Liigu peamise sisu juurde

Kuidas saada linnas Tallinn asukohta Iru ämm: Buss või Köisraudtee?

Iru ämm kaart Pilt võib olla autoriõigustega kaitstud Vaata rohkem informatsiooni Wikipeediast

Suunajuhised asukohta Iru ämm, Tallinn, kasutades ühistransporti

Järgnevad transpordiliinid on marsruutidega, mis mööduvad Iru ämm lähedusest

Küsimused & vastused

 • Millised on lähimad peatused sihtpunkti Iru ämm jõudmiseks?

  Lähimad peatused sihtpunkti Iru ämm jõudmiseks on:

  • Iru on 41 meetrit, 2 min jalutuskäigu kaugusel.
  • Iru Küla on 419 meetrit, 6 min jalutuskäigu kaugusel.
  • Laiaküla on 1009 meetrit, 14 min jalutuskäigu kaugusel.
  Rohkem andmeid
 • Millised Buss liinid peatuvad Iru ämm juures?

  Need Buss liinid peatuvad Iru ämm juures: 102, 210, 49.

  Rohkem andmeid
Iru ämm kaart Pilt võib olla autoriõigustega kaitstud Vaata rohkem informatsiooni Wikipeediast
Kõige Populaarsem Linnatranspordi Rakendus Eesti.
Kõik kohalikud liikuvuse variandid ühes äpis
Get it on Google PlayDownload on the App Store

Ühistransport sihtkohta Iru ämm linnas Tallinn

Tahad teada, kuidas saada linnas Tallinn, Eesti sihtpunkti Iru ämm? Moovit aitab sul leida parimat viisi, kuidas saada sihtpunkti Iru ämm pakkudes sulle lähimast ühistranspordi peatusest samm-sammult suunajuhiseid.

Moovit pakub tasuta kaarte ja live suunajuhiseid, et aidata sul linnas ringi liikuda. Vaata sõiduplaane, marsruute ja saa teada, kui kaua kulub sihtpunkti Iru ämm jõudmiseks.

Otsid sihtpunktile Iru ämm lähimat peatust? Vaata nimekirja peatustest, mis on su sihtpunktile kõige lähemal: Iru; Iru Küla; Laiaküla.

Sihtpunkti Iru ämm jõudmisel kuuluvad su valikusse Buss või Köisraudtee. Nendel liinidel ja marsruutidel on läheduses peatused - Buss: 102, 210, 49

Tahad näha, kas sa jõuaksid mõnda teist marsruuti kasutades varem kohale? Moovit aitab sul leida teisi marsruute ja aegu. Saa Mooviti äpi või veebilehe abil suunajuhiseid asukohta või asukohast Iru ämm.

Muudame sihtpunkti Iru ämm sõitmise lihtsaks ning seetõttu on meil üle 865 miljoni kasutaja, sealhulgas kasutajad linnast Tallinn, kes peavad Moovitit parimaks ühistranspordi äpiks. Sul ei ole vaja laadida alla eraldi bussi äppi või rongi äppi. Moovit on sinu kõik ühes ühistranspordi äpp, mis aitab sul leida parimat bussi aega või rongi aega.

Iru ämm, Tallinn
Iru ämm, Tallinn Iru ämm oli Iru mäel Pirita jõe lähedal seisnud piklik kivi, mida muiste austati. Õige Iru ämm hävis 19. sajandi keskel hoolimatult jaanitule tegemisega. Tükke kasutati Iru silla ehitamisel aastail 1865–1867. Praegu võib Iru mäel näha ämma asemikuna Juhan Raudsepa loodud raidkuju, mis püstitati sinna 1970. aastal, Iru koduloolaste pandud mälestuskivi asemele. Iru ämma tekkimisest on juttu eesti rahvuseepose "Kalevipoeg" kolmandas loos (Kalevipoegade jahilkäik, Linda röövimine, Kalevipoegade kojutulek). Tuuslar röövis Kalevipoegade jahikäigu ajal nende ema Linda ja üritas ta viia oma paati. Linda hüüdis hädas appi Ukut ja teisi jumalaid. Kui Tuuslar oli jõudnud oma saagiga Iru mäele, tuli appi Pikker, kes välgulöögiga tabas nii Tuuslarit kui ka Lindat. Tuuslar langes surnu kombel maha, kuid Linda muutus kivisambaks. Tuuslari ärgates ei leidnud ta leske enam kusagilt. Rahvas hakkas kaljut Iru ämmaks kutsuma. Kaljul olevat sees olnud ka salavägi - kui teda õhtul mäest alla veeretati, oli ta hommikul vana koha peal tagasi.
Kuidas ühistranspordiga sihtpunkti Iru ämm jõuda - kohast
Pilt võib olla autoriõigustega kaitstud Vaata rohkem informatsiooni Wikipeediast
Lihtsam saada Iru ämm kasutades app!