Fortsæt til primært indhold
Bus - 74

74

Frederiksberg Rådhus (Smallegade) - Frederiksberg Rådhus (Smallegade)

Movia

74 bus Køreplan

74 bus rute går om hver dag. Normale driftstider: 09:00 - 18:30

Dag Kørselstider
mandag 09:00 - 18:30
tirsdag 09:00 - 18:30
onsdag 09:00 - 18:30
torsdag 09:00 - 18:30
fredag 09:00 - 18:30
lørdag 10:00 - 15:30
søndag 10:00 - 15:30
Vis den fulde rejseplan

74 bus Rutekort

74 bus Linjekort

74 bus Ruteplan og stoppesteder

74 bus (retning: Frederiksberg Rådhus (Smallegade)) har 16 stoppesteder med afgang fra Frederiksberg Rådhus (Smallegade) og endestation Frederiksberg Rådhus (Smallegade).

74 bus køreplansoversigt for næste uge: Begynder at køre kl. 09:00 og stopper kl. 18:30. Kørselsdage denne uge: hver dag.

Vælg hvilken som helst af 74 bus stoppesteder herunder for at få opdaterede køreplaner i realtid og se deres rutekort.

Se på kort

Retning: Frederiksberg Rådhus (Smallegade) (16 stop)

Se PDF: 74 køreplan, stoppesteder og kort

74 OSS

  • Hvad tid begynder 74 busat køre?

    Service på bus 74 begynder kl. 09:00 på mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, fredag.

    Flere detaljer
  • Hvad tider holder 74 bus op med at køre?

    Service på bus 74 stopper kl. 15:30 på søndag, lørdag.

    Flere detaljer
  • Hvad tid ankommer 74 bus?

    Hvornår ankommer Bus Frederiksberg Rådhus (Smallegade) - Frederiksberg Rådhus (Smallegade) linjen? Tjek live ankomsttider for at se ankomsttider i realtid og for at se hele køreplanen for den Bus Frederiksberg Rådhus (Smallegade) - Frederiksberg Rådhus (Smallegade) linje, der er tættest på din placering.

    Flere detaljer

Liste over 74 bus stoppesteder

Frederiksberg Rådhus (Smallegade) • Solvej (Howitzvej) • Nordre Fasanvej (Stæhr Johansens Vej) • Nyelandsvej (Emil Chr Hansens Vej) • Frederiksberg Hospital Sundhedscenter • Frederiksberg Hospital (Vej 8) • Frederiksberg Hospital (Vej 6) • Godthåbsvej (Tesdorpfsvej) • Godthåbsvej (Nordre Fasanvej) • Nordre Fasanvej (Mariendalsvej) • Dronning Olgas Vej (Kronprinsesse Sofies Vej) • Aksel Møllers Have St. (Godthåbsvej) • Rolighedsvej (Falkoner Allé) • Helgesvej (Falkoner Allé) • Frederiksberg St. (Falkoner Allé) • Frederiksberg Rådhus (Smallegade)

74 bus Køreplan

74 bus rute går om hver dag. Normale driftstider: 09:00 - 18:30

Dag Kørselstider
mandag 09:00 - 18:30
tirsdag 09:00 - 18:30
onsdag 09:00 - 18:30
torsdag 09:00 - 18:30
fredag 09:00 - 18:30
lørdag 10:00 - 15:30
søndag 10:00 - 15:30

Servicealarmer for Movia Bus

For service alarmer for Movia bus bedes du tjekke Moovit App. Desuden kan du få oplysninger i realtid om bus status, busforsinkelser, ændringer af bus ruter, ændret placering af stoppesteder og eventuelle service ændringer.

Den mest populære urbane transportapp i Danmark.
Alle lokale transportmuligheder i en enkelt app
Get it on Google Play Download on the App Store

74 (Movia)

Det første stop på 74 bus ruten er Frederiksberg Rådhus (Smallegade), og det sidste stop er Frederiksberg Rådhus (Smallegade). 74 (retning: Frederiksberg Rådhus (Smallegade)) går hver dag.

Yderligere oplysninger: 74 har 16 stoppesteder og den samlede transport tid for denne rute er ca. 28 minutter.

Er du på farten? Se, hvorfor over 930 million brugere stoler på Moovit som den bedste app for offentlig transport. Moovit giver dig Movia foreslåede ruter, tracker med realtid bus, live vejvisning, linjerutekort for Danmark, og hjælper dig med at finde den nærmeste 74 bus stoppesteder omkring dig. Har du ingen internetforbindelse? Download et offline PDF kort og bus køreplan for 74 busfor at komme på.

74 i nærheden af mig

Lettere at få oplysninger om linje 74 med appen!