751 Linje
Hovsjöskolan
SL 751 Tidtabell och hållplatser för rutten (Uppdaterat)
Linjen 751 (Hovsjöskolan) har 26 stationer avgår från Björkmossen och slutar Hovsjöskolan.
Välj någon av 751 stationer nedan för att hitta uppdaterade realtidscheman och se deras färdkarta.
Riktning: Hovsjöskolan (26 stopp)
Björkmossen
Ritorpsvägen
Baggåsvägen
Brunnsängsvägen
Ragnhildsborgsvägen
Brunnsängs Centrum
Bruksgatan
Frejagatan
Polhemsgatan
Paradisgränd
Köpmangatan
Södertälje Centrum
Värdsholmsgatan
Sätersgatan
Fribovägen
Erikshällsgatan
Lundbygatan
Torekällberget
Lundbygatan
Lövtorpsvägen
Fridenslundsvägen
Förrådsvägen
Lärlingsvägen
Telgebo
Hovsjö Centrum
Hovsjöskolan
751 FAQ
Vilken tid börjar 751 köra?
Trafiken på sträckan 751 börjar gå kl. 05:15 på måndag, tisdag, onsdag, torsdag, fredag.
Vid vilken tid slutar 751 att gå?
Trafiken på sträckan 751 slutar gå kl. 18:12 på måndag, tisdag, onsdag, torsdag, fredag.
Vilken tid ankommer 751 ?
När anländer Hovsjöskolan ? Kolla live ankomsttider för ankomsttider i realtid och för att se hela tidtabellen för linjen Hovsjöskolan som ligger närmast den plats där du befinner dig.
Vad är biljettpriset för 751 (Hovsjöskolan) ?
Biljettpriset för Hovsjöskolan (Hovsjöskolan) är cirka kr39.00.
IFinns det någon 751 station i närheten av mig?
Klicka här för att se närmaste 751 station.
751 Schema
751 linje kör vardagar. Vanliga schema tider: 05:15 - 18:12
Dag | Öppettider | Turtäthet (min) |
---|---|---|
mån | 05:15 - 18:12 | 12 - 17 |
tis | 05:15 - 18:12 | 12 - 17 |
ons | 05:15 - 18:12 | 12 - 17 |
tor | 05:15 - 18:12 | 12 - 17 |
fre | 05:15 - 18:12 | 12 - 17 |
lör | Inte I Drift | Inte I Drift |
sön | Inte I Drift | Inte I Drift |
SL Påminnelsetjänst
Se alla uppdateringar för 751 (från Björkmossen), inklusive information i realtid, förseningar, ändrade rutter, ändrade hållplatser och eventuella andra ändringar för linjen. Få en kartvy i realtid över 751 (Hovsjöskolan) och följ när den förflyttar sig över kartan. Ladda ner appen för all information om nu.
751 linje biljettpris
Biljettpriset för SL 751 (Hovsjöskolan) är ca kr39.00. Priserna kan ändras beroende på flera faktorer. För mer information om SLs biljettpriser kan du gå till Moovit-appen eller s officiella hemsida.
751
Det första stoppet för 751 är Björkmossen och sista stoppet är Hovsjöskolan. 751 (Hovsjöskolan) kör under vardagar.
Ytterligare information: 751 har 26 stationer och den totala reselängden för denna rutt är ungefär 41 minuter.
Påväg? Se varför över 1.5 miljoner användare litar på Moovit som den bästa transport appen. Moovit ger dig SL förslag till sträckor, realtid spårare, vägbeskrivningar, linjekartor i Stockholm och hjälper till att hitta närmaste 751 stationer nära dig. Inget internet tillgängligt? Hämta en offline PDF-karta och schema för 751 för att ta med på din resa.
Spårare för i realtid för linje 751
Följ linje 751 (Hovsjöskolan) på en karta i realtid och se var den är när den förflyttar sig mellan olika hållplatser. Använd Moovit för att följa linje 751 eller som app där du kan se SL i realtid och missa aldrig din .
Använd appen som en reseplanerare med SLeller en reseplanerare med tunnelbana, spårväg, tåg, buss, färja eller spårvagn för att planera din rutt runt Stockholm. Reseplaneraren visar uppdaterade uppgifter för SL och alla , inklusive linje 751, i Stockholm
751 - Alternativa vägar
SL Linjer i Stockholm
- 548 - Stäket (Kajsas Hof) - Kallhälls station/ Tidtabell
- 541 - Vällingby - Jakobsbergs station/ Tidtabell
- 620X - Aspvägen - Norrtälje busstation/ Tidtabell
- 418 - Orminge centrum - Gustavsvik/ Tidtabell
- 589 - Jupitergatan - SAS-hangaren/ Tidtabell
- 694 - Danderyds sjukhus - Åkersberga station/ Tidtabell
- 629 - Danderyds sjukhus - Norrtorpsvägen/ Tidtabell
- 615 - Arninge station - Täbybadet/ Tidtabell
- 637 - Ellans vändplan - Norrtälje busstation/ Tidtabell
- 968 - Åkersberga station - Åkersberga station/ Tidtabell
- 449 - Edinsvägen - Glasbruksgatan/ Tidtabell
- 575 - Hällsboskolan - Märsta station/ Tidtabell
- 726 - Fridhemsplan - Tullinge station södra/ Tidtabell
- 119 - Backlura - Spånga station/ Tidtabell
- 608 - Rosengården - Humlegården/ Tidtabell
- 654Y - Norrtälje busstation - Norrtälje busstation/ Tidtabell
- 538 - Rotebro station östra - Rosersbergs station västra/ Tidtabell
- 854 - Nickstastigen - Sjögången/ Tidtabell
- 323 - Strömdal - Brommaplan/ Tidtabell
- 440 - Slussen - Bullandö/ Tidtabell