21 linje
Rødovre St. - Hellerup St.
Movia
Movia 21 bus Ruteplan og stop (Opdateret)
21 bus (Rødovre St.) har 33 stoppesteder med afgang fra Hellerup St. og endestation Rødovre St..
Vælg hvilken som helst af 21 bus stoppesteder herunder for at få opdaterede køreplaner i realtid og se deres rutekort.
Retning: Rødovre St. (33 stop)
Hellerup St.
Callisensvej (Strandvejen)
Tuborg Boulevard (Strandvejen)
Lundevangen (Tuborgvej)
Estersvej (Tuborgvej)
Rymarksvej (Tuborgvej)
Rygårds Allé (Tuborgvej)
Sankt Lukas Stiftelsen (Tuborgvej)
Lyngbyvej (Tuborgvej)
Ellehøj (Tuborgvej)
Emdrup Søpark (Tuborgvej)
Emdrup St. (Tuborgvej)
Bispebjerg Hospital (Tuborgvej)
Tagensvej (Tuborgvej)
Frederiksborgvej (Tomsgårdsvej)
Birkedommervej (Tomsgårdsvej)
Hulgårds Plads (Hulgårdsvej)
Borups Allé (Hulgårdsvej)
Grøndal Centret (Hulgårdsvej)
Godthåbsvej (Hulgårdsvej)
Limfjordsvej (Rebildvej)
C.F. Richs Vej (Grøndals Parkvej)
Flintholm St. (Grøndals Parkvej)
Jernbane Allé (Grøndals Parkvej)
Langdraget (Grøndals Parkvej)
Peter Bangs Vej (Ålholmvej)
Ålholm Plads (Roskildevej)
Peter Bangs Vej (Roskildevej)
Damhustorvet (Roskildevej)
Hvidovrevej (Randrupvej)
Randrupvej (Damhus Boulevard)
Hendriksholm Kirke (Damhus Boulevard)
Rødovre St.
21 OSS
Hvad tid begynder 21 busat køre?
Service på bus 21 begynder kl. 00:16 på søndag, mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, fredag, lørdag.
Hvad tider holder 21 bus op med at køre?
Service på bus 21 stopper kl. 23:56 på søndag, mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, fredag, lørdag.
Hvad tid ankommer 21 bus?
Hvornår ankommer Bus Rødovre St. - Hellerup St. linjen? Tjek live ankomsttider for at se ankomsttider i realtid og for at se hele køreplanen for den Bus Rødovre St. - Hellerup St. linje, der er tættest på din placering.
Er der en 21 bus stop i nærheden af mig?
Klik her for at se den nærmeste 21 bus stop.
21 bus Køreplan
21 bus rute kører hver dag. Almindelig køreplan: 00:16 - 23:56
Dag | Kørselstider | Hyppighed (min) |
---|---|---|
man | 00:16 - 23:56 | 9 - 20 |
tir | 00:16 - 23:56 | 9 - 20 |
ons | 00:16 - 23:56 | 9 - 20 |
tor | 00:16 - 23:56 | 9 - 20 |
fre | 00:16 - 23:56 | 9 - 20 |
lør | 00:16 - 23:56 | 15 - 20 |
søn | 00:16 - 23:56 | 15 - 22 |
Servicealarmer for Movia bus
Se alle opdateringer på 21 (fra Hellerup St.), herunder information om realtidstatus, forsinkelser på bus, ændringer af ruter, ændringer af stoppestedsplaceringer og eventuelle andre ændringer af servicen. Få et realtidskort over 21 (Rødovre St.) og spore bus mens den bevæger sig på kortet. Download appen for al information fra Movia nu.
21 linje bus billetpris
Movia 21 (Rødovre St.) priser kan ændre sig baseret på flere faktorer. For mere information om billetpriser hos Movia, tjek Moovit-appen eller Movias officielle hjemmeside.
21 (Movia)
Det første stop på 21 bus ruten er Hellerup St., og det sidste stop er Rødovre St.. 21 (Rødovre St.) går hver dag.
Yderligere oplysninger: 21 har 33 stoppesteder og den samlede transport tid for denne rute er ca. 37 minutter.
Er du på farten? Se, hvorfor over 1.5 million brugere stoler på Moovit som den bedste app for offentlig transport. Moovit giver dig Movia foreslåede ruter, tracker med realtid bus, live vejvisning, linjerutekort for Danmark, og hjælper dig med at finde den nærmeste 21 bus stoppesteder omkring dig. Har du ingen internetforbindelse? Download et offline PDF kort og bus køreplan for 21 busfor at komme på.
Linje 21 Bus sporing i realtid
Spor linje 21 (Rødovre St.) på et live kort i realtid og følg dens placering, mens den bevæger sig mellem stationer. Brug Moovit til sporing af linje 21 bus eller en live Movia bus sporingsapp, så du aldrig kommer forsent til bus
Brug appen som rejseplanlægger for Movia eller rejseplanlægger for Metro, Jernbane, Bus, Bybane eller Færge til at planlægge din rute omkring Danmark. Rejseplanlæggeren viser opdaterede data for Movia og enhver bus, inklusive linje 21, i Danmark
21 - AAlternative ruter
Movia linjer i Danmark
- 591 - Høng skole (Rosenvænget) - Høng St. (Jernbanevej)/ Tidsplan
- 511 - Hvalsø St. - Tølløse St. (Jernbanevej)/ Tidsplan
- 596 - Kirke Helsinge Skole (Skolegade) - Jerslev Hvidebækhallen (Skolevejsstien)/ Tidsplan
- 26 - Bellahøj (Frederikssundsvej) - Sankt Annæ Plads Skuespilhuset (Sankt Annæ Plads)/ Tidsplan
- 762 - Vink - Holeby Skole (Vestervej) - Holeby Skole (Vestervej)/ Tidsplan
- 302 - Sophienlund (Sophienborg Allé) - Egedammen (Fredskovhellet)/ Tidsplan
- 171 - Hellerup St. - Hellerup St./ Tidsplan
- 693 - Fuglebjerg Terminal (Sandvedvej) - Fuglebjerg Terminal (Sandvedvej)/ Tidsplan
- 327 - Frederiksværk St. (Stationspladsen) - Melby St. (Melby Stationsvej)/ Tidsplan
- 101A - Hastrup Fasanvej (Langelandsvej) - Køge Nord St. (Nordstjernen)/ Tidsplan
- 134 - Hvidovre St. (Hvidovrevej) - Friheden St. (Gammel Køge Landevej)/ Tidsplan
- 500S - Ørestad St. (Ørestads Boulevard) - Kokkedal St./ Tidsplan
- 440R - Ringsted St. - Haslev St. (Stationspladsen)/ Tidsplan
- 110R - Roskilde St. Sygehuset (Ny Østergade) - Hårlev St./ Tidsplan
- 160 - Bagsværd St. terminalen (Bagsværd St.) - Tinghøjvej Aktivcentret (Tinghøjvej)/ Tidsplan
- 183 - Lyngby St. - Lyngby St./ Tidsplan
- 97N - Solrød Strand St. - Rådhuspladsen St. (H.C. Andersens Boulevard)/ Tidsplan
- 834 - Ballerup St. (Banegårdspladsen) - Ballerup St. (Banegårdspladsen)/ Tidsplan
- 6A - Nørreport St. (Nørre Voldgade) - Buddinge St. (Buddingevej)/ Tidsplan
- 640 - Næstved St. (Farimagsvej) - Vordingborg St. (Banegårdspladsen)/ Tidsplan