Liigu peamise sisu juurde

Kuidas saada linnas Tallinn asukohta Iru Linnamägi: Buss või Tramm?

Iru Linnamägi kaart Pilt võib olla autoriõigustega kaitstud Vaata rohkem informatsiooni Wikipeediast

Suunajuhised asukohta Iru Linnamägi, Tallinn, kasutades ühistransporti

Järgnevad transpordiliinid on marsruutidega, mis mööduvad Iru Linnamägi lähedusest

Küsimused & vastused

 • Millised on lähimad peatused sihtpunkti Iru Linnamägi jõudmiseks?

  Lähimad peatused sihtpunkti Iru Linnamägi jõudmiseks on:

  • Iru on 615 meetrit, 10 min jalutuskäigu kaugusel.
  • Kuuskivi on 739 meetrit, 11 min jalutuskäigu kaugusel.
  • Iru Küla on 1016 meetrit, 15 min jalutuskäigu kaugusel.
  Rohkem andmeid
 • Millised Buss liinid peatuvad Iru Linnamägi juures?

  Need Buss liinid peatuvad Iru Linnamägi juures: 102, 103, 210, 29, 63.

  Rohkem andmeid
Iru Linnamägi kaart Pilt võib olla autoriõigustega kaitstud Vaata rohkem informatsiooni Wikipeediast
Kõige Populaarsem Linnatranspordi Rakendus Eesti.
Kõik kohalikud liikuvuse variandid ühes äpis
Get it on Google PlayDownload on the App Store

Ühistransport sihtkohta Iru Linnamägi linnas Tallinn

Tahad teada, kuidas saada linnas Tallinn, Eesti sihtpunkti Iru Linnamägi? Moovit aitab sul leida parimat viisi, kuidas saada sihtpunkti Iru Linnamägi pakkudes sulle lähimast ühistranspordi peatusest samm-sammult suunajuhiseid.

Moovit pakub tasuta kaarte ja live suunajuhiseid, et aidata sul linnas ringi liikuda. Vaata sõiduplaane, marsruute ja saa teada, kui kaua kulub sihtpunkti Iru Linnamägi jõudmiseks.

Otsid sihtpunktile Iru Linnamägi lähimat peatust? Vaata nimekirja peatustest, mis on su sihtpunktile kõige lähemal: Iru; Kuuskivi; Iru Küla.

Sihtpunkti Iru Linnamägi jõudmisel kuuluvad su valikusse Buss või Tramm. Nendel liinidel ja marsruutidel on läheduses peatused - Buss: 102, 103, 210, 29, 63

Tahad näha, kas sa jõuaksid mõnda teist marsruuti kasutades varem kohale? Moovit aitab sul leida teisi marsruute ja aegu. Saa Mooviti äpi või veebilehe abil suunajuhiseid asukohta või asukohast Iru Linnamägi.

Muudame sihtpunkti Iru Linnamägi sõitmise lihtsaks ning seetõttu on meil üle 865 miljoni kasutaja, sealhulgas kasutajad linnast Tallinn, kes peavad Moovitit parimaks ühistranspordi äpiks. Sul ei ole vaja laadida alla eraldi bussi äppi või rongi äppi. Moovit on sinu kõik ühes ühistranspordi äpp, mis aitab sul leida parimat bussi aega või rongi aega.

Iru Linnamägi, Tallinn
Iru Linnamägi, Tallinn Iru linnamägi ehk Iru Linnapära on Tallinna idapiiril Pirita jõe äärsel neemikul asuv kuni 15 meetri kõrgune küngas. Iru linnamäel oli muinaseestlaste kindlustatud asulakoht. Asustuse ajalugu ulatub tagasi III aastatuhandesse eKr. Otse linnamäe põhjaosa, ees samuti mäe läänepoolsel jalamil on jälgi vanadest asulatest. Nii on Iru ümbrus põline asustuskeskus ja Linnapera selle südameks. Iru linnamäel ei ole valli jäänuseid ainult otstes. Risti üle mäeseljaku kulgeb veel kolmas vall, mis jagab linnuse kaheks ebavõrdseks osaks. Suuremaks lõunapoolseks ja väiksemaks põhja poolseks. Põhjapoolse ja keskmise valli idapoolsel küljel olevad avad tunnistavad, et siin olid tõenäoliselt väravakohad. Kindlustatud asula seisis linnamäel 8.–5. sajandil eKr. Sealt pärinevad vanimad teadaolevad ristnurgaga seotud rõhtpalkhoonete jäänused Eestis ja Eesti üks vanimaid teadaolevaid raudesemeid: naaskel. 5.–11. sajandil pKr asus samas paigas linnus, mis arheoloogiliste kaevamiste andmetel enne mahajätmist korduvalt põles. Arheoloogiliste kaevamiste käigus Irust leitud esemetest pakuvad tavapärase leiumaterjali kõrval huvi pronksivalamisele viitavad savitiiglid ja Põhja-Euroopas harukordne võrdõlgne pronksist sõlg, luust harpuun ja suitsed. Iru linnamägi kannab rahvasuus ka Linnapära nime. 29. augustil 1937 paigutati Iru linnusesse sümboolne garnison (Kaitseliidu Iru kompanii), Iru kompanii pealik nimetati Iru linnuse pealikuks, talle anti pealiku mõõk ja kilp. Iru linnamäge on pakutud Kalevipoja sünnikoduks.
Kuidas ühistranspordiga sihtpunkti Iru Linnamägi jõuda - kohast
Pilt võib olla autoriõigustega kaitstud Vaata rohkem informatsiooni Wikipeediast
Lihtsam saada Iru Linnamägi kasutades app!