15 linje
Clausholmvej/Paderup Boulevard (Randers Kom) - Randers Busterminal
Midttrafik
Midttrafik 15 bus Ruteplan og stop (Opdateret)
15 bus (Kristrup Skole/Skolegade (Randers Kom)) har 39 stoppesteder med afgang fra Moselund (Randers Kom) og endestation Kristrup Skole/Skolegade (Randers Kom).
Vælg hvilken som helst af 15 bus stoppesteder herunder for at få opdaterede køreplaner i realtid og se deres rutekort.
Retning: Kristrup Skole/Skolegade (Randers Kom) (39 stop)
Moselund (Randers Kom)
Clausholmvej/Eriksborgvej (Randers Kom)
Stånum (Randers Kom)
Mikkelstrupvej/Stånumvej (Randers Kom)
Munkdrup (Randers Kom)
Munkdrup/Æbleplantagen (Randers Kom)
Merkurvej/Tritonvej (Randers Kom)
Ledavej/Tritonvej (Randers Kom)
Adonisvej/Tritonvej (Randers Kom)
Dania/Minervavej (Randers Kom)
Tradium/Minervavej (Randers Kom)
Paderup Gymnasium/Paderup Blvd.
Clausholmvej/Paderup Boulevard (Randers Kom)
Ridecentret/Lykkeshøjvej (Randers Kom)
Clausholmvej/Eriksborgvej (Randers Kom)
Moselund (Randers Kom)
Stribsighusevej/Lykkeshøjvej (Randers Kom)
Mariesmindevej Vest (Randers Kom)
Edithsminde/Romaltvej (Randers Kom)
Fridasminde/Romaltvej (Randers Kom)
Hannesminde/Romaltvej (Randers Kom)
Clausholmvej/Paderup Boulevard (Randers Kom)
Romaltvej/Mejerivej (Randers Kom)
Clausholmvej/Holger Danskes Vej (Randers Kom)
Romalt Aktivitetshal/Romaltvej (Randers Kom)
Takslunden/Romaltvej (Randers Kom)
Kaskelotten/Romalt Boulevard (Randers Kom)
Trendevangen/Gl. Romaltvej (Randers Kom)
Rensdyrvej/Gl. Romaltvej (Randers Kom)
Dådyrvej/Rensdyrvej (Randers Kom)
Hjaltesvej/Kristrupvej (Randers Kom)
Kristrup Møllevej/Kristrupvej (Randers Kom)
Absalonsvej/Clausholmvej (Randers Kom)
Holger Danskes Vej (Randers Kom)
Tirsdalens Skole/R. Hougårds Vej (Randers Kom)
Tirsdalens Skole Vest (Randers Kom)
Tirsdalens Plejehjem (Randers Kom)
Olufsvej/R. Hougårds Vej (Randers Kom)
Kristrup Skole/Skolegade (Randers Kom)
15 OSS
Hvad tid begynder 15 busat køre?
Service på bus 15 begynder kl. 07:15 på mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, fredag.
Hvad tider holder 15 bus op med at køre?
Service på bus 15 stopper kl. 15:37 på mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, fredag.
Hvad tid ankommer 15 bus?
Hvornår ankommer bus Clausholmvej/Paderup Boulevard (Randers Kom) - Randers Busterminal linjen? Tjek live ankomsttider for at se ankomsttider i realtid og for at se hele køreplanen for den bus Clausholmvej/Paderup Boulevard (Randers Kom) - Randers Busterminal linje, der er tættest på din placering.
Er der en 15 bus stop i nærheden af mig?
Klik her for at se den nærmeste 15 bus stop.
15 bus Køreplan
15 bus rute går om arbejdsdage. Normale driftstider: 07:15 - 15:37
Dag | Kørselstider | Hyppighed (min) |
---|---|---|
man | 07:15 - 15:37 | 60 - 317 |
tir | 07:15 - 15:37 | 60 - 317 |
ons | 07:15 - 15:37 | 60 - 317 |
tor | 07:15 - 15:37 | 60 - 317 |
fre | 07:15 - 15:37 | 60 - 317 |
lør | Ikke I Drift | Ikke I Drift |
søn | Ikke I Drift | Ikke I Drift |
Servicealarmer for Midttrafik bus
Se alle opdateringer på 15 (fra Moselund (Randers Kom)), herunder information om realtidstatus, forsinkelser på bus, ændringer af ruter, ændringer af stoppestedsplaceringer og eventuelle andre ændringer af servicen. Få et realtidskort over 15 (Kristrup Skole/Skolegade (Randers Kom)) og spore bus mens den bevæger sig på kortet. Download appen for al information fra Midttrafik nu.
15 linje bus billetpris
Midttrafik 15 (Kristrup Skole/Skolegade (Randers Kom)) priser kan ændre sig baseret på flere faktorer. For mere information om billetpriser hos Midttrafik, tjek Moovit-appen eller Midttrafiks officielle hjemmeside.
15 (Midttrafik)
Det første stop på 15 bus ruten er Moselund (Randers Kom), og det sidste stop er Kristrup Skole/Skolegade (Randers Kom). 15 (Kristrup Skole/Skolegade (Randers Kom)) går arbejdsdage.
Yderligere oplysninger: 15 har 39 stoppesteder og den samlede transport tid for denne rute er ca. 17 minutter.
Er du på farten? Se, hvorfor over 1.5 million brugere stoler på Moovit som den bedste app for offentlig transport. Moovit giver dig Midttrafik foreslåede ruter, tracker med realtid bus, live vejvisning, linjerutekort for Danmark, og hjælper dig med at finde den nærmeste 15 bus stoppesteder omkring dig. Har du ingen internetforbindelse? Download et offline PDF kort og bus køreplan for 15 busfor at komme på.
Linje 15 bus sporing i realtid
Spor linje 15 (Kristrup Skole/Skolegade (Randers Kom)) på et live kort i realtid og følg dens placering, mens den bevæger sig mellem stationer. Brug Moovit til sporing af linje 15 bus eller en live Midttrafik bus sporingsapp, så du aldrig kommer forsent til bus
Brug appen som rejseplanlægger for Midttrafik eller rejseplanlægger for metro, jernbane, bus, bybane eller færge til at planlægge din rute omkring Danmark. Rejseplanlæggeren viser opdaterede data for Midttrafik og enhver bus, inklusive linje 15, i Danmark
15 - AAlternative ruter
Midttrafik linjer i Danmark
- 671 - Horsens Trafikterminal - Lundskolen (Horsens Kommune)/ Tidsplan
- 422 - Skolevej/Breum (Skive kom) - Skolevej/Breum (Skive kom)/ Tidsplan
- 107 - Overby Skovvej/Horsensvej (Skanderborg Kom) - Skanderborg St. (Skanderborg Kom)/ Tidsplan
- 1 - Liseborg Centret (Viborg Kom) - Skaldehøjvej Vendeplads (Viborg Kom)/ Tidsplan
- 1002 - Odder Busterminal - Skovbakkeskolen (Odder Kom)/ Tidsplan
- 569 - Nørre Nebel St. - Skjern Rtb. (Ringkøbing-Skjern Kom)/ Tidsplan
- 32 - Lystrup/Bygaden (Aarhus Kom) - Egaa Gymnasium/Mejlbyvej (Aarhus Kom)/ Tidsplan
- 745 - Løgstrup (Viborg Kom) - Knudby (Viborg Kom)/ Tidsplan
- 10 - Hammel Rtb. - Hammel Idrætscenter/Tilemannsvej/ Tidsplan
- 2A - Endestation/Nordskellet (Randers Kom) - Tjærby Diger Allé/Tjærbyvangsvej (Randers Kom)/ Tidsplan
- 16 - Mårslet/Nymarks Allé (Aarhus Kom) - Mejlby/Gl. Kaløvej (Aarhus Kom)/ Tidsplan
- 319 - Auning (Norddjurs Kom) - Hornslet St. (Syddjurs Kom)/ Tidsplan
- 751 - Viborg Rtb. - Tindbæk (Viborg Kom)/ Tidsplan
- 596 - Stadion Allé (Sønder Omme) - Skjern Rtb. (Ringkøbing-Skjern Kom)/ Tidsplan
- 331 - Skanderborg Busterminal - Odder Busterminal/ Tidsplan
- 502 - Brædstrup Rtb. (Horsens Kom) - Campus Skanderborg/Højvangens Torv/ Tidsplan
- 925X - Aarhus Banegårdsplads/Banegårdspladsen (Flybus) - Aarhus Lufthavn (Syddjurs Kom)/ Tidsplan
- 22 - Grauballe (Silkeborg Kom) - Grauballe Skole (Silkeborg Kom)/ Tidsplan
- 352 - Glesborg (Norddjurs Kom) - Grenaa Gymnasium (Norddjurs Kom)/ Tidsplan
- 6 - Horsens Trafikterminal - Horsens Trafikterminal/ Tidsplan