446 - Medborgarplatsen Tidtabell
Vardagar Tidtabell
Station | Avgång #1 | Avgång #2 | Avgång #3 | Avgång #4 | Avgång #5 | Avgång #6 | Avgång #7 | Avgång #8 | Avgång #9 | Avgång #10 | Avgång #11 | Avgång #12 | Avgång #13 | Avgång #14 | Avgång #15 | Avgång #16 | Avgång #17 | Avgång #18 | Avgång #19 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nämdöstigen | 06:30 | 06:40 | 06:50 | 07:00 | 07:07 | 07:14 | 07:21 | 07:27 | 07:33 | 07:39 | 07:46 | 07:53 | 08:00 | 08:08 | 08:16 | 08:26 | 08:36 | 08:46 | 08:56 |
Husaröstigen | 06:31 | 06:41 | 06:51 | 07:01 | 07:08 | 07:15 | 07:22 | 07:28 | 07:34 | 07:40 | 07:47 | 07:54 | 08:01 | 08:09 | 08:17 | 08:27 | 08:37 | 08:47 | 08:57 |
Korsöstigen | 06:32 | 06:42 | 06:52 | 07:02 | 07:09 | 07:16 | 07:23 | 07:29 | 07:35 | 07:41 | 07:48 | 07:56 | 08:02 | 08:10 | 08:18 | 08:28 | 08:38 | 08:48 | 08:58 |
Skarpövägen | 06:32 | 06:42 | 06:53 | 07:03 | 07:10 | 07:17 | 07:24 | 07:30 | 07:36 | 07:42 | 07:49 | 07:56 | 08:03 | 08:11 | 08:19 | 08:29 | 08:38 | 08:48 | 08:58 |
Korset | 06:34 | 06:44 | 06:55 | 07:05 | 07:12 | 07:19 | 07:26 | 07:32 | 07:38 | 07:44 | 07:51 | 07:59 | 08:05 | 08:13 | 08:21 | 08:31 | 08:40 | 08:50 | 09:00 |
Sarvträsk | 06:35 | 06:45 | 06:56 | 07:06 | 07:13 | 07:20 | 07:27 | 07:33 | 07:39 | 07:45 | 07:52 | 08:00 | 08:06 | 08:14 | 08:22 | 08:32 | 08:41 | 08:51 | 09:01 |
Orminge Centrum | 06:39 | 06:49 | 07:00 | 07:10 | 07:17 | 07:24 | 07:31 | 07:38 | 07:44 | 07:50 | 07:57 | 08:05 | 08:11 | 08:19 | 08:26 | 08:36 | 08:45 | 08:55 | 09:05 |
Nacka Trafikplats | 06:44 | 06:54 | 07:05 | 07:15 | 07:23 | 07:30 | 07:37 | 07:44 | 07:50 | 07:57 | 08:04 | 08:12 | 08:18 | 08:26 | 08:32 | 08:42 | 08:51 | 09:00 | 09:10 |
Henriksdal | 06:49 | 06:59 | 07:10 | 07:20 | 07:28 | 07:35 | 07:42 | 07:50 | 07:56 | 08:03 | 08:10 | 08:18 | 08:24 | 08:32 | 08:38 | 08:47 | 08:56 | 09:05 | 09:15 |
Londonviadukten | 06:50 | 07:00 | 07:12 | 07:22 | 07:29 | 07:36 | 07:44 | 07:52 | 07:58 | 08:04 | 08:12 | 08:20 | 08:26 | 08:33 | 08:40 | 08:49 | 08:57 | 09:07 | 09:16 |
Ersta Sjukhus | 06:52 | 07:02 | 07:14 | 07:24 | 07:31 | 07:39 | 07:46 | 07:54 | 08:00 | 08:07 | 08:14 | 08:22 | 08:28 | 08:36 | 08:42 | 08:51 | 08:59 | 09:09 | 09:18 |
Skanstull | 06:57 | 07:07 | 07:18 | 07:28 | 07:36 | 07:44 | 07:51 | 08:00 | 08:06 | 08:12 | 08:20 | 08:28 | 08:34 | 08:41 | 08:48 | 08:56 | 09:04 | 09:13 | 09:23 |
Medborgarplatsen | 07:06 | 07:16 | 07:28 | 07:38 | 07:46 | 07:54 | 08:02 | 08:11 | 08:17 | 08:24 | 08:32 | 08:40 | 08:46 | 08:53 | 08:59 | 09:07 | 09:14 | 09:23 | 09:32 |
SL Bus tidtabell - 446 (Medborgarplatsen)
SL Bus-tidtabell för 446 rutten, Medborgarplatsen, ger pendlare en tillförlitlig tidtabell. Tidtabellen gäller för resplanen frånämdöstigen station till Medborgarplatsen station, men tidtabellen kan av olika skäl komma att uppdateras.
Du kan se komma in på en online-tidtabell i realtid eller få en utskrivbar version av Bus-tidtabellen. Planera din resa efter tidtabellen för idag, imorgon, vardagar eller helgen med vår tillförlitliga och aktuella SL-tidtabell. Vi uppdaterar tidtabellen för 446, från Nacka till Stockholm, dagligen vid midnatt.