311 - Sluts Hage Tidtabell
Vardagar Tidtabell
Station | Avgång #1 | Avgång #2 | Avgång #3 | Avgång #4 | Avgång #5 | Avgång #6 | Avgång #7 |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Brommaplan T-Bana | - | - | - | 17:31 | - | 20:45 | - |
Åkeshovsvägen | - | - | - | 17:31 | - | 20:45 | - |
Rånövägen | - | - | - | 17:32 | - | 20:46 | - |
Nockeby | - | - | - | 17:33 | - | 20:47 | - |
Brostugan | - | - | - | 17:34 | - | 20:48 | - |
Drottningholm | - | - | - | 17:35 | - | 20:49 | - |
Orangeriet | - | - | - | 17:36 | - | 20:50 | - |
Kanton | - | - | - | 17:37 | - | 20:51 | - |
Lovö Edeby | - | - | - | 17:39 | - | 20:53 | - |
Tillflykten | - | - | - | 17:40 | - | 20:54 | - |
Lindö Lada | - | - | - | 17:42 | - | 20:56 | - |
Malmvik | - | - | - | 17:43 | - | 20:57 | - |
Ekerö Färentunavägen | - | - | - | 17:44 | - | 20:58 | - |
Ekerö Tappström | - | - | - | 17:47 | - | 21:01 | - |
Ekerö Centrum | - | - | - | - | - | - | 00:36 |
Ekerö Ekebyhov | - | - | - | 17:47 | - | 21:01 | 00:36 |
Ekvägen | - | - | - | 17:47 | - | 21:01 | 00:36 |
Närlundavägen | - | - | - | 17:49 | - | 21:03 | 00:37 |
Träkvista Idrottsplats | - | - | - | 17:51 | - | 21:05 | 00:38 |
Ekerö Träkvista | - | - | - | 17:51 | - | 21:05 | 00:38 |
Sanduddens Vägskäl | - | - | - | 17:52 | - | 21:06 | 00:39 |
Ekerö Kyrkväg | - | - | - | 17:56 | - | 21:10 | 00:42 |
Ekerö Prästgård | - | - | - | 17:57 | - | 21:11 | 00:43 |
Nyckelby | - | - | - | 17:58 | - | 21:11 | 00:43 |
Nyckelby Gård | - | - | - | 17:59 | - | 21:12 | 00:44 |
Stavsund | - | - | - | 18:01 | - | 21:14 | 00:46 |
Bergviksvägen | - | - | - | 18:01 | - | 21:15 | 00:47 |
Rastaholm | - | - | - | 18:02 | - | 21:16 | 00:47 |
Rastaborg | - | - | - | 18:03 | - | 21:16 | 00:48 |
Lönnviksvägen | - | - | - | 18:03 | - | 21:17 | 00:49 |
Rastavägen | - | - | - | 18:04 | - | 21:18 | 00:50 |
Slinkbacka | - | - | - | 18:05 | - | 21:19 | 00:50 |
Menhammar | - | - | - | 18:06 | - | 21:20 | 00:51 |
Kärsödrag | - | - | - | 18:07 | - | 21:21 | 00:52 |
Kärsö Gård | - | - | - | 18:08 | - | 21:21 | 00:53 |
Paris | - | - | - | 18:09 | - | 21:22 | 00:54 |
Kärsösund | - | - | - | 18:10 | - | 21:23 | 00:54 |
Ekebyvägen | - | - | - | 18:11 | - | 21:24 | 00:55 |
Husby | - | - | - | 18:12 | - | 21:24 | 00:56 |
Vibohär | - | - | - | 18:13 | - | 21:25 | 00:56 |
Granhammar | - | - | - | 18:13 | - | 21:26 | 00:57 |
Sättra | - | - | - | 18:15 | - | 21:26 | 00:58 |
Marieberg | - | - | - | 18:15 | - | 21:27 | 00:58 |
Farmen | - | - | - | 18:16 | - | 21:27 | 00:58 |
Söderby | - | - | - | 18:16 | - | 21:28 | 00:59 |
Munsö Kyrka | - | - | - | 18:19 | - | 21:29 | 01:00 |
Munsö Skola | 07:50 | 10:42 | 16:30 | 18:24 | 18:10 | 21:35 | 01:07 |
Väsby | 07:49 | 10:41 | 16:29 | 18:23 | 18:09 | 21:35 | 01:06 |
Stenkulla | 07:49 | 10:41 | 16:29 | 18:23 | 18:09 | 21:33 | 01:06 |
Sjöängen | 07:48 | 10:40 | 16:28 | 18:22 | 18:08 | 21:32 | 01:05 |
Fridhem | 07:51 | 10:43 | 16:31 | 18:25 | 18:11 | 21:36 | 01:08 |
Kyrkan | 07:52 | 10:44 | 16:32 | 18:26 | 18:12 | 21:37 | 01:09 |
Norrby | 07:53 | 10:45 | 16:33 | 18:27 | 18:13 | 21:37 | 01:10 |
Granskog | 07:54 | 10:46 | 16:34 | 18:28 | 18:14 | 21:39 | 01:11 |
Nybygget | 07:55 | 10:47 | 16:35 | 18:29 | 18:15 | 21:40 | 01:12 |
Sandvik | 07:56 | 10:48 | 16:36 | - | 18:16 | - | 01:13 |
Sluts Hage | 07:58 | 10:50 | 16:38 | - | 18:18 | - | 01:15 |
söndag och lördag Tidtabell
Station | Avgång #1 | Avgång #2 | Avgång #3 | Avgång #4 | Avgång #5 | Avgång #6 | Avgång #7 |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Brommaplan T-Bana | - | 10:13 | 12:09 | 14:09 | 16:12 | 18:12 | - |
Åkeshovsvägen | - | 10:13 | 12:09 | 14:09 | 16:12 | 18:12 | - |
Rånövägen | - | 10:14 | 12:10 | 14:10 | 16:13 | 18:13 | - |
Nockeby | - | 10:15 | 12:11 | 14:11 | 16:14 | 18:14 | - |
Brostugan | - | 10:16 | 12:12 | 14:12 | 16:15 | 18:15 | - |
Drottningholm | - | 10:17 | 12:13 | 14:13 | 16:16 | 18:16 | - |
Orangeriet | - | 10:18 | 12:14 | 14:14 | 16:17 | 18:17 | - |
Kanton | - | 10:19 | 12:15 | 14:15 | 16:18 | 18:18 | - |
Lovö Edeby | - | 10:21 | 12:17 | 14:17 | 16:20 | 18:20 | - |
Tillflykten | - | 10:22 | 12:18 | 14:18 | 16:21 | 18:21 | - |
Lindö Lada | - | 10:24 | 12:20 | 14:20 | 16:23 | 18:23 | - |
Malmvik | - | 10:25 | 12:21 | 14:21 | 16:24 | 18:24 | - |
Ekerö Färentunavägen | - | 10:26 | 12:22 | 14:22 | 16:25 | 18:25 | - |
Ekerö Tappström | - | 10:29 | 12:25 | 14:25 | 16:28 | 18:28 | - |
Ekerö Centrum | 08:29 | - | - | - | - | - | 00:26 |
Ekerö Ekebyhov | 08:29 | 10:29 | 12:25 | 14:25 | 16:28 | 18:28 | 00:26 |
Ekvägen | 08:29 | 10:29 | 12:25 | 14:25 | 16:28 | 18:28 | 00:27 |
Närlundavägen | 08:31 | 10:31 | 12:27 | 14:27 | 16:30 | 18:30 | 00:29 |
Träkvista Idrottsplats | 08:32 | 10:32 | 12:28 | 14:28 | 16:31 | 18:31 | 00:30 |
Ekerö Träkvista | 08:32 | 10:32 | 12:28 | 14:28 | 16:31 | 18:31 | 00:30 |
Sanduddens Vägskäl | 08:33 | 10:33 | 12:29 | 14:29 | 16:32 | 18:32 | 00:31 |
Ekerö Kyrkväg | 08:36 | 10:37 | 12:33 | 14:33 | 16:36 | 18:36 | 00:34 |
Ekerö Prästgård | 08:37 | 10:38 | 12:34 | 14:34 | 16:37 | 18:37 | 00:35 |
Nyckelby | 08:38 | 10:39 | 12:35 | 14:35 | 16:38 | 18:38 | 00:36 |
Nyckelby Gård | 08:39 | 10:40 | 12:36 | 14:36 | 16:39 | 18:39 | 00:37 |
Stavsund | 08:41 | 10:42 | 12:38 | 14:38 | 16:41 | 18:41 | 00:39 |
Bergviksvägen | 08:41 | 10:42 | 12:39 | 14:39 | 16:41 | 18:41 | 00:39 |
Rastaholm | 08:42 | 10:43 | 12:40 | 14:40 | 16:42 | 18:42 | 00:40 |
Rastaborg | 08:43 | 10:44 | 12:41 | 14:41 | 16:43 | 18:43 | 00:41 |
Lönnviksvägen | 08:43 | 10:44 | 12:41 | 14:41 | 16:43 | 18:43 | 00:41 |
Rastavägen | 08:44 | 10:45 | 12:42 | 14:42 | 16:44 | 18:44 | 00:42 |
Slinkbacka | 08:45 | 10:46 | 12:43 | 14:43 | 16:45 | 18:45 | 00:43 |
Menhammar | 08:46 | 10:47 | 12:44 | 14:44 | 16:46 | 18:46 | 00:44 |
Kärsödrag | 08:47 | 10:48 | 12:46 | 14:46 | 16:47 | 18:47 | 00:45 |
Kärsö Gård | 08:48 | 10:49 | 12:47 | 14:47 | 16:48 | 18:48 | 00:46 |
Paris | 08:49 | 10:50 | 12:47 | 14:47 | 16:49 | 18:49 | 00:47 |
Kärsösund | 08:49 | 10:50 | 12:49 | 14:49 | 16:50 | 18:50 | 00:48 |
Ekebyvägen | 08:50 | 10:51 | 12:50 | 14:50 | 16:51 | 18:51 | 00:49 |
Husby | 08:51 | 10:52 | 12:50 | 14:50 | 16:52 | 18:52 | 00:50 |
Vibohär | 08:52 | 10:53 | 12:51 | 14:51 | 16:53 | 18:53 | 00:51 |
Granhammar | 08:52 | 10:53 | 12:52 | 14:52 | 16:53 | 18:53 | 00:51 |
Sättra | 08:53 | 10:54 | 12:53 | 14:53 | 16:55 | 18:55 | 00:53 |
Marieberg | 08:53 | 10:54 | 12:53 | 14:53 | 16:55 | 18:55 | 00:53 |
Farmen | 08:54 | 10:55 | 12:54 | 14:54 | 16:56 | 18:56 | 00:54 |
Söderby | 08:55 | 10:56 | 12:55 | 14:55 | 16:56 | 18:56 | 00:54 |
Munsö Kyrka | 08:56 | 10:57 | 12:56 | 14:56 | 16:59 | 18:59 | 00:57 |
Munsö Skola | 09:03 | 11:04 | 13:04 | 15:04 | 17:04 | 19:04 | 01:03 |
Väsby | 09:02 | 11:03 | 13:03 | 15:03 | 17:03 | 19:03 | 01:02 |
Stenkulla | 09:02 | 11:03 | 13:03 | 15:03 | 17:03 | 19:03 | 01:01 |
Sjöängen | 09:01 | 11:02 | 13:02 | 15:02 | 17:02 | 19:02 | 01:00 |
Fridhem | 09:04 | 11:05 | 13:05 | 15:05 | 17:05 | 19:05 | 01:03 |
Kyrkan | 09:05 | 11:06 | 13:06 | 15:06 | 17:06 | 19:06 | 01:04 |
Norrby | 09:06 | 11:07 | 13:07 | 15:07 | 17:07 | 19:07 | 01:05 |
Granskog | 09:07 | 11:08 | 13:08 | 15:08 | 17:08 | 19:08 | 01:06 |
Nybygget | 09:08 | 11:09 | 13:09 | 15:09 | 17:09 | 19:09 | 01:08 |
Sandvik | 09:09 | - | - | - | - | - | 01:09 |
Sluts Hage | 09:11 | - | - | - | - | - | 01:11 |
SL Bus tidtabell - 311 (Sluts Hage)
SL Bus-tidtabell för 311 rutten, Sluts Hage, ger pendlare en tillförlitlig tidtabell. Tidtabellen gäller för resplanen från Brommaplan T-Bana station till Sluts Hage station, men tidtabellen kan av olika skäl komma att uppdateras.
Du kan se komma in på en online-tidtabell i realtid eller få en utskrivbar version av Bus-tidtabellen. Planera din resa efter tidtabellen för idag, imorgon, vardagar eller helgen med vår tillförlitliga och aktuella SL-tidtabell. Vi uppdaterar tidtabellen för 311, från Stockholm till Ekerö, dagligen vid midnatt.