Fortsæt til primært indhold
Bus - 133

133

Valby St. Lyshøjgårdsvej (Lyshøjgårdsvej) - Avedøre St.

Movia

133 bus Køreplan

133 bus rute går om hver dag. Normale driftstider: 00:06 - 23:36

Dag Kørselstider
mandag 00:06 - 23:36
tirsdag 00:06 - 23:36
onsdag 00:06 - 23:36
torsdag 00:06 - 23:36
fredag 00:06 - 23:36
lørdag 00:06 - 23:36
søndag 00:06 - 23:36
Vis den fulde rejseplan

133 bus Rutekort

133 bus Linjekort

133 bus Ruteplan og stoppesteder

133 bus (retning: Avedøre St.) har 22 stoppesteder med afgang fra Valby St. Lyshøjgårdsvej (Lyshøjgårdsvej) og endestation Avedøre St..

133 bus køreplansoversigt for næste uge: Begynder at køre kl. 00:06 og stopper kl. 23:36. Kørselsdage denne uge: hver dag.

Vælg hvilken som helst af 133 bus stoppesteder herunder for at få opdaterede køreplaner i realtid og se deres rutekort.

Se på kort

Retning: Avedøre St. (22 stop)

Se PDF: 133 køreplan, stoppesteder og kort

133 OSS

  • Hvad tid begynder 133 busat køre?

    Service på bus 133 begynder kl. 00:06 på søndag, mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, fredag, lørdag.

    Flere detaljer
  • Hvad tider holder 133 bus op med at køre?

    Service på bus 133 stopper kl. 23:36 på søndag, mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, fredag, lørdag.

    Flere detaljer
  • Hvad tid ankommer 133 bus?

    Hvornår ankommer Bus Valby St. Lyshøjgårdsvej (Lyshøjgårdsvej) - Avedøre St. linjen? Klik her for at se ankomsttider i realtid og for at se hele køreplanen for den Bus Valby St. Lyshøjgårdsvej (Lyshøjgårdsvej) - Avedøre St. linje, der er tættest på din placering.

    Flere detaljer

Liste over 133 bus stoppesteder

Valby St. Lyshøjgårdsvej (Lyshøjgårdsvej) • Toftegårds Plads (Vigerslev Allé) • Peder Hjorts Vej (Vigerslev Allé) • Vigerslev Allé Skole (Vigerslev Allé) • Fengersvej (Vigerslev Allé) • Vigerslev Allé St. (Vigerslev Allé) • Nøddehaven (Retortvej) • Retortvej (Folehaven) • Hestehaven (Folehaven) • Danhaven (Folehaven) • Krogstens Allé (Sønderkær) • Arnold Nielsens Boulevard (Hvidovrevej) • Høvedstensvej (Hvidovrevej) • Arnold Nielsens Boulevard 60 • Bibliotekvej (Arnold Nielsens Boulevard) • Gurrevej (Arnold Nielsens Boulevard) • Brostykkevej (Avedøre Havnevej) • Dybenskærvej (Avedøre Havnevej) • Avedøre Havnevej (Gammel Køge Landevej) • Tårnfalkevej (Gammel Køge Landevej) • Parallelvej (Byvej) • Avedøre St.

133 bus Køreplan

133 bus rute går om hver dag. Normale driftstider: 00:06 - 23:36

Dag Kørselstider
mandag 00:06 - 23:36
tirsdag 00:06 - 23:36
onsdag 00:06 - 23:36
torsdag 00:06 - 23:36
fredag 00:06 - 23:36
lørdag 00:06 - 23:36
søndag 00:06 - 23:36

Servicealarmer for Movia Bus

For service alarmer for Movia bus bedes du tjekke Moovit App. Desuden kan du få oplysninger i realtid om bus status, busforsinkelser, ændringer af bus ruter, ændret placering af stoppesteder og eventuelle service ændringer.

Den mest populære urbane transportapp i Danmark.
Alle lokale transportmuligheder i en enkelt app
Get it on Google Play Download on the App Store

133 (Movia)

Det første stop på 133 bus ruten er Valby St. Lyshøjgårdsvej (Lyshøjgårdsvej), og det sidste stop er Avedøre St.. 133 (retning: Avedøre St.) går hver dag.

Yderligere oplysninger: 133 har 22 stoppesteder og den samlede transport tid for denne rute er ca. 25 minutter.

Er du på farten? Se, hvorfor over 930 million brugere stoler på Moovit som den bedste app for offentlig transport. Moovit giver dig Movia foreslåede ruter, tracker med realtid bus, live vejvisning, linjerutekort for Danmark, og hjælper dig med at finde den nærmeste 133 bus stoppesteder omkring dig. Har du ingen internetforbindelse? Download et offline PDF kort og bus køreplan for 133 busfor at komme på.

133 i nærheden af mig

133 - AAlternative ruter

Lettere at få oplysninger om linje 133 med appen!