149-linja
Espoonlahden keskus-Kivenlahti
HSL
HSL 149 bussi Reitin aikataulu ja pysäkit (päivitetty)
149-bussilla (Espoonlahden Keskus) on 23 pysäkkiä alkaen asemalta Vilkkupoiju ja päättyen asemalle Espoonlahdenkuja.
Valitse alta mikä tahansa 149-bussin asema nähdäksesi reaaliaikaiset aikataulut ja reittikartan.
Kohde: Espoonlahden Keskus (23 pysäkkiä)
Vilkkupoiju
Valopoiju
Alakaupunki
Merivalkama
Hyökyvuori
Kivenlahti (M)
Ristiaallokonkatu
Kivenlahti (M)
Aalto
Aallonhuippu
Aalto
Aallonharjanpuisto
Aalto
Laurinlahden Koulu
Tyrskyvuori
Laurinlahden Koulu
Maininkitie
Jälkimaininki
Maininkitie
Espoonlahti (M)
Lippulaiva
Espoonlahden Uimah.
Espoonlahdenkuja
149 UKK
Mihin aikaan 149 bussi aloittaa kulkemisen?
Palvelut 149 bussi -pysäkillä klo 09:25 päivnä maanantai, tiistai, keskiviikko, torstai, perjantai.
Mihin aikaan 149 bussi lopettaa kulkemisen?
Palvelut 149 bussi -pysäkillä klo 13:25 päivnä maanantai, tiistai, keskiviikko, torstai, perjantai.
Milloin 149 bussi saapuu?
Milloin Espoonlahden keskus-Kivenlahti Bussi -linja tulee? Katso osoitteesta Tarkista live-saapumisajat reaaliaikaiset saapumisajat ja linjan Espoonlahden keskus-Kivenlahti Bussi aikataulut.
Kuinka paljon maksaa 149 (Espoonlahden Keskus) bussi?
Espoonlahden keskus-Kivenlahti (Espoonlahden Keskus) bussi-lippu maksaa noin €2.80.
Onko lähelläni 149 bussi pysäkki?
Klikkaa tästä nähdäksesi lähimmän 149 bussi pysäkki.
149-bussi -aikataulu
149 bussi reitti liikennöi maanantai - perjantai. Säännölliset aikataulut: 09:25 - 13:25
Päivä | Kulkuajat | Vuoroväli (min) |
---|---|---|
ma | 09:25 - 13:25 | 60 |
ti | 09:25 - 13:25 | 60 |
ke | 09:25 - 13:25 | 60 |
to | 09:25 - 13:25 | 60 |
pe | 09:25 - 13:25 | 60 |
la | Ei Toiminnassa | Ei Toiminnassa |
su | Ei Toiminnassa | Ei Toiminnassa |
HSL:n bussipalveluhälytykset
Katso kaikki päivitykset asemalla 149 (asemalta Vilkkupoiju), mukaan lukien reaaliaikaiset tilatiedot, bussi viivästykset, reittimuutokset, pysäkkien sijainnin muutokset ja muut palvelumuutokset. Hanki reaaliaikainen karttanäkymä kohteesta 149 (Espoonlahden Keskus) ja seuraa liikennettä bussi sen liikkuessa kartalla. Lataa sovellus saadaksesi kaikki HSL tiedot nyt.
149 -linjan bussi-maksu
HSL 149 (Espoonlahden Keskus) kyydin hinta on noin €2.80. Hinnat voivat muuttua useiden tekijöiden perusteella. Lisätietoja yrityksen HSL lippukustannuksista on Moovit-sovelluksessa tai HSL:n virallisella verkkosivustolla.
149 (HSL)
149-bussin ensimmäinen pysäkki on Vilkkupoiju ja viimeinen pysäkki on Espoonlahdenkuja. 149 (Espoonlahden Keskus) kulkee arkipäivisin.
Lisätietoa: 149 -linjalla on 23 pysäkkiä sekä tämän reitin kokonaiskesto on noin 28 minuuttia.
Oletko matkalla? Näe, miksi yli 1.5 miljoonaa käyttäjää luottaa Moovitiin parhaana joukkoliikennesovelluksena. Moovit tarjoaa sinulle HSL -liikenneyhtiöiden ehdottamia reittejä, reaaliaikaisen bussiseurannan, liveohjeet, linjan reittikarttoja kaupungissa Helsinki, sekä se auttaa löytämään lähimmät 149-bussi-asemat. Eikö sinulla ole Internet-yhteyttä? Lataa matkallle mukaan offline-PDF-kartta ja bussi-aikataulu 149-bussi-linjalle.
Linjojen 149 reaaliaikainenBussi seuranta
Seuraa linjaa 149 (Espoonlahden Keskus) live-kartalla ja seuraa sen liikkumista eri asemien välillä. Käytä Moovitia linjan 149 bussi -seurantasovelluksenaHSL bussi, niin et koskaan jää paitsi bussi reaaliaikaisista tiedoista.
Käytä sovellusta matkasuunnittelijana yritykselle HSL tai matkasuunnittelijana alueelle Metro, Raitiovaunu, Juna, Bussi tai Lautta suunnitellaksesi reitin ympäri Helsinki. Matkasuunnittelija näyttää päivitetyt tiedot kohteista HSL ja kaikista {{TRANSIT TYPE}}, mukaan lukien linja 149, Helsinki
149 - Vaihtoehtoiset ohjeet
HSL -yhtiön linjat kaupungissa Helsinki
- 961 - Korso-Sula-Riihikallio-Hyrylä-Nahkela-Palojoki(-Nurmijärvi)/ Aikataulu
- 844 - Itäkeskus–Söderkulla–Taasjärvi/ Aikataulu
- 335 - Askisto-Martinlaakso-Louhela-Myyrmäki-Vapaala-Linnainen/ Aikataulu
- 713B - Hakunilan palvelulinja/ Aikataulu
- 81 - Kulosaari-Herttoniemi(M)-Länsi-Herttoniemi/ Aikataulu
- 53 - Arabia-Oulunkylä-Maunula-Pohjois-Haaga-Konala-Uusmäki/ Aikataulu
- 71 - Rautatientori-Pihlajisto-Pihlajamäki-Malmi/ Aikataulu
- 194VT - Nysvidja-Siuntio as.-Evitskog/ Aikataulu
- 843 - Itäkeskus–Söderkulla–Kalkkiranta/ Aikataulu
- 173Z - Matinkylä (M)-Kirkkonummi-Upinniemi/ Aikataulu
- 242 - Espoon keskus-Kauklahti/ Aikataulu
- 22 - Punavuori-Ruoholahti (M)-Lauttasaari (M)-Katajaharju/ Aikataulu
- 37 - Kamppi-Konala-Malminkartano-Honkasuo-Myyrmäki/ Aikataulu
- 193VK - Nysvidja-Siuntion kylpylä-Siuntion as.-Degerbyntie/ Aikataulu
- 712 - Tikkurila - Kuusijärvi/ Aikataulu
- 21 - Kamppi-Ruoholahti (M)-Vattuniemi-Lauttasaari (M)/ Aikataulu
- 614 - Hakaniemi-Tammisto-Ylästö/ Aikataulu
- 984 - Hindsby (Knuters)-Nikkilä-Talma/ Aikataulu
- 85K - Herttoniemi(M)-Yliskylä-Jollas/ Aikataulu
- 79N - Rautatientori-Malmi-Siltamäki-Puistolan asema/ Aikataulu