Linia 40
Chimopar→Piata Sf. Vineri
STB
STB 40 tramvai - Orar și Opriri traseu (Actualizat)
Linia 40 de tramvai (Chimopar→Piata Sf. Vineri) are 25de stații, prima stație la Chimopar și ultima stație la Piata Sf. Vineri.
Alege oricare dintre stații tramvaiului 40 din lista de mai jos pentru a găsi orare actualizate în timp real și pentru a vedea harta rutei.
Direcții: Chimopar→Piata Sf. Vineri (25 stații)
Chimopar
Policolor
Stirom
I.O.R. 2
Ozana
Bd. 1 Decembrie 1918
Oficiul Postal 72
Postavarului
Liviu Rebreanu
Faur Poarta 4
Barajul Rovinari
Barajul Iezeru
Bd. Basarabia
Soseaua Morarilor
Baia De Arama
Bd. Nicolae Grigorescu
Arena Nationala
Patinoar
Piata Hurmuzachi
Delea Veche
Universitatea Hyperion
Hala Traian
Piata Sf. Stefan
Piata Corneliu Coposu
Piata Sf. Vineri
40 FAQ
La ce oră începe programul tramvaiului 40?
Linia de tramvai 40 operează începând de la 04:30 în zilele de sâmbătă.
La ce oră se termină programul tramvaiului 40?
Linia de tramvai 40 operează până la 22:30 în zilele de luni, marți, miercuri, joi, vineri, sâmbătă.
La ce oră sosește tramvaiul 40?
Când sosește Tramvai Chimopar→Piata Sf. Vineri? Verifică orele de sosire live pentru sosiri live și pentru a vedea orarul complet pentru Tramvai Chimopar→Piata Sf. Vineri care este cel mai apropiat de tine.
Cât este tariful de tramvai 40 (Chimopar→Piata Sf. Vineri?
Tariful de tramvai Chimopar→Piata Sf. VineriChimopar→Piata Sf. Vineri) este aproximativ L3.00.
Există o 40 tramvai stație lângă mine?
Apasă aici pentru a vizualiza cea mai apropiată 40 tramvai stație.
Orar tramvai 40
40 tramvai linie operează în De luni până vineri. Program obișnuit: 04:35 - 22:30
Zi | Ore de funcţionare | Frecvență (min) |
---|---|---|
Lun | 04:35 - 22:30 | 11 - 16 |
Mar | 04:35 - 22:30 | 11 - 16 |
Mie | 04:35 - 22:30 | 11 - 16 |
Joi | 04:35 - 22:30 | 11 - 16 |
Vin | 04:35 - 22:30 | 11 - 16 |
Sâm | 04:30 - 22:30 | 17 - 20 |
Dum | Neoperațional | Neoperațional |
Alerte Serviciu STB tramvai
Vedeți toate actualizările 40 (de la Chimopar), inclusiv informații despre status în timp real, întârzieri tramvai, modificări ale rutelor, modificări ale locațiilor opririlor și orice alte modificări ale serviciului. Vizualizare a hărții în timp real. 40 (Chimopar→Piata Sf. Vineri) Urmăriți tramvai în timp ce se deplasează pe hartă. Descărcați acum aplicația pentru toate informațiile despre STB.
Tarif linia 40 tramvai
Tariful călătoriei STB 40 (Chimopar→Piata Sf. Vineri) este de aproximativ L3.00. Prețurile se pot modifica în funcție de mai mulți factori. Pentru mai multe informații despre costurile biletelor pentru STB, vă rugăm să consultați aplicația Moovit sau site-ul oficial al STB.
40 (STB)
Prima statie pe ruta tramvaiului 40 este Chimopar și ultima stație este Piata Sf. Vineri. Linia 40 (Chimopar→Piata Sf. Vineri) este operațională: zile ale săptămânii.
Informații adiționale: Linia 40 are 25 stații și durata totală a călătoriei este de 44 minute.
La plimbare? Vezi de ce peste 1.5 milioane de utilizatori au încredere în Moovit, cea mai bună aplicație de transport public. Moovit îți sugerează rute STB, tracker în timp real pentru tramvai, direcții live, hărți cu rutele liniilor în București și te ajută să găsești cele mai apropiate stații ale tramvaiului 40 din apropiere. Nu ai internet? Descarcă o hartă PDF offline și orarul de tramvai pentru tramvai 40.
Tracker în timp real Tramvai40
Urmărește linia 40 (Chimopar→Piata Sf. Vineri) pe hartă live în timp real și urmărește locația sa în timp ce merge între stații. Folosește Moovit ca tracker a liniei 40 de tramvai sau ca aplicație tracker live STB tramvai pentru a nu pierde niciodată tramvaiul.
Utilizați aplicația ca un planificator de călătorie pentru STB sau ca un planificator de călătorie pentru Metrou, Tramvai, Troleibuz, Autobuz sau Tren pentru a vă planifica traseul în jurul București. Planificatorul de călătorie afișează date actualizate pentru STB și orice tramvai, inclusiv linia 40, în București
40 - Direcții alternative
STB în București
- 45 - Gara de Nord - Mezes/ Program
- 17 - Bd. Lacul Tei - Piata Sf. Vineri/ Program
- 16 - Piata Sf. Vineri - Platforma Industriala Pipera/ Program
- 32 - Depoul Alexandria - Piata Unirii/ Program
- 47 - Ghencea - Piata Unirii/ Program
- 21 - Pasaj Colentina - Piata Sf. Gheorghe/ Program
- 14 - Pantelimon - Piata Sf. Vineri/ Program
- 23 - Faur Poarta 4 - Zetarilor/ Program
- 27 - Chimopar - Piata Unirii/ Program
- 24 - Cartier Damaroaia - Vasile Parvan/ Program
- 3 - Mezes - Piata Presei/ Program
- 10 - Bd. Banu Manta - Cimitirul Serban Voda/ Program
- 7 - C.F.R. Progresul - Piata Unirii/ Program
- 41 - Ghencea - Piata Presei/ Program
- 44 - Cartier 16 Februarie - Vasile Parvan/ Program
- 19 - Chimopar - Zetarilor/ Program
- 1 - Bd. Banu Manta - Sura Mare/ Program
- 36 - Platforma Industriala Pipera - Republica/ Program
- 25 - C.F.R. Progresul - Depoul Militari/ Program