Fortsæt til primært indhold
Bus - 780

780

Tårs Færgehavn (Spodsbjergvej) - Maribo St. (Banegårdspladsen)

Movia

780 bus Køreplan

780 bus rute går om hver dag. Normale driftstider: 05:55 - 19:12

Dag Kørselstider
mandag 05:55 - 19:12
tirsdag 05:55 - 19:12
onsdag 05:55 - 19:12
torsdag 05:55 - 19:12
fredag 05:55 - 19:12
lørdag 08:10 - 18:10
søndag 08:10 - 18:10
Vis den fulde rejseplan

780 bus Rutekort

780 bus Linjekort

780 bus Ruteplan og stoppesteder

780 bus (retning: Maribo St.) har 33 stoppesteder med afgang fra Tårs Færgehavn (Spodsbjergvej) og endestation Maribo St. (Banegårdspladsen).

780 bus køreplansoversigt for næste uge: Begynder at køre kl. 05:55 og stopper kl. 19:12. Kørselsdage denne uge: hver dag.

Vælg hvilken som helst af 780 bus stoppesteder herunder for at få opdaterede køreplaner i realtid og se deres rutekort.

Se på kort

Retning: Maribo St. (33 stop)

Se PDF: 780 køreplan, stoppesteder og kort

780 OSS

  • Hvad tid begynder 780 busat køre?

    Service på bus 780 begynder kl. 05:55 på mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, fredag.

    Flere detaljer
  • Hvad tider holder 780 bus op med at køre?

    Service på bus 780 stopper kl. 18:10 på søndag, lørdag.

    Flere detaljer
  • Hvad tid ankommer 780 bus?

    Hvornår ankommer Bus Tårs Færgehavn (Spodsbjergvej) - Maribo St. (Banegårdspladsen) linjen? Klik her for at se ankomsttider i realtid og for at se hele køreplanen for den Bus Tårs Færgehavn (Spodsbjergvej) - Maribo St. (Banegårdspladsen) linje, der er tættest på din placering.

    Flere detaljer

Liste over 780 bus stoppesteder

Tårs Færgehavn (Spodsbjergvej) • Grevevænget (Tårsvej) • Sandby Kirke (Tårsvej) • Branderslevvej (Tårsvej) • Forsythiavej (Tårsvej) • Nedergårdsvej (Tårsvej) • Hvedevænget (Tårsvej) • Christiansdalsvej (Tårsvej) • Mølle Allé (Tårsvej) • Nakskov Byskole (Nørrevold) • Nakskov St. • Sukkerfabrikken (Maribovej) • Rolfsvej (Maribovej) • Gormsvej (Maribovej) • Vandværksvej (Maribovej) • Halsted Kirke (Maribovej) • Vink - Halstedhus (Halstedhus Vej) • Vesterborgvej (Rudbjergvej) • Vesterborg Kirke (Vesterborgvej) • Posthusvej (Vesterborgvej) • Vestre Landevej 340 (Vestre Landevej) • Øltappervej (Vestre Landevej) • Toftevej (Vestre Landevej) • Stokkemarke • Havløkkevej (Vestre Landevej) • Sørup (Vestre Landevej) • Præstevænget (Vestre Landevej) • Nørreballe (Vestre Landevej) • Pårup Møllevej (Vestre Landevej) • Rundkørselen Rødbyvej (Vestre Landevej) • Gasværksvej (Brovejen) • Åparken (Brovejen) • Maribo St. (Banegårdspladsen)

780 bus Køreplan

780 bus rute går om hver dag. Normale driftstider: 05:55 - 19:12

Dag Kørselstider
mandag 05:55 - 19:12
tirsdag 05:55 - 19:12
onsdag 05:55 - 19:12
torsdag 05:55 - 19:12
fredag 05:55 - 19:12
lørdag 08:10 - 18:10
søndag 08:10 - 18:10

Servicealarmer for Movia Bus

For service alarmer for Movia bus bedes du tjekke Moovit App. Desuden kan du få oplysninger i realtid om bus status, busforsinkelser, ændringer af bus ruter, ændret placering af stoppesteder og eventuelle service ændringer.

Den mest populære urbane transportapp i Danmark.
Alle lokale transportmuligheder i en enkelt app
Get it on Google Play Download on the App Store

780 (Movia)

Det første stop på 780 bus ruten er Tårs Færgehavn (Spodsbjergvej), og det sidste stop er Maribo St. (Banegårdspladsen). 780 (retning: Maribo St.) går hver dag.

Yderligere oplysninger: 780 har 33 stoppesteder og den samlede transport tid for denne rute er ca. 52 minutter.

Er du på farten? Se, hvorfor over 930 million brugere stoler på Moovit som den bedste app for offentlig transport. Moovit giver dig Movia foreslåede ruter, tracker med realtid bus, live vejvisning, linjerutekort for Danmark, og hjælper dig med at finde den nærmeste 780 bus stoppesteder omkring dig. Har du ingen internetforbindelse? Download et offline PDF kort og bus køreplan for 780 busfor at komme på.

780 i nærheden af mig

Lettere at få oplysninger om linje 780 med appen!