Fortsæt til primært indhold
Bus - 217

217

Jyllingecentret

Movia

217 bus Køreplan

217 bus rute går om hver dag. Normale driftstider: 05:43 - 19:43

Dag Kørselstider
mandag 05:43 - 19:43
tirsdag 05:43 - 19:43
onsdag 05:43 - 19:43
torsdag 05:43 - 19:43
fredag 05:43 - 19:43
lørdag 07:42 - 19:42
søndag 07:42 - 19:42
Vis den fulde rejseplan

217 bus Rutekort

217 bus Linjekort

217 bus Ruteplan og stoppesteder

217 bus (retning: Jyllingecentret) har 17 stoppesteder med afgang fra Veksø St. (Hovevej) og endestation Jyllingecentret (Jyllinge Parkvej).

217 bus køreplansoversigt for næste uge: Begynder at køre kl. 05:43 og stopper kl. 19:43. Kørselsdage denne uge: hver dag.

Vælg hvilken som helst af 217 bus stoppesteder herunder for at få opdaterede køreplaner i realtid og se deres rutekort.

Se på kort

Retning: Jyllingecentret (17 stop)

Se PDF: 217 køreplan, stoppesteder og kort

217 OSS

  • Hvad tid begynder 217 busat køre?

    Service på bus 217 begynder kl. 05:43 på mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, fredag.

    Flere detaljer
  • Hvad tider holder 217 bus op med at køre?

    Service på bus 217 stopper kl. 19:42 på søndag, lørdag.

    Flere detaljer
  • Hvad tid ankommer 217 bus?

    Hvornår ankommer Bus Jyllingecentret linjen? Klik her for at se ankomsttider i realtid og for at se hele køreplanen for den Bus Jyllingecentret linje, der er tættest på din placering.

    Flere detaljer

Liste over 217 bus stoppesteder

Veksø St. (Hovevej) • Løjesøvej (Hovevej) • Holmevej 131 (Holmevej) • Ellevej (Holmevej) • Knudsbjergvej (Holmevej) • Holmegård (Holmevej) • Piledyssen (Holmevej) • Stendyssevej (Piledyssen) • Gundsømagle Rosentorvet (Gulddyssevej) • Gundsømagle Kirke (Sognevej) • Nyvej (Sognevej) • Hejnstrupvej (Sognevej) • Sognevej 50 (Sognevej) • Margretheskolen (Sognevej) • Margretheskolen (Frederiksborgvej) • Spraglehøjvej (Frederiksborgvej) • Jyllingecentret (Jyllinge Parkvej)

Liste over gader under 217 bus

Holmevej • Holmevej 31 • Holmeager 12 • Piledyssen 30 • Gulddyssevej • Hovedgaden 6 • Sognevej 13 • Nyvej 20 • Margrethevej 1 • Jyllinge Parkvej

217 bus Køreplan

217 bus rute kører hver dag. Almindelig køreplan: 05:43 - 19:43

Dag Kørselstider
mandag 05:43 - 19:43
tirsdag 05:43 - 19:43
onsdag 05:43 - 19:43
torsdag 05:43 - 19:43
fredag 05:43 - 19:43
lørdag 07:42 - 19:42
søndag 07:42 - 19:42

Servicealarmer for Movia Bus

For service alarmer for Movia bus bedes du tjekke Moovit App. Desuden kan du få oplysninger i realtid om bus status, busforsinkelser, ændringer af bus ruter, ændret placering af stoppesteder og eventuelle service ændringer.

Den mest populære urbane transportapp i Danmark.
Alle lokale transportmuligheder i en enkelt app
Get it on Google Play Download on the App Store

217 (Movia)

Det første stop på 217 bus ruten er Veksø St. (Hovevej), og det sidste stop er Jyllingecentret (Jyllinge Parkvej). 217 (retning: Jyllingecentret) går hver dag.

Yderligere oplysninger: 217 har 17 stoppesteder og den samlede transport tid for denne rute er ca. 21 minutter.

Er du på farten? Se, hvorfor over 865 million brugere stoler på Moovit som den bedste app for offentlig transport. Moovit giver dig Movia foreslåede ruter, tracker med realtid bus, live vejvisning, linjerutekort for Danmark, og hjælper dig med at finde den nærmeste 217 bus stoppesteder omkring dig. Har du ingen internetforbindelse? Download et offline PDF kort og bus køreplan for 217 busfor at komme på.

217 i nærheden af mig

Alternative ruter

Lettere at få oplysninger om linje 217 med appen!