergens centrum - Gullmarsplan/ Tidtabell
- 43M - Hemfosa - Västerhaninge station/ Tidtabell
- 442 - Slussen - Boovägen/ Tidtabell
- 3 - Karolinska sjukhuset norra - Södersjukhuset/ Tidtabell
- 627 - Åkerby industriområde - Sollentuna station/ Tidtabell
- 525 - Pukvägen - Sollentuna station/ Tidtabell
- 517 - Spånga station - Kista centrum/ Tidtabell
- 571X - Cederströms slinga - Märsta station/ Tidtabell
- 608 - Rosengården - Humlegården/ Tidtabell
- 691 - Danderyds sjukhus - Pilotvägen/ Tidtabell
- 196 - Hjulsta - Centralen/ Tidtabell
- 840 - Nacka strand - Handens station/ Tidtabell
- 827 - Dåntorpsvägen västra - Lillsjövägen/ Tidtabell