502-linja
Kallio
HSL
HSL 502 bussi Reitin aikataulu ja pysäkit (päivitetty)
502-bussilla (Kallio) on 22 pysäkkiä alkaen asemalta Leppävaara ja päättyen asemalle Karhupuisto.
Valitse alta mikä tahansa 502-bussin asema nähdäksesi reaaliaikaiset aikataulut ja reittikartan.
Kohde: Kallio (22 pysäkkiä)
Leppävaara
Komentajankatu
Perkkaankuja
Majurinpolku
Majurinkulma
Tarvaspääntie
Niemenmäki
Lokkalantie
Munkkiniemen Aukio
Paciuksenkaari
Meilahdentie
Haartmaninkatu
Naistenklinikka
Kirjailijan Puisto
Ratikkamuseo
Töölön Kisahalli
Linnanmäki (Etelä)
Wallininkatu
Kuntatalo
Castréninkatu
Kallion Virastotalo
Karhupuisto
502 UKK
Mihin aikaan 502 bussi aloittaa kulkemisen?
Palvelut 502 bussi -pysäkillä klo 05:00 päivnä maanantai, tiistai, keskiviikko, perjantai.
Mihin aikaan 502 bussi lopettaa kulkemisen?
Palvelut 502 bussi -pysäkillä klo 22:27 päivnä maanantai, tiistai, keskiviikko, perjantai.
Milloin 502 bussi saapuu?
Milloin Kallio Bussi -linja tulee? Katso osoitteesta Tarkista live-saapumisajat reaaliaikaiset saapumisajat ja linjan Kallio Bussi aikataulut.
Kuinka paljon maksaa 502 (Kallio) bussi?
Kallio (Kallio) bussi-lippu maksaa noin €2.80.
Kulkeeko toimijan HSL linja 502 bussi seuraavana päivänä: Helatorstai?
Linjan 502 bussi toiminta-ajat voivat muuttua seuraavana päivänä: Helatorstai. Tarkista Moovit-sovelluksesta viimeisimmät muutokset ja reaaliaikaiset päivitykset.
Onko lähelläni 502 bussi pysäkki?
Klikkaa tästä nähdäksesi lähimmän 502 bussi pysäkki.
502-bussi -aikataulu
502 bussi reitti kulkee päivittäin. Säännölliset aikataulut: 05:00 - 22:27
Päivä | Kulkuajat | Vuoroväli (min) |
---|---|---|
ma | 05:00 - 22:27 | 10 - 30 |
ti | 05:00 - 22:27 | 10 - 30 |
ke | 05:00 - 22:27 | 10 - 30 |
to | 06:00 - 22:28 | 30 |
pe | 05:00 - 22:27 | 10 - 30 |
la | 06:00 - 22:28 | 20 - 30 |
su | 06:00 - 22:28 | 30 |
HSL:n bussipalveluhälytykset
Katso kaikki päivitykset asemalla 502 (asemalta Leppävaara), mukaan lukien reaaliaikaiset tilatiedot, bussi viivästykset, reittimuutokset, pysäkkien sijainnin muutokset ja muut palvelumuutokset. Hanki reaaliaikainen karttanäkymä kohteesta 502 (Kallio) ja seuraa liikennettä bussi sen liikkuessa kartalla. Lataa sovellus saadaksesi kaikki HSL tiedot nyt.
502 -linjan bussi-maksu
HSL 502 (Kallio) kyydin hinta on noin €2.80. Hinnat voivat muuttua useiden tekijöiden perusteella. Lisätietoja yrityksen HSL lippukustannuksista on Moovit-sovelluksessa tai HSL:n virallisella verkkosivustolla.
502 (HSL)
502-bussin ensimmäinen pysäkki on Leppävaara ja viimeinen pysäkki on Karhupuisto. 502 (Kallio) kulkee joka päivä.
Lisätietoa: 502 -linjalla on 22 pysäkkiä sekä tämän reitin kokonaiskesto on noin 36 minuuttia.
Oletko matkalla? Näe, miksi yli 1.5 miljoonaa käyttäjää luottaa Moovitiin parhaana joukkoliikennesovelluksena. Moovit tarjoaa sinulle HSL -liikenneyhtiöiden ehdottamia reittejä, reaaliaikaisen bussiseurannan, liveohjeet, linjan reittikarttoja kaupungissa Helsinki, sekä se auttaa löytämään lähimmät 502-bussi-asemat. Eikö sinulla ole Internet-yhteyttä? Lataa matkallle mukaan offline-PDF-kartta ja bussi-aikataulu 502-bussi-linjalle.
Linjojen 502 reaaliaikainenBussi seuranta
Seuraa linjaa 502 (Kallio) live-kartalla ja seuraa sen liikkumista eri asemien välillä. Käytä Moovitia linjan 502 bussi -seurantasovelluksenaHSL bussi, niin et koskaan jää paitsi bussi reaaliaikaisista tiedoista.
Käytä sovellusta matkasuunnittelijana yritykselle HSL tai matkasuunnittelijana alueelle Metro, Raitiovaunu, Juna, Bussi tai Lautta suunnitellaksesi reitin ympäri Helsinki. Matkasuunnittelija näyttää päivitetyt tiedot kohteista HSL ja kaikista {{TRANSIT TYPE}}, mukaan lukien linja 502, Helsinki
502 - Vaihtoehtoiset ohjeet
HSL -yhtiön linjat kaupungissa Helsinki
- 121 - Kamppi-Olari/ Aikataulu
- 901K - Luoma-Masala-Gesterby-Hirsala/ Aikataulu
- 721 - Hakaniemi-Honkanummi-Havukoski-Päiväkumpu-Koivukylä/ Aikataulu
- 916K - Kuntakeskus-Siuntion kylpyä-Siuntion kk.-Suitia-Pauni/ Aikataulu
- 213 - Kamppi-Meilahti-Suvela-Espoon keskus-Kauklahti/ Aikataulu
- 965 - Hyrylä-Jäniksenlinna-Perttu-Jokela/ Aikataulu
- 118N - Kamppi-Tapiola (M)-Suurpelto-Kauniainen-Jorvi/ Aikataulu
- 33 - Munkkivuori-Ritolehto/ Aikataulu
- 85 - Herttoniemi(M)-Jollas/ Aikataulu
- 570 - Mellunmäki(M)-Tikkurila-Aviapolis-Lentoasema/ Aikataulu
- 375V - Myyrmäki-Kalajärvi-(Vihti)/ Aikataulu
- 231N - Elielinaukio-Leppävaara-Lintuvaara-Vanhakartano/ Aikataulu
- 984K - Hindsby (Knuters)-Nikkilä- Mårsbackantie-Talma/ Aikataulu
- 195 - Nysvidja - Siuntio -Störsvik - Kela/ Aikataulu
- 964 - Hyrylä-Paijala-Rusutjärvi-Rannikonmäki/ Aikataulu
- 633N - Rautatientori-Simonkylä-Leinelä-Korso-Ahjo-Keravan asema/ Aikataulu
- 137 - Matinkylä (M)-Matinkallio-Piispankylä-Kuitinmäki/ Aikataulu
- 902K - Pikkalan tehdas-Kirkkonummi-Porkkala/ Aikataulu
- 975 - Kerava as.- Kaleva - Mattilanpuisto/ Aikataulu
- 116 - Tapiola-Pohjois-Tapiola/ Aikataulu