Liigu peamise sisu juurde

Kuidas saada linnas Toila asukohta Pühajõe Kirik: Buss või Raudtee?

Vaata Pühajõe Kirik, Toila, kaardil

Suunajuhised asukohta Pühajõe Kirik, Toila, kasutades ühistransporti

Järgnevad transpordiliinid on marsruutidega, mis mööduvad Pühajõe Kirik lähedusest

Buss peatused Pühajõe Kirik läheduses Toila linnas

Peatuse nimi Vahemaa
Pühajõe 8 min kõndimist

Buss liinid peatusesse Pühajõe Kirik linnas Toila

Liini Nimi Suund
45A Jõhvi - Voka - Toila - Valaste - Saka - Kohtla-Järve - Jõhvi
48 Jõhvi - Voka - Toila - Jõhvi
46 Jõhvi Bussijaam (Saabuvad)
Küsimused & vastused
 • Millised on lähimad peatused sihtpunkti Pühajõe Kirik jõudmiseks?

  Lähimad peatused sihtpunkti Pühajõe Kirik jõudmiseks on:

  • Pühajõe on 526 meetrit, 8 min jalutuskäigu kaugusel.
  Rohkem andmeid
 • Millised Buss liinid peatuvad Pühajõe Kirik juures?

  Need Buss liinid peatuvad Pühajõe Kirik juures: 341, 45A, 46, 48.

  Rohkem andmeid

Vaata Pühajõe Kirik, Toila, kaardil

Kõige Populaarsem Linnatranspordi Rakendus Eesti.
Kõik kohalikud liikuvuse variandid ühes äpis
Get it on Google Play Download on the App Store

Ühistransport sihtkohta Pühajõe Kirik linnas Toila

Tahad teada, kuidas saada linnas Toila, Eesti sihtpunkti Pühajõe Kirik? Moovit aitab sul leida parimat viisi, kuidas saada sihtpunkti Pühajõe Kirik pakkudes sulle lähimast ühistranspordi peatusest samm-sammult suunajuhiseid.

Moovit pakub tasuta kaarte ja live suunajuhiseid, et aidata sul linnas ringi liikuda. Vaata sõiduplaane, marsruute ja saa teada, kui kaua kulub sihtpunkti Pühajõe Kirik jõudmiseks.

Otsid sihtpunktile Pühajõe Kirik lähimat peatust? Vaata nimekirja peatustest, mis on su sihtpunktile kõige lähemal: Pühajõe.

Sihtpunkti Pühajõe Kirik jõudmisel kuuluvad su valikusse Buss või Raudtee. Nendel liinidel ja marsruutidel on läheduses peatused - Buss: 341, 45A, 46, 48

Tahad näha, kas sa jõuaksid mõnda teist marsruuti kasutades varem kohale? Moovit aitab sul leida teisi marsruute ja aegu. Saa Mooviti äpi või veebilehe abil suunajuhiseid asukohta või asukohast Pühajõe Kirik.

Muudame sihtpunkti Pühajõe Kirik sõitmise lihtsaks ning seetõttu on meil üle 930 miljoni kasutaja, sealhulgas kasutajad linnast Toila, kes peavad Moovitit parimaks ühistranspordi äpiks. Sul ei ole vaja laadida alla eraldi bussi äppi või rongi äppi. Moovit on sinu kõik ühes ühistranspordi äpp, mis aitab sul leida parimat bussi aega või rongi aega.

Pühajõe Kirik, Toila
Pühajõe Kirik, Toila Pühajõe kirik on kirik Ida-Viru maakonnas Toila vallas Pühajõe külas. Kirik on olnud Jõhvi kihelkonnakiriku abikirik. Pühajõe küla on mainitud esmakordselt 1241. aastal Taani hindamisraamatus. Kirik ehitati küla hiide Jõhvi kihelkonnakiriku abikirikuna aastal 1467. Esimene kirikuhoone oli puidust ja asus nüüdse kiriku lähedal. Ei ole aga teada, kas vana kirik hävines või lammutati. Aastatel 1654–1744 oli Pühajõe kogudus iseseisev kogudus, kuid pärast seda muudeti uuesti Jõhvi kihelkonnakiriku juurde kuuluvaks abikoguduseks. 1788. aasta aruandes on kirjas, et Pühajõe kiriku juures töötab kool, mis tegutses 1861. aastani. Kivikiriku nurgakivi pandi 26. mail 1836. Kiriku ehitamise patrooniks olid Pagari mõisnik Otto von Stackelberg ja Jõhvi kihelkonna kohtunik Reinhold von Arnold Järve mõisast. Kiriku ehitamiseks eraldas Eestimaa rüütelkond 3000 rubla. Kirikuõpetajaks oli sel ajal Carl Friedrich Johann Koch ja köstriks Karl Gustav Masing. Ehitusmeistriks oli Madis Strauh Künnapõhjalt. Hiljem töötas ta Päite koolis õpetajana. Uus kirik sai valmis 1838 ja sisseõnnistamine toimus 1839. aastal. 1893. aasta 6. veebruaril põles kirik maha, kuid ehitati 1894. aastal suurendatult jällegi üles. Pühajõe kogudus iseseisvus taas 1939. aastal kirikuõpetaja Aleksander Elleri eestvedamisel. 1968. aastal Pühajõe kogudus likvideeriti, kirik jäi kasutuseta ja lagunes. 1980. aastate lõpuks olid järgi vaid müüride varemed. 1988. aastal hakati kirikut taastama plaaniga võtta see kasutusele tavandi-kontserdihoonena, kuid plaanid muutusid ja otsustati taastada kirik. Esimene jumalateenistus taastatud kirikus peeti jõuluõhtul 1989. 7. märtsil 1990 registreeriti Pühajõe kiriku juurde Pühajõe kogudus, mille nõukogu esimeheks valiti Kalju Metsalu, koguduse hooldajaõpetajaks Peeter Kaldur. 23. juunil 1990 pühitses kiriku peapiiskop Kuno Pajula. 1993. aastal sai koguduse õpetajaks Ülo Vaher, kes teenib kogudust aastani 2008.

Ühistranspordi liinid, millel on kõige lähedamal asuvad peatused punktile Pühajõe Kirik linnas Toila

Lihtsam saada Pühajõe Kirik kasutades app!