609 - Lansen Tidtabell
Vardagar Tidtabell
Station | Avgång #1 | Avgång #2 | Avgång #3 | Avgång #4 | Avgång #5 | Avgång #6 | Avgång #7 | Avgång #8 | Avgång #9 | Avgång #10 | Avgång #11 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Danderyds Sjukhus T-Bana | 15:18 | 15:48 | 16:18 | 16:33 | 16:48 | 17:03 | 17:18 | 17:33 | 17:48 | 18:08 | 18:28 |
Golfvägen | 15:19 | 15:49 | 16:19 | 16:34 | 16:49 | 17:04 | 17:19 | 17:34 | 17:49 | 18:09 | 18:28 |
Mörby Centrum T-Bana | 15:20 | 15:50 | 16:20 | 16:35 | 16:50 | 17:05 | 17:20 | 17:35 | 17:50 | 18:10 | 18:29 |
Roslags Näsby Trafikplats E18 | 15:27 | 15:57 | 16:27 | 16:42 | 16:57 | 17:12 | 17:27 | 17:42 | 17:57 | 18:17 | 18:36 |
Viggbyholm Trafikplats | 15:31 | 16:01 | 16:31 | 16:46 | 17:01 | 17:16 | 17:31 | 17:46 | 18:01 | 18:21 | 18:40 |
Täby Norra Bergtorp | 15:32 | 16:02 | 16:32 | 16:47 | 17:02 | 17:17 | 17:32 | 17:47 | 18:02 | 18:22 | 18:41 |
Gribbylund Södra | 15:34 | 16:04 | 16:34 | 16:49 | 17:04 | 17:19 | 17:34 | 17:48 | 18:03 | 18:23 | 18:42 |
Gribbylund Allé | 15:36 | 16:06 | 16:36 | 16:51 | 17:06 | 17:21 | 17:36 | 17:50 | 18:05 | 18:25 | 18:43 |
Forntidsvägen | 15:37 | 16:07 | 16:37 | 16:52 | 17:07 | 17:22 | 17:37 | 17:51 | 18:06 | 18:26 | 18:44 |
Palmstruchs Väg | 15:38 | 16:08 | 16:38 | 16:53 | 17:08 | 17:23 | 17:38 | 17:52 | 18:07 | 18:27 | 18:45 |
Gribbylund Centrum | 15:40 | 16:10 | 16:40 | 16:55 | 17:10 | 17:25 | 17:40 | 17:54 | 18:09 | 18:29 | 18:47 |
Furuvägen | 15:41 | 16:11 | 16:41 | 16:56 | 17:11 | 17:26 | 17:41 | 17:55 | 18:10 | 18:30 | 18:48 |
Armévägen | 15:42 | 16:12 | 16:43 | 16:58 | 17:13 | 17:28 | 17:43 | 17:57 | 18:12 | 18:31 | 18:49 |
Myrängsvägen | 15:43 | 16:13 | 16:44 | 16:59 | 17:14 | 17:29 | 17:44 | 17:58 | 18:13 | 18:32 | 18:50 |
Läsargränd | 15:44 | 16:14 | 16:45 | 17:00 | 17:15 | 17:30 | 17:45 | 17:59 | 18:14 | 18:33 | 18:51 |
Predikantvägen | 15:45 | 16:15 | 16:46 | 17:01 | 17:16 | 17:31 | 17:46 | 18:00 | 18:15 | 18:34 | 18:52 |
Sveavägen | 15:46 | 16:16 | 16:47 | 17:02 | 17:17 | 17:32 | 17:47 | 18:01 | 18:16 | 18:35 | 18:53 |
Lansen | 15:48 | 16:18 | 16:49 | 17:04 | 17:19 | 17:34 | 17:49 | 18:03 | 18:18 | 18:37 | 18:55 |
SL Bus tidtabell - 609 (Lansen)
SL Bus-tidtabell för 609 rutten, Lansen, ger pendlare en tillförlitlig tidtabell. Tidtabellen gäller för resplanen från Danderyds Sjukhus T-Bana station till Lansen station, men tidtabellen kan av olika skäl komma att uppdateras.
Du kan se komma in på en online-tidtabell i realtid eller få en utskrivbar version av Bus-tidtabellen. Planera din resa efter tidtabellen för idag, imorgon, vardagar eller helgen med vår tillförlitliga och aktuella SL-tidtabell. Vi uppdaterar tidtabellen för 609, från Danderyd till Täby, dagligen vid midnatt.